p.pavlina p.pavlina komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Od knihy jsem bohužel očekávala něco jiného. Do příběhu se mi špatně začínalo, musela jsem se do čtení nutit. Kniha mě nijak moc nenadchla.

10.04.2023 2 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělé čtení. Děj krásně plyne, velmi dobře se čte. Autor opět nezklamal.

02.04.2023 5 z 5

Madame Piaf a píseň lásky Madame Piaf a píseň lásky Michelle Marly

Kniha se mi moc nelíbila. Nutila jsem se do čtení.

08.03.2023 2 z 5

Takhle skvělou knihu jsem už dlouho nečetla. Jen plná emocí. Vše je tak dobře popsané, že člověku dokázal kniha zprostředkovat klima dané doby. Soucítila jsem s královnou i pod vlivem dnešní doby, kdy je možné jen stěží chápat její chování a zatvrzelost, ale na 16. století velmi pochopitelnou. Člověk může jen obdivovat královnu a autorku této knihy, které se skutečně povedlo popsat ducha té doby.

22.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst. Nakonec se mi i líbila, ale žádný TOP to za mě není. Detailní popisy přírody byly sice hezké, ale trochu odváděly od příběhu samotného.

06.02.2023 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tuto knihu jsem si vybrala náhodně a nebyla to špatná volba. Děj byl opravdu velmi zajímavý a napínavý. Zápletka byla neotřelá a nutilo mě to číst dál a dál, dokud jsem se nedozvěděla, kdo je pachatelem. Jen mi to přišlo drobet dlouhé. Občas jsem se pozastavila a říkala jsem si, kolik stran mě ještě čeká proboha.

23.01.2023 4 z 5

Kniha mě nijak neurazila, ani nenadchla. Knihu si klidně může přečíst i člověk, který Harryho Pottera neviděl, neboť je to vyprávění o životě Toma. Nutno říci, že vyprávění je krásně ucelené a odvyprávěné s určitým nadhledem, což člověku dá šanci Toma poznat.

12.01.2023 4 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Knihu jsem četla už asi potřetí a vždy ji hltám. Moje nejoblíbenější série.

04.01.2023 5 z 5

Útěk za svobodou Útěk za svobodou Zoje Stage

Uf...takhle nudnou knihu jsem už dlouho nečetla. Po knize Dětské zoubky, jsem se na tuto těšila. Ovšem přišlo jen velké zklamání a nuda.

04.01.2023 odpad!

Bylo to velmi zajímavé čtení. Nahlédnout do práce vyšetřovatele vražd a do života velmi zajímavého člověka bylo moc zajímavé. Takto můžeme nahlédnout do dalších profesí. Paráda, skvělý nápad.

14.12.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak to bylo opravdu dobré čtení. Bylo to napínavé od samého začátku a bylo tam velmi málo hluchých míst. Paráda.

03.12.2022 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Zpočátku jsem knize nějak nemohla přijít na chuť, ale četla jsem dále a nelituji toho. Nakonec se mi kniha skutečně líbila a slovo autorky mě přesvědčilo o tom, že jsem udělala dobře, když jsem dočetla. Velmi hezký a překvapivý příběh.

21.11.2022 5 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Příběh byl opravdu velmi hezky zamotaný ale četlo se mi to tentokrát nějak těžko.

03.11.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Kniha není špatná, ale příběh mi přišel vytržený z kontextu. Podle mě by kniha mohla začínat tím, jak se virus u zvířat objevil, jak to svět řešil a lidé došli až k "organizovanému kanibalismu". Škoda, nápad dobrý, jen ne úplně dotažený.

31.10.2022 3 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Velmi silné, těžké a absurdní čtení. Těžko uvěřit, že se něco takového dělo.

29.10.2022 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Kniha se mi velmi špatně četla. Příběh mě nebavil. Nebudu tedy s autorkou pokračovat.

29.10.2022 1 z 5

Mezi psychopaty Mezi psychopaty Pavla Kovalovská

Kniha mě vůbec nebavila. Stále jsem v příběhu na něco čekala a nedočkala jsem. Nuda.

20.10.2022 2 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Nápad s tím, že autor nezapojí Oldřicha z Chlumu do příběhu, je osvěžující a bylo fajn přečíst si o jeho dětech. Ale bohužel novela se mi jako taková moc nelíbila. Je to napsané, tak aby to neurazilo, ale bohužel to ani nijak nenadchlo. Je to takový autorův průměr.

20.10.2022 4 z 5

Matky Matky Genevieve Gannon

Kniha měn tedy velmi zklamala. První část se mi četla velmi těžko a nebavila mě. Do čtení jsem se musela nutit. Kniha je spíše průměrem až lehkým podprůměrem.

12.10.2022 2 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Bohužel mi tato kniha přišla jako nejslabší autorovo dílo. Měla jsem velký problém se začíst a musela jsem se do čtení opravdu nutit.

16.09.2022 3 z 5