Ospalý_Táta Ospalý_Táta komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

Ale jo, napětí dobré. Nemuselo to být tak dlouhé, některé pasáže vyloženě zdržovaly. Konec slabší. "No ty vole" efekt se nekonal. Ale celkově se to četlo dobře. První kniha od autorky a asi ne poslední.

10.04.2024 4 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Je to hodně povedená trilogie. Detektivky dobré, za mě lehký nadprůměr. Vtip tomu nechybí, slabinou však bude, že některé narážky či vtípky pochopí jen obyvatelé Jablunkovska/Třinecka. Co však jako rodák z tohoto kousku země musím ocenit nejvíc, je naprosto bezchybné vykreslení zdejšího způsobu života. Perfektní.

10.04.2024 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

O řád lepší než Barva kouzel. Hodně jsem se pobavil

10.03.2024 5 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

Jako dobré, ale... je tam hodně akce, ale přesto se to táhne. Kdyby to bylo o třetinu kratší, nic by se nestalo.

25.02.2024 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Škoda, že knih se zaklínačem je tak málo. Člověk by to chtěl zhltnout jedním dechem, ale co bude číst dál? Druhý díl ságy je perfektní. O akci není nouze. Vtip a romantika též zastoupeny. Výborný fantasy koktejl.

25.02.2024 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

První kniha Zeměplochy a zároveň první z těch, co jsem zatím přečetl, které musím ubrat hvězdičku. Humor velice dobrý, ale děj nedotažený. Zpětně souhlasím, že by se Zeměplocha neměla číst chronologicky, protože nejsem si úplně jistý, jestli bych po přečtení této knihy pokračoval.

25.02.2024 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Porada cechu autorů.
- Máme tu téma alternativní historie, kdy nedojde k odsunu Němců po druhé světové a žijí tu i po revoluci. Co s tím uděláme?
- Politický thriller plný konspirací a intrik?
- Blbost.
- Drama o otevírání starých ran umocněných roky komunismu z pohledu obyčejných lidí.
- Bože, lidi, myslete trochu víc.
- Obyčejnou detektivku, ve které se kouří tak, že čtenář riskuje rakovinu plic?
- Geniální! Dáme se do práce!

Jediné, co se tomu upřít nedá je čtivost. Po přečtení však zůstane pachuť nevyužitého potenciálu a ztráty času.

17.02.2024 3 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Tato kniha je epochální průser srovnatelný s druhým albem U2.

15.02.2024 2 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Bábi je king :-)) Víc vědět netřeba...

15.02.2024 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Všechno kolem dobré až na hlavní hrdinku... To je taková kr......

14.02.2024 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak toto dílo má hodně velký přesah. Nadčasové. Autor si hezky hraje s analogiemi k reálnému světu. Vtipné i vážné. Opět dobrý fantasy koktejl.

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Když jsem kdysi dal anketu, která dějová linka Zeměplochy je nejlepší, čarodějky suverénně prohrály. Po přečtení druhého dílu s čarodějkami to vůbec nechápu. Skvělý humor i celkem napínavý příběh.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Mno, mistrovské dílo. Jsem rád, že jsem se do toho pustil. Jsem zvědavý na pokračování.

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

"Víla Zubnička sbírá zuby. Pokuste se nad tím logicky zamyslet... lidé, kteří sbírají různé kousky lidských těl, to obvykle dělají z velmi podezřelých důvodu."

Oh dítě, na Zeměplochu dorazil rock'n'roll. Měl jsem chuť si během čtení obléknout koženou bundu a nechat udělat tetování.

12.01.2024 5 z 5

Harfeníci severu Harfeníci severu Milada Střítezská

Začetl jsem se do toho tak, že to pomalu smrdělo zanedbáním péče o děti :-)) Toto dílo považuju za geniální. Má to všechno: mystiku, boj, hodně krve, politiku, romantiku a hodně sarkastického, někdy až absurdního humoru. Čistých 100%.

12.01.2024 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Po druhém dílu má Geralt definitivně nového fanouška. Skvělé, skvělé. O píď lepší než první díl. Vtipné, napínavé, místy dojemné. Sapkowski je génius.

17.12.2023 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Bylo pár knížek, které jsem často odkládal kvůli náročnému tématu, toto je pak první kniha, kterou jsem často odkládal, kvůli náročnému stylu textu. Velmi špatně se mi to četlo, byť téma velice zajímavé.

Samotný obsah je také zvláštní. Téma velice silné, ale že by se charaktery či pohnutky záporných postav nějak detailněji rozebralo?

Moje první kniha od autorky a zároveň na dlouho poslední. Ocenění Literou nechápu.

23.11.2023 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jak dlouho jsem odolával, tak dlouho jsem byl pitomec. Nechápu, proč jsem po téhle knížce nesáhl dřív. Jen teď, stejně jako u Zeměplochy, nevím, jestli si další díly mám šetřit nebo je zhltat hned. Tohle jsou těžce příjemná dilemata.

21.11.2023 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

"...a vezměte s sebou povolení k prohlídce."
"Myslíte kovářské kladivo, pane?
"Přesně..."

O chlup podvyživené čivavy horší díl než Muži ve zbrani. Méně akce, ale za to tam je Golem a ne jeden! Chtěl bych mít mozek, který umí něco takového vymyslet.

09.11.2023 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

"Já myslel, že trpaslíci nevěří na ďábly, démony a takové věci?"
"To je pravda, ale... nejsme si jistí, jestli to vědí ti ďáblové a démoni."

Ultimatní akční detektivka :-)) Je v ní všechno od vražd, intrik, přes trolly, trpaslíky, svatbu, sex s vlkodlakem až po přestřelku a kvanta kvalitního humoru.

08.11.2023 5 z 5