orson orson komentáře u knih

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Jo, tak tohle můžu. Tahle knížka se mi líbila a vysloveně mi sedla. Hlášky byly boží a to rozuzlení jsem trochu tušil, ale i tak mě překvapilo. Těším se na pokračování.

24.08.2019 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Manželka si tuhle knihu půjčila v knihovně a já se do ní náhodou začetl a už jsem se nemohl odtrhnout. Skvěle napsané! Trochu jsem si říkal, že ty hrdinky jsou tak "hloupé", že vůbec nepřemýšlejí... ale pak jsem si uvědomil, že mám ve svém okolí hned několik podobných případů a rozhodně o nich nemůžu říct, že jsou hloupé.. je to prostě život, priority a zvyky.

24.10.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Zpočátku mi dalo trochu zabrat, než jsem se zorientoval ve třech dějových liniích, ale pak se to vše rozjelo. Přiznávám, že některé pasáže o holocaustu rozhodně nejsou pro slabší povahy a měl jsem z nich noční můry (hodně čtu před spaním). Celkově to je hodně působivá a skvěle napsaná kniha, u které jsem až do konce nevěděl, jak dopadne.

26.01.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První kniha od Petry Soukupové, kterou jsem četl a rozhodně nelituji. Chvílemi mi z ní běhal mráz po zádech, což se mi u knížek tak často nestává. Promyšlené postavy, které dokážou perfektně popsat vztahy v rodině (několikrát jsem se zamyslel, jak naši rodinu vnímají naše tři děti... no snad to nebude tak zlé, jako v autorčiných povídkách a taky jsem přemýšlel, jak jsem vnímal bráchu, když jsem byl malý, protože ty emoce tam byly).

27.09.2016 4 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Po dlouhé době zase kniha, která mě hodně překvapila - hodně jsem o ní četl v Reflexu, ale nějak se mi do ní moc nechtělo, říkal jsem si, že to bude nudné jak učebnice dějepisu. Nakonec jsem se ale odhodlal a byl jsem mile překvapen - autor to napsal hodně čtivě a dost hutně - tolik informací v tak malé knize se jen tak nevidí a přitom to má pořád pěkný spád. O některých věcech, co se tu děly jsem neměl ani ponětí (likvidace knih žánrů scifi, fantasy, westernů). Celkem autor píše asi o deseti osobnostech/tématech, nejvíce mě zaujal Baťa, Stalinův pomník, Fabián).

10.10.2012 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Jako jóó, bylo to docela dobrý, tedy dobře napsaný, napínavý, čtivý, ale pár věcí mi tam nesedlo. Jednak nejsem cílovka (to bych musel mít tak o 30 méně), takže mi tam ty erotické scény spíše vadily a připadaly zbytečné, a pak taky některé věci úplně postrádaly logiku (křídlo je tak slabé, jako nejslabší článek a tak půlku rekrutů zabijeme i když jsme pořád v ohrožení, a pár dalších...) Na H. Pottera, Hry o trůny a podobně to nemá, ale jako dalo se a další díl si taky určitě přečtu.

07.05.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Překvapivá kniha plná různých zvratů a odhalení popisuje život herečky - jak se z chudé nicky svým přičiněním stala hvězdou. Autorka to popisuje tak přesvědčivě, že jsem si každou chvilku říkal, že se na to musím kouknout na wikipedii :) Prostě parádní fikce! Nemohl jsem se odtrhnout.

23.09.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Docela příjemná oddechovka i když ten závěr byl celkem předpokládaný.

04.08.2023 4 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Znovu (už asi potřetí) jsem si přečetl tohodle Koniáše na dovolené. Prostě paráda. Není to klasická fantasy, má to originální námět, skvěle promyšlený svět, hrdinu, co není tak úplně klaďas (no vlastně je, ale nevypadá na to :)). A ten samý den, co jsem dočetl, jsem zjistil, že během měsíce bude nová knížka s Koniášem a Baklym!!!

04.08.2023 5 z 5

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Paráda! Doufám, že autor co nejdříve vydá pokračování, než zapomenu o čem byly první tři díly!

11.09.2022 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Perfektní pokračování prvního dílu, autor poodhalí více ze světa korzárů...

11.09.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Oddechovka, pořád ve stejném stylu jako ostatní, ale krásně se to čte a úplně se vypne mozek se všema těma starostma :)))

27.05.2022 4 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Hodně působivé pokračování Pádu titánů. Jasně, trochu mi tam vadí, že vybrané postavy jsou u všeho dění a trochu moc často se potkávají navzájem - prostě jsou hodně provázané, ubírá to trochu na věrohodnosti. Ale ty historické události jsou skvěle popsané a člověku udělá dost jasno v nedávné historii. Jdu si přečíst závěr trilogie.

Trošku mě zamrzelo, že tam nebylo více o tom, jak se nacisti dostali k moci - o jejich začátku tam toho moc není.

14.07.2021 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Pořád nevím, jestli se mi knihy o Zeměploše líbí nebo ne. Toto byl asi 4. pokus a pořád nejsem rozhodnut - na jednu stranu jsou tam skvělé nápady a vtípky. Na stranu druhou mi to přijde občas už trochu přehnané a tlačené. Prostě nějak jsem s Pratchettem nekompatibilní... ale ještě to s ním párkrát zkusím :)

01.04.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Jsem rád, že jsem knihu nečetl, když u nás vypukla karanténa. Už takhle se mi trochu míchala realita a fikce z knihy. Kniha má spád, myšlenku, perfektní popisy dění v Londýně... ale taky pár míst, které nedávaly smysl a byly zbytečně přehnané (nebudu prozrazovat).

05.09.2020 4 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci Leoš Kyša

Skvělé povídky, originální, vtipné, s pointou. Jasně, byly tam i slabší kousky, ale těch bylo opravdu jen pár.

20.05.2020 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Tahle kniha mě zaujala svou anotací - cestování časem s jednoznačně zadanými pravidly, kdy se nemusíte vypořádávat s různými paradoxy. Nápad geniální, příběhy taky pěkně vymyšlené, jen styl psaní mi moc nesedl - připomínalo mi to scénář k divadelní hře - a taky že jo. román vznikl podle stejnojmenné divedelní hry, jak jsem se v závěru dočetl.

17.01.2020 4 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Prevít zase jede! Trochu jsem se bál aby kvalita druhého dílu nešla dolů, ale bál jsem se zbytečně. Výtečně jsem se u čtení bavil. Jen tak dál, doufám, že budou i další díly!

29.11.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Jako četlo se to dobře, nechápal jsem, proč ostatní tu knihu mého oblíbeného autora tak kritizují, vždyť je dobrá... ale ten závěr, ten to zabil, tam jsem to pochopil :(

10.05.2019 3 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Čtyřicet let stará sci-fi knížka povídek o městě a lidstvu a vůbec ten věk na nich nejde poznat (až na pár maličkostí). Geniální nápady a zajímavé myšlenky. Četl jsem už podruhé a určitě ne naposledy.

04.05.2019 5 z 5