Malované dějiny Evropy

80 komiksových příběhů barvitě líčí historické mezníky Evropy a volně navazuje na populární Obrázky z českých dějin a pověstí. Proč se zhroutila Římská říše? Kdy se pes stal nejlepším přítelem člověka? Nebo jak se z Evropy stala technická velmoc? Vydejte se na vzrušující cestu a poznejte důležité okamžiky evropského kontinentu, které utvářely náš dnešní svět. Malované dějiny Evropy vás přesvědčí, že historie může být pořádná zábava!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372995/big_malovane-dejiny-evropy-J1v-372995.jpg 4.126

Kniha Malované dějiny Evropy

Gaeberys
09. listopadu

Autoři (někdy až moc) stručně (ale ono by to v komiksu ani jinak nešlo) popisují dějiny Evropy mnohdy i vtipnou formou. Kdo je historicky analfabet (jako já), musí u toho mít otevřenou encyklopedii a doplňovat informace, jak co dopadlo.
Narazíte tam i na politické narážky současné situace, což jsem spíš ocenila.
Ilustrace katastrofální, opravdu by to měl dělat jeden člověk. Velmi mě střídání autorů kreseb rušilo.

Majrek

Kniha se mi velice líbila svým zpracováním - dobrým nápadem je zapojení více kreslířů, ale hlavně aktualizované informace (například jsou zde kromě neandrtálců zmíněni už i Denisované)

jiri77
06.11.2020

Jednoduše a stručně napsané dějiny Evropy, podané formou komiksu. Kniha určitě pobaví a čtenář se něco i přiučí. Jen co se mi nelíbilo ,byl výběr více ilustrátorů, Nějak mi to nešlo dohromady. Myslím si ,že knihu mohl ilustrovat jeden umělec a knize by to vůbec neuškodilo (ale to bude možná, jen můj pohled). Například ilustrace k antice a pozdnímu věku -20 století, se mi moc nelíbily a pokazilo mi to celkový dojem z knihy.

Radííí
08.10.2019

Skvělou formou shrnuté dějiny. Čtení mě bavilo a snad jsem si i něco zapamatovala :)

oladnb
26.02.2019

Mně se knížka líbila. Nepřišla mi ani úplně jen pro děti, resp. otázkou je pro jak staré děti. Ano, obrázkové zpracování je pro děti milejší a bližší, ale informace v knize obsažené jsou zpracovány naprosto "dospělácky", spoustu podrobností jsem neznala a kniha je i pro dospělého velmi poučná. Výpisků mám spoustu, takže za mě kvalita, doporučuji! :-)

Isew
29.11.2018

Po obsahové stránce jsem velmi spokojena. Samozřejmě informace musely být často kusé a zkratkovité, ale to je, se s ohledem na množství dějinných událostí a formátu knihy, pochopitelné. Velmi oceňuji, že se autoři téměř vyhnuli dějinám v Čechách. I když to tak u nás nevnímáme, tak jako národ jsme do dějin světa zasáhli opravdu jen málokdy. A ty naše "stopy" byly v knize zmíněné. Jako nešťastné vidím oslovení různých, a to hned šesti ilustrátorů. Podle mě se jakoby linorytová kresba plná černé barvy k antice vůbec nehodila. Ale je to jen můj názor. Z celé série Obrázků z dějin mi však tento díl přišel nejméně čtivý a velkou roli v tom hrálo množství různých ilustrátorů.

p3tris
06.11.2018

Kniha krásně navazuje na sérii Obrázků z dějin, se kterou začali Jiří Černý a Jiří Kalousek už v roce 1987. Tentokrát se noví autoři soustředí na dějiny celé Evropy a přizvali si k tomu hned šest ilustrátorů. Každého s vlastním jedinečným stylem. Mě nejvíce sedla jakoby linorytová kresba Vojtěcha Domlátila, která se k antice perfektně hodí a novověk Matyáše Namaie v klasické komiksové formě. Ale to je jen subjektivní pocit a ostatní mohou preferovat zase něco jiného. Ani texty neztratily na vtipu a knížka určitě obohatí výuku dějepisu nejednoho školáka.

Dagros
07.09.2018

Skvělá knížka, kde naleznete dějiny Evropy formou nádherně zpracovaných komiksů od 6 různých autorů. Každý ilustrátor má jiný styl a to na tom miluju! V knížce píšou, že je pro čtenáře od 8 let, ale já myslím, že žádnému dospělému přečtení knihy neublíží :)