Ospalý_Táta Ospalý_Táta komentáře u knih

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

"...a vezměte s sebou povolení k prohlídce."
"Myslíte kovářské kladivo, pane?
"Přesně..."

O chlup podvyživené čivavy horší díl než Muži ve zbrani. Méně akce, ale za to tam je Golem a ne jeden! Chtěl bych mít mozek, který umí něco takového vymyslet.

09.11.2023 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

"Já myslel, že trpaslíci nevěří na ďábly, démony a takové věci?"
"To je pravda, ale... nejsme si jistí, jestli to vědí ti ďáblové a démoni."

Ultimatní akční detektivka :-)) Je v ní všechno od vražd, intrik, přes trolly, trpaslíky, svatbu, sex s vlkodlakem až po přestřelku a kvanta kvalitního humoru.

08.11.2023 5 z 5

Slon na Zemplíne Slon na Zemplíne Andrej Bán

Příběh plný bizarních událostí sesbíraných za 30 let na Slovensku... Celkem depresivní čtení. Knížku jsem často odkládal a přečetl mezi tím jinou. Nechce se mi věřit, že je to až tak zlé, a říkám si, jestli bych při cestách po ČR sesbíral něco podobného. Nevím. Každopádně stojí za přečtení.

23.10.2023 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Jestli mě něco na Zeměploše baví, tak je to způsob eliminace hlavního záporáka. Opět geniální dílo.

21.10.2023 5 z 5

Jak Fiškus sázel masovou kuličku Jak Fiškus sázel masovou kuličku Sven Nordqvist

Geniální knížka. Baví mě. Čtu ji tříletému synovi a je to jedna z mála knížek, u kterých se vyloženě chechtá.

06.10.2023 5 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Kniha popisuje to, co už vlastně tušíte, jen nevíte, jak malou máte představivost.

04.10.2023 5 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

"To jim ti démoni ukazují fotografie z vlastní dovolené?" řekl. Oba se otřásli.

Jako, po pár přečtených dílech mi je jasné, že největší husťák na Zeměploše je Krysí smrť, ale Mrakoplaš se Zavazadlem mu v tomhle díle zdatně konkurují! Fakt jsem se hodně nasmál.

02.10.2023 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Tenhle styl humoru je prostě moje krevní skupina (nejvíc to asi zabili jezdci Jakokalypsy). Děj byl o něco málo slabší a role některých z hlavních postav mohly být ve finále dotaženější si myslím, ale na ztrátu hvězdičky to není :-)

01.10.2023 5 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

"Když jste bohem, spočívá váš problém v tom, ze se nemáte ke komu modlit." Toto je velkoboží dílo. Skvělý humor, nádherná satira.

22.09.2023 5 z 5