Páájinka Páájinka komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

No, tak tohle tedy ano. Opět se četla sama. Škoda, že už je jen jeden díl přede mnou.

09.04.2022 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Paní Dvořáková umí, umí, umí. Pokaždé mě její knihy dostanou. Kristýna, Karolina i Naďa .... Nechtěla bych být v jejich kůži, ale jsou to uvěřitelné příběhy ze života, co se odehrávají v milionech domácností.

18.04.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Úžasná kniha. Moc dobře se čte. Toto téma nemám moc načteno, ale je dobře, že se o něm píše. Všichni Němci nebyli nacisti a obdivovateli Hitlera. Po válce byli u nás bez práv a muselo to být pro ně hodně náročné, stejně jako pro Čechy po Mnichovu.

23.01.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Úžasná kniha v tom smyslu že jsem se dozvěděla velké množství informací. Toto téma určitě budu nadále objevovat.
Nejvíce mě zaujal příběh poslední staré ženy, která milovala Kim Il-songa i přesto, jak tu zemi vedl, a kam to dopracoval. Z hlediska propagandy je KLDR unikátní země. Příběhy mi připadají jako kniha 1984 v realitě. Člověk má jistou představu o životě v totalitním státu, ale některé odstavce mi teda braly dech.

12.05.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Úplně super čtení. Doktor Grabl byl fajn chlap, kterého semlel život.

28.02.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Smutný ale nádherný příběh o lásce, válce a rodině. Chápu, proč se knížka stala bestselerem. Brečela jsem u ní. Bylo tam vše. Válka byla těžká i pro obyčejné lidi, kteří umírali hlady, pro jejich děti. Většina postav je jedinečná a silná, dokázaly to, co já bych nedokázala.

02.11.2020 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tento příběh mě absolutně fascinoval. Je to skvělá fikce a pan King je opravdu borec. Jeho názory mi nevadí, spíš se mi líbilo se zamyslet nad "co by kdyby". Kdyby nezemřel Kennedy byl by svět úplně jiný a možná by byl lepší ale možná taky ne. Každopádně mi Jake bude dlouho ležet v hlavě.

16.08.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Perfektní příběh. Smutný ale uvěřitelný. Anna byla skvělá.

03.03.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha se moc dobře četla. Líbila se mi hlavní vyšetřovatelka. Je lidská, drsná a umí. Našla jsem novou sérii, kterou si celou přečtu.

05.09.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherná knížka. Smutná ale opravdu nádherná.

04.06.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov. Moc silný příběh. Moc jsem litovala Barunku. Zničený život.

05.02.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nejen nacisti ale i komunisti byli zvířata. Co lidi dokážou udělat jinému člověku? Je mi z toho špatně. Kniha je dobře napsaná, četla jsem jedním dechem.

25.01.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Hmmm. Hustý. Za pár hodin přečteno. Těším se na další.

16.05.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Přečteno jedním dechem. Miluju tuto sérii..i když je pravda, že Kim trochu měkne, ale přeju jí to.

05.04.2022 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Perfektně napsáno. Remarque je pan spisovatel. Perfektně popsáno myšlení lidí ve vězení. Závěr války, změna chování esesáků. Doporučuji.

09.03.2021 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Je to pro mě velký zážitek, protože před 20 lety jsem ji nedočetla. Ze začátku mě to opět nebavilo, ale vzdát jsem to nechtěla. Postupně mě Stingo svým vyprávěním o Sophii, Nathanovi a o sobě natolik pohltil, že jsem opravdu ráda, že jsem se donutila. Ani mě tak nedostala ta strašná Sophiina volba, o které jsem věděla. Co mě dostalo, je tato věta, a to se nedají zadržet slzy. Dotaz: "Řeknete mi, kde byl v Osvětimi Bůh?" Odpověď: "Kde byl člověk?"
Četla jsem mnoho knih o Osvětimi, ale tahle se řadí mezi ty knihy, kdy to zvěrstvo prožíváte beze zbytku a nemusí tam být vše popsané, stejně to z knihy vycitite.

11.07.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další perfektní díl. A Kim ani nebyla protivná.

06.01.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Úžasná knížka

09.09.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Úžasná kniha

22.10.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Úžasná kniha. Kim je jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Těším se na další díly.

09.10.2021 5 z 5