oladnb oladnb komentáře u knih

Prahou s otevřenýma očima III. Prahou s otevřenýma očima III. Ivana Mudrová

Skvělá kniha plná úžasně zpracovaných informací. Nadělala jsem si z ní spousty poznámek a značek do mapy :-) Autorka má můj obdiv. Stojí rozhodně za přečtení pro milovníky Prahy a netradiční "průvodcovské" literatury.

05.04.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Na tento díl jsem se po přečtení MIlénia těšila, ale vzhledem kr komentářům zde jsem od toho nechtěla učekávat příliš. Opak byl však pravdou, super námět, zápletka vysoké matematiky, genálního savanta, násilí a podvodů v politice byla skvělá. V postavách se orientovalo dobře, mělo to spád a v podstatě ani na jedné stránce jsem se nenudila. Závěr nikterak přehnaný, pěkně zapadal do celého příběhu. A samozřejmě pak celkový závěr, který jsem si přála.. :-)
Neváhejte s přečtením.

05.04.2017 5 z 5

Pro mě byl poslední díl poněkud slabší než předchozí. Velká část knihy, zejména prostředek, je zaměřen na polickou sféru, podrobný popis jednotlivých postav, ve výsledku to ovšem nemá na konec příběhu moc velký význam. Autorovi se samozřejmě daří držet čtenáře v napětí a těšení se na samotný soudní proces, který by ale mohl být popisován déle, než na pár desítek posledních stránkách. V podstatě se na něj čeká od samého začátku knihy a nakonec to nebylo tak úderné, jak bych očekávala. Stejně tak se na konci už skoro nezmiňuje, jaký dopad mělo vydání odhalujícího čísla Milenia.
Jinak ale pěkně uzavřený příběh a rozhodně stojí za přečtení.

08.03.2017 4 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

V podstatě mé první seznámení se scifi a kupovidu lehce stavitelné až zábavné, děj pochopitelný, kresba precizní. Tímto jsem nakoukla pod pokličku Ondřeje Neffa a mám chuť si přečíst nějakou z jeho psaných povídek.

26.01.2016 5 z 5

Gaza: Poznámky pod čarou dějin Gaza: Poznámky pod čarou dějin Joe Sacco

První moje přečtená kniha od Saca byla Bezpečná zóna Goražde. Byla jsem z ní nadšená. Gaza se mi také líbila, ale některé věci jsem pochopila až díky dodatkům na konci knihy. Stále obdivuji jeho pečlivou kresbu a v tomto případě bych ocenila o trochu větší zasazení do kontextu doby před 50 lety. Jinak obdivuhodný výkon této mravenčí práce, doporučuji přečíst.

08.01.2016 5 z 5