p.pavlina p.pavlina komentáře u knih

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Podle názvu jsem od knihy čekala více, ale zklamalo mě to. Nakonec to skončilo tak, že jsem si našla jen hrady a zámky, které mě zajímají a zbytek jsem nečetla. Bohužel.

19.05.2020 3 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška patří mezi mé oblíbené autory a jeho příbějy nikdy nezklamou. Toto byla opět dobra a zamotaná dektivka, která byla zároveň i oddechovým čtením.

17.05.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak tohle byla teda jízda. Název opravdu vystihuje děj. Nad činy jednoho ze zločinců mi zůstával rozum stát. Doporučuji k přečtení.

15.05.2020 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Je to prostě taková klasika. Krásný příběh, ale také velmi smutný příběh. K této knize se vždy ráda vracím a vždy mě donutí přemýšlet nad tím, co se stát nemuselo, kdyby....

12.05.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Knihu jsem si sem nestačila dát s tím, že jí právě čtu, protože jsem jí přečetla během tří dnů. Nemohla jsem se od ní odlepit. Autor opět našel velmi zajímavý příběh, ve kterém se čtenář těší na další a další stránky.

05.05.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Autor opět nezklamal. Kniha četla velmi dobře a rychle. Děj byl moc zajímavý, takže se od něj opravdu nedalo odtrhnout.

05.05.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první přečtená kniha od tohoto autora. Byla jsem nadšená, protože jsem dlouho nečetla takhle zajímavou knihu. Doporučuji.

26.04.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kniha mě bavila, ale některé části byli zbytečně zdlouhavé s popisy ve stylu...viděl na nebi jednu, dvě, tři hvězdičky. Ovšem děj byl opravdu zajímavý a na konci byl úžasně překvapivý zvrat.

20.04.2020 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Parádně napínavé. Tento styl psaní detektivek se mi líbí. Pozitivem této série je fakt, že si mohu přečíst prakticky kteroukoliv knihu ze série a vždy je případ od začátku do konce vyřešen a neprolíná se celou knihou. Ovšem ochudila bych se tak o posloupnost životního příběhu hlavní hrdinky Eriky Fosterové. Inu, těším se na další díl, který mě za nedlouho čeká.

25.03.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Kniha mě bohužel docela zklamala. Tato série má co do kvality klesavou tendenci. Je to škoda, protože základní trilogie byla opravdu perfektní a kvalitní čtení. Příběh mě bavil tak do poloviny knihy, poté už jsem byla notně otrávená a horko těžko jsem dočítala zbytek. Chvílemi jsem měla chuť knihu odložit.

24.03.2020 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Tuto knihu jsem si zvolila, protože mě zaujal název a také se mi hodila do čtenářské výzvy. Ale popravdě řečeno, mě tato kniha vůbec nebavila. Sice je čtivě napsaná a má opravdu zajímavý námět, ale nějak to nemělo spád a příběh byl takový roztahaný. Ovšem nebyla až tak hrozná, abych ji nedočetla :)

05.03.2020 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Příběh byl velmi zajímavý a také zvláštní. Lze se jen domýšlet, zda je příběh pravdivý či ne. Ověřovat si to určitě nebudu :) V hodnocení jsem ale musela dát o jednu hvězdičku méně, protože příběh byl chvilkami zbytečně zdlouhavý a to mě trochu "zdržovalo" od toho zajímavého a poutavého toku příběhu.

23.02.2020 4 z 5

Kočka, která mluvila s duchy Kočka, která mluvila s duchy Lilian Jackson Braun

Kniha se mi líbila, stejně jako předcházející z této série. Ovšem tato měla i něco navíc. Autorce se povedlo vymyslet zajímavější děj a tento díl tedy tak trochu vyčnívá nad ostatními knihami ze série. Příjemné osvěžení a pohodové čtení.

18.02.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Byla to má první kniha od tohoto autora a určitě si přečtu jeho další knihy. Příběh byl opravdu propracovaný, měl spád a moc dobře se to četlo.

17.02.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha byla fascinující. Přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl napínavý a poutavý. Skvělý nápad a skvělé provedení příběhu.

09.02.2020 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha se mi moc líbila, ale do dokonalosti jí ještě něco scházelo. Byla psaná velmi jednoduchým stylem, který ne každému vyhovuje. Ale děj byl velmi zajímavý a místy i smutný.

01.02.2020 4 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Tato kniha mě bavila zatím nejméně ze všech autorových knih. Nějak jsem se nemohla začíst a když jsem se začetla, nebavilo mě to. Škoda.

01.02.2020 2 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zpočátku se mi kniha zdála velmi zajímavá, ale nakonec jsem si říkala, proč to vlastně čtu. Příběh byl zdlouhavý a měla jsem bohužel problém to dočíst.

18.01.2020 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skvělá kniha. Konec byl opravdu překvapivý. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

03.01.2020 5 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Kniha byla zajímavá a opravdu mě překvapilo, co je člověk schopný přežít. Ovšem nakonec mě trochu zamrzelo, že se autor věnoval příběhům z mořeplaveckého prostředí, což mě osobně moc nezajímá, ale to je jen moje osobní antipatie k těmto příběhům. Objektivně kniha byla napsána zajímavě.

24.12.2019 3 z 5