Válkotvůrci ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Budou války vyhrávat hráči počítačových her? Je znalost genetiky darem, nebo prokletím? Je nadřazenost známkou božství? V patnácti Sci-fi povídkách českého novináře a spisovatele Leoše Kyši se to znepokojivými otázkami jen hemží. Odpovědi jsou ale děsivější. Všech patnáct povídek zdramatizoval Český rozhlas, stanice Leonardo a odvysílal v pořadu Nula-jednička. U každé tedy najdete odkaz přímo na audio podobu. Tím se tenhle e-book stává doslova multimediální záležitostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245615/big_valkotvurci-245615.jpg 4227
Nahrávám...

Komentáře (53)

Kniha Válkotvůrci

Hana62
12. června

Není to můj šálek kávy. Nevadí mi nadpřirozené jevy, ale války s mimozemšťany jo...

lakyh
27. dubna

Fajn příběhy, poklonu si zaslouží každý, kdo má takovou fantazii, navíc když jí dokáže zasadit do reálného života a přidat jen trochu scifi, ne zcela nereálné možnosti a myšlenky. Co mě však dostalo nejvíc je předpověď války na Ukrajině, což byl sice jen úryvek z jiné knížky Spad, ale zrovna teď je to přesně aktuální a naprosto přesné až to vyráží dech.


Maud22
16. ledna

Opět neuposlechnu rad v předmluvě, knihou si klavír nepodložím ze 3 důvodů: 1) nemám klavír, 2) mám ji ve čtečce, 3) je fakt dobrá. Mám ráda povídky a tyto zde jsou každá s nápadem, akcí, vtipem a pointou, tak jak to má být. Výborné čtení. Jedna povídka za všechny - Genetický zločinec - genetické hrátky jsou dovedené k dokonalosti. Avšak co je víc, lidská etika a city nebo lidská dokonalost? A kromě této otázky je tu návod, jak ještě víc zašlapat mužské ego.
Jen v koutku mysli se ukrývá nepříjemný pocit, že by se to, co si člověk tak lehce s uspokojením přečte, mohlo stát. U autorů sci-fi by to nebylo nic neobvyklého, a to mě na tom trochu děsí.

Elion
12.12.2021

Povídky z pera Františka Kotlety které psal jako články do novin. Krásný příklad toho, jak se z pár stran dá udělat krásný příběh.

Denny456
02.11.2021

Sám Kotleta píše v úvodu, že vydávat prvotiny by se nemělo. No myslím, že celkově by to byla vážně škoda. Samozřejmě některé povídky mají jisté znaky nevypsanosti, ale jiné naopak. Za mě velmi příjemný čas čtení.

Drowned
19.09.2021

Eknihu s Válkotvůrcema jsem zadarmo dostal od Kotlety, tak jako další čtenáři, loni jako čtivo pro přežití v covidových lockdownech. Dostal jsem se k ní až dnes, tak se omlouvám autorovi. Kniha povídek je pěkná a některé z nich by si zasloužili delší a podrobnější zpracování. Upřít Kotletovi snahu o zajímavá témata nelze a moc se mi líbí, že oproti novější tvorbě, je v povídkách absence vulgarit. Nejsem žádný puritán, ale stavět na tom humor to kvitují snad jen mladší čtenáři mezi které už dávno nepatřím :-)

Dandulka
07.09.2021

I prvni povidky mohou byt pekne a ctibe. Sice to bylo neco jineho nez na co jsem zvykla, ale i tak jsem ji zhltla za dva dny.

stanislav0373
23.07.2021

Nejsem povídkový typ... nevím, jestli je to tím, že potřebuju věci dostatečně vysvětlit nebo se rád brodím příběhem od samého začátku, napříč různým emočně dějovým balastem, ale povětšinou mi tyto kratší útvary moc neříkají. Výjimkou budiž povídky Karla Čapka, které mi již jako mladého, útlého a věčně opilého studenta učarovali. Teď, když už nejsem ani tak mladý, ani štíhlý sem však dostal do ruky knihu, která mi sedla...

Ono, čtení tam není až toliko, jak by se mohlo na první pohled zdát, nicméně drtivá většina těchto krátkých příběhů do mě vryla relativně hlubokou stopu, že jsem se i já musel trošku zamyslet. Ne, nedělám z toho filozofickou knihu příští generace, nad kterou by se měli společně scházet lidé napříč generacemi a popisovat, co je zaujalo nejvíc a proč... Spíš jsem potěšen oním drobným přesahem, poutajícím mé myšlenky k určitým věcem...

Sečteno, podtrženo - perfektní oddechovka do vlaku (cca Praha h. n. - Zábřeh na Moravě)

Jinak na planetu Penzion bych se někdy rád podíval na delší dobu...Takže, kdybys Franto nevěděl, kam příště zasadit děj, zkus ji...

1