p.pavlina p.pavlina komentáře u knih

Kukačky – Moje dítě není moje Kukačky – Moje dítě není moje Anna Staňková

Téma zpracované v této knize mě velmi zajímalo, proto jsem to také dočetla do konce. Kniha byla napsána čtivě a příběh byl celkem napínavý až do konce, ale chyběl mi tam nějaký konec, jak to vlastně celé dopadlo. Chápu, že kniha je přepisem seriálu, který jsem neviděla. Ale stejně mi tam ten konec chyběl.

09.09.2022 4 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

(SPOILER) Celkem povedené pokračování. A abych řekla pravdu, docela mě zklamal konec, neb jsem u těchto typů knih zvyklá na happy end a ono nic. No, nějak to přežiju.

25.08.2022 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak tohle opravdu není můj šálek kávy. Kniha se mi četla velmi těžko, nebavila mě a stále jsem čekala, že se bude dít něco zajímavého a ono nic. Nechápu, proč to má tolik dílů. Nicméně dám šanci i druhému dílu a uvidíme.

25.08.2022 2 z 5

Temná vášeň Temná vášeň Inka Loreen Minden

Nebylo to špatné. Od knihy jsem na základě hodnocení mnoho neočekávala a udělala jsem dobře. Byla to taková romantická klasika. Knihu jsem přečetla za dvě hoďky a lze II zhodnotit jako oddechovku, která se hodí na vyplnění času po dočtení a před rozečtením složitějších knih.

19.08.2022 5 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

Celkem pohodové čtení na jedno odpoledne. Kniha je napsána čtivě. Román je lehce lechtivý, nic přehnaného.

16.08.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knihu jsem sice přečetla celou do konce, ale nijak extra mě tedy nenadchla. Má krásnou obálku, celkem pěkné popisy, ale tím to pro mě končí. Nicméně autorce ještě šanci dám a přečtu si další její knihu.

16.08.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Byla to fajn oválu oddechovka. Neočekávala jsem nic hlubokého a tak to také bylo. Určitě si přečtu i další knihy autorky.

13.08.2022 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Co k tomu napsat? Kniha pro mě jako pro pracovnici OSPOD byla prakticky povinnou literaturou. Ale bylo to strašné čtení. Knihu jsem zhatila za jeden den a byla jsem otřesena tím, co dokáže matka udělat dítěti, když jí přeskočí. Úplně jsem toho malého cvrčka viděla a po dlouhé době jsem u knihy brečela.

10.08.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Příběh byl zajímavý a byl napsán velmi člověk. Nicméně mě zklamalo rozebírá í politiky a bohužel i "covidové vložky", která byla podle mě naprosto zbytečná je rušila v příběhu.

10.08.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

No, páni! To teda bylo něco. Už dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku, co detektivku, knihu. Bylo to čtivé, mělo to spád a to rozuzlení je opravdu skvělé. U této knihy jsem ani jednou neměla tendenci přeskočit tzv. žblebty. Vřele doporučuji a už se těším na další knihu.

15.07.2022 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Kniha se mi četla velmi těžko. Byla tak moc nezajímavá, že jsem neměla chuť číst ji dál, abych věděla, co bude v dalších kapitolách. Škoda, protože popis sliboval něco jiného a zajímavého.

07.07.2022 1 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha mě hned od prvních stránek pohltila a až do konce nepustila. Vždy mě mrazí při popisování dění v koncentračním táboře, ať už pravdivé či fiktivní. A konec? Ten mě teda opravdu překvapil.

27.06.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Čtení jsem si jako vždy užila. Pan Vondruška umí. A bylo fajn, že se "vrátil" ke svému starému dobrému stylu psaní.

20.06.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Od tohoto autora si vždy velmi ráda přečtu jakoukoli knihu. Jeho příběhy jsou poutavé a čtivé. Vřele doporučuji.

04.06.2022 5 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

Kniha se sice četla dobře, ale příběh mohl být více rozpracovaný. Měla jsem pocit, jako když dějová linka jede pouze po povrchu jinak zajímavého života vyjímečně ženy, jakou bezesporu paní Curie-Sklodowská byla. Škoda, čekala jsem více.

27.05.2022 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Příběh byl velmi zajímavý a měl celkem spád. Autor se nezabývá moc podrobným popisem okolí, což je fajn a díky tomu se člověk snadno posunuje v ději dál. Kniha mě opravdu bavila.

18.04.2022 5 z 5

Sanace rodiny Sanace rodiny Věra Bechyňová

Kniha mě trochu zklamala. Opět v tématu pracuje pouze s motivovanými rodinami, které ale v naší práci SPOD jsou spíše ojedinělé. Takže trochu inspirace se našlo, ale mnoho jí nebylo.

27.02.2022 3 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Knihy od pana Vondrušky mám hrozně ráda, nicméně i přes zajímavou záletku byl konec knihy takový zvláštní a moc mě teď nenadchnul. Ovšem příběh jako takový byl celkem zajímavý a čtivý.

27.02.2022 4 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška píše velmi dobře, ale lépe mu jdou historické romány a detektivky. U této knihy jsem měla trochu problém s tím, abych se pořádně za četla. Některé situace mě donutily říct si "a proč tam jako jsou?" Nicméně knihu jsem dočetla do konce a trochu mě zklamal ten otevřený konec, že autor nenechal hlavní hrdiny dojít do cíle a popsat, jak to vlastně mimo město vypadalo a zda se tam lidé chovali normálně.

02.01.2022 3 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Příběh se mi moc líbil. Bylo to opravdu hezký zamotané, i když pachatel mi byl trochu jasnější dříve než Jiřímu. Ovšem čtení jsem si užila. Opět parádní oddechové čtení.

14.12.2021 5 z 5