p.pavlina p.pavlina komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Příběh byl zajímavý, nový. Zápletka byla opravdu dobře zamotaná a na pachatele jsem přišla opravdu až ve chvíli, kdy to autor sám předpokládal. Musela jsem ubrat jednu hvězdičku, protože hlavní postava, Poe, se chová tak, že je vysoce nepravděpodobné, že by u policie mohl zůstat. To trochu kazí dojem. Nicméně ve spojení s Tilly jsem ochotná vzít ho na milost a zkusit další knihu.

19.11.2021 4 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Příběh byl velmi zajímavý. Pan Vondruška mě vždy dokáže překvapit nápady, které vloží do svých knih. Každé pátrání je něčím zajímavé. Parádní pohodové čtení.

24.10.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila. Autor se snaží vymanit ze série, kde by měl vyšetřovatel pouze jednoho úhlavního nepřítele, který by se stále jen vracel. Je fajn, že autor nechává hlavní postavu, aby pokračovala a vyvíjela se. Dále je nutno ocenit fakt, že vyšetřovatel zde není vynášen pouze do nebeských výšin, ale jsou ukazovány také chyby, kterých se dopouští. A nakonec oceňuji fakt, že je v knize ponechán prostor pro myšlenkové pochody Martina, které dokreslují jen složitost jeho života, který si sám hodně komplikuje. Jsem zvědavá, jak se autor popere s dalším pokračováním série.

11.10.2021 5 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Čtení knih od pana Vondrušky si vždy velmi užívám. Skvělá odpočinková četba byla i při této knize. Je moc fajn, že autor dokáže ukončit série a nepokračuje s nimi do nekonečna.

08.10.2021 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Příběh byl zajímavý a plynul trochu svižněji, než tomu bylo v předchozích dílech. Jednu hvězdičku jsem musela ubrat, protože se opět jedná o sérii, kde se opět objevuje osobní msta jednoho padoucha vůči vyšetřovateli, což je nyní tak moc časté, že to nemůže už plně zaujmout.

16.06.2021 4 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Hezky zamotaný příběh. Opět další knihu z této série beru jako oddechovku, ale moc hezkou. Čtení jsem si opravdu užila.

26.05.2021 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Zavzpomínala jsem si na školní léta, kdy jsem tuto knihu četla naposledy. Jules Verne mě ani po těch letech nezklamal a vzal mě na velmi zajímavou výpravu plnou zážitků.

04.03.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Po Lazarovi je tento příběh čerstvým zavanutím větru. Konečně se autoři nedrželi jen jedné linie příběhu. Ale co ten konec? Nebudeme navazovat, že ne? Jen to ne, prosím!!!

11.02.2021 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Jako první jsem viděla film, a to byla asi chyba. Od knihy jsem očekávala více. Příběh byl psaný sice velmi popisně, ale stejně jsem si nedokázala představit děj přesně. Kdybych neviděla film, ztratila bych se v ději a těžko bych se dostávala do děje.

11.02.2021 3 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Skvělé čtení. Nemohla jsem se od knihy opět odtrhnout. Pan Vondruška píše opravdu velmi čtivě a zajímavě.

21.01.2021 5 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Tato kniha byla první, kterou jsem od autora četla, proto je třeba brát mé hodnocení s rezervou. Svým způsobem byla kniha zajímavá, ale čtení mě moc neuchvátila. Určitě je dobrým nápadem vytvořit příběh, kde nejde jen o to chytit vraha, ale zavést čtenáře přímo do děje vyjednávání. Určitě dám autorovi ještě šanci a něco si od něj přečtu.

21.01.2021

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal. Parádní odpočinkové počteníčko.

19.11.2020 5 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Měla jsem velký problém se do knihy začíst. Děj se tak zvláštně vlekl a konec nepřekvapil.

19.11.2020 3 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Opět velmi zajímavý děj. Pan Vondruška tentokrát nechal vyniknout pomocníkům a udělal dobře. Čtení jsem si moc užila a krásně jsem si u toho odpočinula. Doporučuji jako super oddechovku.

25.08.2020 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal. Čtení jsem si užila a knihu jsem prakticky zhltla.

17.08.2020 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Kniha se mi četla těžko a od začátku jsem se do ní musela nutit, což se mi stává opravdu málokdy. Tato kniha mě nezaujala a tudíž ani další díly série si nepřečtu, i přes to že autor má i jiné dobré knihy.

17.06.2020 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Knihy od tohoto autora se mi celkově líbí a ráda si je přečtu. V této knize byl popsaný hodně zajímavý příběh, který mě nutil číst dál a dál, až jsem to přečetla během dvou dnů. Jen jednu hvězdičku v hodnocení ubírá fakt, že autor zbytečně detailně popisuje situaci a prostor, ve které se nachází postava a stejně tak tomu je s pocity postavy. Je sice hezké vědět, jak okolí vypadá, ale opravdu je nutné vědět, že na nebi jsou 1, 2, 3, ..... hvězdičky? :)

17.06.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U čtení knihy jsem se opravdu pobavila, hlavně na začátku. Ke konci už jsem si říkala, proč se vlastně rodiče nechovají jako rodiče a dcera je jediným rozumným člověkem v domě? Bohužel zde musím konstatovat, že film se povedl, ale kniha byla hnán až do absurdit. Škoda. Ovšem nezatratím sérii a pustím se ještě do dalších, třeba mě autor nakonec ještě překvapí.

16.06.2020 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Jedním slovem paráda...knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh byl natolik zajímavý, že jsem všechny radosti i strasti prožívala společně s rodinou Heřmanů. Těším se na další pokračování.

06.06.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět skvěle napsaná kniha. Tak od poloviny jsem si myslela, že vím, kdo to udělal. A ono ejhle...rozuzlení je úplně jiné a naprosto překvapivé. Doporučuji k přečtení.

24.05.2020 5 z 5