oladnb oladnb komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Chvíli trvá, než si člověk na postavy zvykne, alespoň u mě to tak bylo.. Zhruba polovina knihy se u mě vinula v duchu "nic extra", prostě jsem si četbu nijak zvlášť neužívala. Čekala jsem asi větší vtip, hlubší pointu.. Později se to zlomilo a kluci mě začali bavit, jejich životní osudy byly poměrně originální a nakonec to nebylo tak špatné. Nicméně přečíst stačí jen jednou.. Nic to nemění na tom, že autor je sympaťák :-)

11.02.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

No teda! Pecka. Naprosto dokonale promyslena a napsana kniha, mrazive cteni, ale presne takova dramata miluju a hltala jsem kazdou stranu. Tolik me mrzi, ze se tema opira o skutecnost :-( to jedine me desi a opravdu uprimne rodinu lituju.... Zivot si opravdu neuzili...
Pred autorkou smekam.

27.01.2020 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Za me tak 3,5 hvezdy, ale je to dáno spise tim, ze jsem pred a po teto knize cetla velmi kvalitni tituly (Osvetimska knihovnice a Hana), takze v porovnani s temito jde o prumerne dilo. Nic to vsak neubira na tom, ze povidky jsou miloucke a tesim se na dalsi hnihy, protoze Zdenka Sveraka miluju! :-)

27.01.2020 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Ano, zajimava kniha, jelikož me tema valky velmi zajímá a jeji příběhy hltam. Bohuzel moc takovych knih na konte jeste nemam, ale obecne v pripade takto vazneho tematu vitam ciste faktograficke ci autobiograficke zpracovani. Ackoli autor neznal ani nemohl znat radu detailu, ktere se v rodinnem tabore odehravaly, podařilo se mu zpracovat velmi kvalitni dilo. Z pocatku jsem si bohuzel myslela, ze je knihovnice castecne smyslena osoba a prvni strany cetla velmi skepticky. Ted uz vim, ze to byla chyba a tesim na napr. na knihu Odlozeny zivot od Dity Kraus.

27.01.2020 4 z 5

Život po Anně Frankové Život po Anně Frankové Berthe Meijer

Berthje je velmi zajimava a inspirativni zena. Co vsechno se v nactiletem obdobi dokazala naucit, o co se zajimala, jak studovala a nasavala informace.. to se mi velmi libilo. Zajimave zachycovala sve pocity, sebe samu, svuj rozvoj a rozpuk. Obdivuji, ze opravdu dokazala zit normalni zivot, myslim, ze velmi naplneny. Kniha me moc bavila, je plna plnohodnotnych a pravdivych informaci.

16.11.2019 5 z 5

Proč obrazy nepotřebují názvy Proč obrazy nepotřebují názvy Ondřej Horák

Pro deti je to asi hezke zpracovani. Cetla jsem, ze neznudi ani dospeleho, tak jsem to zkusila a byla spokojena. Cekala jsem nejakou originalnejsi pointu v komiksovem pribehu, ale naopak ocenuji zmineni zakladnich smeru a maliru jako takovych. Autori uvadeji jen zakladni informace a to je dobre. Udelam si z toho zakladni prehled.
Casova osa na deskach je moc pekna.
Doporucuji

16.11.2019 4 z 5

Anča a Pepík 2 - komiks Anča a Pepík 2 - komiks Lucie Lomová

Přečteno během chvíle, která se stala velmi milou. Ano, je to pro deti, a všechny příběhy jsem ve Ctyrlistku také jako dítě četla, ale proč se navrátit do minulosti, když je to možné? Dekuji autorce :-)

06.11.2019 5 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Za mě 5 hvězd bez váhání od začátku do konce. Nestává se mi často, že by mě kniha stejně nadchla na začátku jako na konci a držela mě po celou dobu ve stejné mire spokojenosti nad obsahem. Byl to balzám na duši, predstavuji si stále tu starou drsnou Šumavu a život, jaký se zde žil. Kniha je nezna, ovšem nechybí ji napětí, napletka, milostný příběh i popis krajiny. Tesim se na druhy dil. Dekuji a doporučuji.

