Kukačky – Moje dítě není moje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Moje dítě není moje. Martinovi s Terezou, dvěma mladým rodičům šestiletého Jakuba, zní ta slova v hlavě od chvíle, kdy jim Karel s Olgou, rodiče šestiletého Tomáše, řekli, že v porodnici došlo k záměně. Že si rodiny odvezli domů toho nepravého. Na takovou situaci není nikdo připravený. Šest let dáváte to nejlepší dítěti, které nade vše milujete. A teď víte, že se narodilo někomu jinému. Co má člověk v takovou chvíli udělat? Co je víc? Krev, nebo péče a láska, kterou jste dítěti už věnovali? Každý ze čtveřice rodičů má na řešení problému jiný názor. Tereza celou věc popírá, Olga je vyděšená, Martin chce poznat syna, který se narodil jemu, Karel má vztek, že by se nejradši rval. Postupem času nicméně u všech převáží přirozená touha poznat vlastní dítě. Seznámit se, být s ním, zároveň ale neublížit tomu druhému. Do hry ale vstupují i dávné křivdy a nenávisti, které všechno ještě víc komplikují. Kukačky nejsou jen příběhem o záměně dětí v porodnici. Přes úvodní silnou zápletku se vyprávění dostává k obecnějšímu tématu rodičovství. Jaký vliv mají rodiče na své děti? Jak velká očekávání lze jako rodič mít, aniž by to dítě dusilo? Je dobré si dítě přivlastňovat? Chránit ho před jeho vlastními chybami? Kukačky zkoumají rodičovství přes více generací, z různých úhlů pohledu. Všichni v příběhu se snaží dělat to nejlepší, co dokážou, aby jako rodiče uspěli. A i když se to ne vždy podaří, je zřejmé, že fungující rodina je to nejlepší a nejdůležitější, co každý člověk má....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470833/big_kukacky-moje-dite-neni-moje-GLe-470833.png 4.532
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Kukačky – Moje dítě není moje

PéEm
25. září

Nevěřila bych tomu,ale knížka mě bavila stejně, jako seriál, který byl skvělý.

Damaj
09. září

Přestože jsem viděla seriál, knihu jsem doslova zhltla a četla ji se zatajeným dechem, jak byla zajímavá. V seriálu asi bylo více detailů, ale jinak srovnatelně dobrá se skvělým seriálem. Stojí za přečtení.


Nikusha
01. září

Seriál jsem neviděla, ale dokážu si to podle knihy živě představit. Na knižní zpracování je to moc šup šup, moc informací a hodně propletených lidí. Taky mě štvala ta přehlídka toho, jak každý ví všechno nejlíp. Seroš pro širokou veřejnost ano, za mně knížka nic moc. Nicméně námět dobrý, ale jako správné české dílo plné nevěry.

saez
30. srpna

Seriál byl první, pak přišla kniha a já toužila ji přečíst. Bylo to výtečné. Obojí.
Seriál však hodnotím o stupínek víš, protože herecké výkony byly excelentní. Dokonale zhmotněné emoce, které přes papír sice silně vnímáte, ale vidět je prožité, to je herecký majstrštyk. O tom, že scénář byl promyšlený a výborně napsaný, tedy snad již netřeba hovořit.

Ála41
24. července

Nejprve jsem viděla seriál, nyní jsem díky knize mohla zažít podruhé potěšení z tohoto příběhu. Velmi se mi líbí. Bavily mě také vedlejší příběhy, Marcela-Hynek, Tesař, Luboš, stará křivda Kateřina - Karel, Rudolf, postava Kamily, Davida, zápletka Martin - Jana... Zkrátka velmi povedené, citlivé, napínavé, wau.

postrach
21. července

Kniha je napsana dobre a serial je presne podle ni.Oboji velmi dobre....

attila1
07. července

Nejdříve jsem viděla seriál a pak četla knížku. Oboje za mě top.

kneslova
04. července

Seriál jsem neviděla, ale moc mě to bavilo. Takže si ho jdu hned najít...

1