orson orson komentáře u knih

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

Podobné jako Prvok, Šampón atd od Hartla. Mě se tyhle knihy hodně líbí, už jen pro to, že docela přesně popisují moji generaci. Jen více takových. Vtipné, zábavné, čtivé a pravdivé. A přitom nutí trochu i k zamyšlení.

07.05.2024 5 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Přečteno na jeden nádech. Skvělé! A to tenis fakt nemusím a nikdy jsem nepochopil, jak se to počítá, boduje a vlastně hraje. Za mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos přečetl.

19.04.2024 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Pohodová oddechová fantasy. Autor sice plně nevyužil potenciálu hlavní hrdinky, ale mně se to líbilo. Je to něco jako knížka Julie Caplin, ale ve fantasy žánru. Nečekejte žádnou velkou akci, ale poklidný příběh. A já si du dát kafe a skořicovou rolku :) Jo a teď mě jeden nedostatek knihy napadl - v textu nebyl recept na skořicové rolky!

22.03.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Nevím, jak to autorka dělá, v jejich knížkách často není žádný velký děj nebo závěrečné vyvrcholení, ale krásně se čtou a jsou tak nějak plné. Tahle mě vrátila do dětství - tou dobou a poměry, které tenkrát byly - ne těmi vztahy v rodině! Opět se mi líbil styl vyprávění, kdy se měnil vypravěč, stejně jako v dědině.

06.11.2023 5 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Koniáš a Bakly, mé dvě nejoblíbenější postavy v jedné knize! Byl jsem nadšený... ale nakonec i trochu zklamaný - oni se vůbec nepotkali, jsou to vlastně dvě delší samostatné povídky s těmito hrdiny. Ale jsou moc fajn, rád se do tohoto světa vracím a doufám, že tam autor opět zavítá.

23.09.2023 5 z 5

Hrůzy v Michiganu Hrůzy v Michiganu Pavel Bartáček

Na to, že to je prvotina, je to dost dobré. Místy sice trochu zdlouhavé, místy přitažené za vlasy nebo trochu moc expresivní, ale dalo se. Občas se některé informace zbytečně znovu opakují, ale děj žene čtenáře kupředu aby věděl, jak to všechno dopadne a kdo nebo co přežije :)

06.12.2022 4 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Lehce depresivní povídky z dob komunismu. Brrr, nechtěl bych se tam vracet...

06.12.2022 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Ale jo, líbilo se, ale strašně mě tahaly za oči ty přeložená příjmení. Místy to bylo trochu utahané a pomalé, ale celkově to bylo fajn, hezky se to celé vybarvilo.

01.11.2022 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Tahle kniha mě hodně mile překvapila, chtěl jsem si přečíst zase nejakou military scifi a narazil na tuto trilogii. Ten nápad s korzáry je perfektní.

11.09.2022 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Další dovolenková oddechovka, co se čte jedním dechem a neurazí...

11.09.2022 4 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Tak tohle se mi líbilo! Super detektivky se sympatickým detektivem, určitě mrknu na další autorovu tvorbu. Je tam vtip, je tam nápad, je to v netradičním prostředí... paráda!

11.09.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Příjemná oddechovka na pozadí Londýna ve druhé světové válce. Vždy se mi líbí, když autor do takové oddechovky přidá zajímavé (a skutečné) dobové reálie.

11.09.2022 4 z 5

Můj báječný život Můj báječný život Kateřina Etrychová

Je zajímavé, že profily, které daly této knize 5 hvězdiček hodnotili jen tuto jedinou knihu (případně pár dalších v ten samý jedinný den). Tohle zavání fake profily :)))

15.07.2022

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Další skvělá kniha od Brigid Kemmerer, která se čte jedním dechem. Jakmile se začtete, jste ztraceni a knížku můžete odložit až po dočtení poslední stránky.

22.04.2022 5 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Vysoké hodnocení, skvělé recenze, soumrak divokého západu, Pulitzerova cena ... nechápu jak mi mohla tato kniha tak dlouho unikat. 800 stránek uběhlo jako nic a já přemýšlím, co o knize napsat. Líbilo se mi, jak jsou vykresleny postavy a jak se s nimi autor vůbec nemazí. Jen mě trochu zklamal ten závěr, ale takový je život.

Po dočtení jsem nechtěl divoký západ opouštět, tak jsem si dal znovu knížku Muž se srdcem kovboje. Nemůžu si pomoci, líbila se mi více než Osamělá holubice, ale to bude tím, že to je srdcovka!

17.12.2021 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Tak trochu mi to připomíná Muže jménem Owe nebo Dopisy ztraceným. Příjemný příběh několika postav, fajn oddechovka, která po dočtení zanechá dobrý pocit. Jen více takových knih v této době.

17.12.2021 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Pořád čekám na knihu, která se vyrovná trilogii z ostrova Lewis a pořád nic... ale na druhou stranu, je to pořád hodně kvalitní čtení.

22.09.2021 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Trochu jsem zavzpomínal na své dětství (teď myslím ty úyryvky z novin a to prostředí :)) Zajímavá forma vyprávění - krásná mozaika. Tohle můžu.

22.09.2021 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tahle kniha mě fakt chytla, přečteno na jeden zátah. Oproti předchozímu dílu kvalita snad ještě stoupla. Asi ji dám brzy dceři přečíst. Vážné téma dobře a hlavně hodně čtivě popsané.

22.09.2021 5 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Lars si udržuje dobrou úroveň. Fajn oddechovka s vtipnýma hláškama.

14.07.2021 4 z 5