04.11.2019 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

No.. tak trochu jiný žánr, než obvykle ctu. Popravdě sama od sebe bych po ni nesahla. Ze začátku jsem si zvykala na dost otevřený styl psaní, často prisprostle. Postupne jsem si zvykla a řekla si, že možná zkusím ještě pokračování, tak uvidíme, jak bude mladý pubertak dospivat ;-)

08.10.2019 3 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

V první třetině jsem chtěla dát 3 hvězdy, ve druhé 4 a ve třetí 5. Stále jsem zpočátku zbytečně čekala na nějaký poutavější děj. Proč? Vždyť tato kniha nic takového nepotřebuje. Děj a smysl knihy jeukrytý jinde a to jsem poznávala postupně. Když jsem ji začala číst, neměla jsem ponětí o čem bude. A že bude tak krásná, hluboká. Ten vztah k přírodě a její znalost mě opravdu hodně zasáhla a ráda bych se uměla více po přírodě koukat. Jak byli naši předkové moudří. No a vztah dědečka, babičky a vnuka ani nebudu komentovat. Konec knihy jsem probrečela.. Děkuji za zážitek

12.08.2019 5 z 5

Jak potopit Austrálii Jak potopit Austrálii Petr Šabach

Druhé dílo od Šabacha a klidně se pustím do dalšího. Knížka se čte pěkně, povídky jsou některé velmi zajímavé vypointovane, některé jsem asi úplně nepochopila, ale celkově se mi knížka líbila. Autor je specifický se smyslem pro humor, líbí se mi.

31.07.2019 4 z 5

Je to hustý Je to hustý Věra Nosková

Přečetla jsem, že začátku se mi i hodně líbilo, ale nakonec jsem zjistila, že knížku jen čtu. Prostě jen čtu a nepřemýšlím, nezamyslim se, nebavim se, nepoucuji se. Nic ve mě bohužel nezanechala.
Ovšem dlužno říci, že je mi autorka sympatická s její lehce tajemnou a inteligentní duši.

31.07.2019 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nechala jsem se nachytat. Od začátku do konce jsem bedlivě četla výpovědi, spojovala si souvislosti, měla tipy na vraha/y. A ono to dopadne takto! Neuvěřitelne, Agatha mě opět dostala! Knížka je napsána svěže, příjemně se čte a konec je opravdu suprovy! Doporučuji

20.07.2019 5 z 5

Marzi 1984-1987 Marzi 1984-1987 Marzena Sowa

Jak já mám ráda komiksy pro dospělé! A když se v nich něco dozvím - co, jak, kdy, kde, proč... tak je to pro mě skvělý zážitek.
Marzi mě velmi bavila už od prvních stránek, sama jsem se narodila až na konci jejího příběhu, ale o to víc, je pro mě toto období zajímavé a dokážu si ho spojit s podobnou situaci tehdy u nás. Díky za příjemne pocteni.

11.07.2019 5 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Ve své kategorii hodnotím plným počtem, ale určitě to není úplně nejlepší kniha, kterou jsem četla. Na tu dobu a pro děti krasne čtení, i mě se líbilo. Opravdu dobrodružné a poučné a že je příběh napsán volně vlastně podle skutečné události, že byly opravdu nalezeny kosti zvířat apod. bylo prijemne překvapeni. Takže palec nahoru :-)

01.07.2019 5 z 5

Knihu jsem zaradila na seznam chci si precist diky tolika komentarim a byla jsem zvedava, nevedela jsem, do ceho jdu. Zklamana nejsem, ba naopak me vetsina knihy bavila, jen konec jsem nejak nemohla porad docist, uplne vidim, jak je "prehnane" natoceny film.. Ale i presto se mi libilo. Dalsi 2 dily snad prectu co nevidet.

04.05.2019 4 z 5

Dobrou a ještě lepší neděli Dobrou a ještě lepší neděli František Nepil

Mam rada knihy pana Nepila. Toto byla zatim ma treti a je to prijemne oddychove cteni plne vzpominek, mouder, zamysleni a humoru. Vazme si toho, ze mame takove spisovatele!

11.03.2019 4 z 5

Malované dějiny Evropy Malované dějiny Evropy Vít Haškovec

Mně se knížka líbila. Nepřišla mi ani úplně jen pro děti, resp. otázkou je pro jak staré děti. Ano, obrázkové zpracování je pro děti milejší a bližší, ale informace v knize obsažené jsou zpracovány naprosto "dospělácky", spoustu podrobností jsem neznala a kniha je i pro dospělého velmi poučná. Výpisků mám spoustu, takže za mě kvalita, doporučuji! :-)

26.02.2019 5 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Myšlenky i vzpomínky v této knize jsou určitě smysluplné a Halinu jako takovou mám moc ráda. Zde mě mrzelo přeskakování vzpomínek z jedné na druhou i v rámci odstavců. Působilo to na mě velmi nesouvisle a nedokázala jsem se moc začíst.. Ale dočetla jsem a nejsem odrazená od dalších knih autorky :)

01.02.2019 3 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Mne se prvni 3 povidky libily vice nez ty zbyvajici. Asi jsem byla v lepsim psychickem rozpolozeni.
Nicmene Ivan Klima pise moc hezky, tak klidne a vyrovnane, libi se mi to a urcite jsem neskoncila u teto knihy :-)

23.01.2019 3 z 5