Proč obrazy nepotřebují názvy

od:

Proč obrazy nepotřebují názvy

Kolik je na světě originálů, co všechno změnil černý čtverec a proč by někdo kradl pisoár? Na takové a mnohé další otázky nabízí odpověď tato vizuálně hravá kniha o moderním umění. Publikace poprvé představuje nejvýznamnější období historie výtvarného umění snadno pochopitelnou a zábavnou formou, která zaujme jak děti, tak jejich rodiče. Malí i velcí čtenáři se mohou dozvědět, jaký je rozdíl mezi galerií a muzeem nebo co je to aukce a depozitář. V knize naleznou navíc napínavý detektivní příběh v komiksové podobě a obrazový rejstřík slavných umělců a jejich děl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227569/proc-obrazy-nepotrebuji-nazvy-hkS-227569.jpg 4.448
Žánr:
Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Labyrint
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
HanKasp
09.11.2017

Rozhodla jsem se lehčí formou nasát informace o umění, a tak jsem si koupila dvě knihy:

Proč je v umění tolik nahých lidí? od Susie Hodgeové a
Proč obrazy nepotřebují názvy od českých autorů Ondřeje Horáka a Jiřího Franty

Z knihy Proč je v umění tolik nahých lidí jsme byla zprvu poměrně nadšená, ale postupem času jsem se dobrala k tomu, že je v knize hromada dotazů, které mají čtenáře donutit se zamýšlet nad danými věcmi, ale nějak mě to neinspirovalo. Navíc mi často chyběly vysvětlivky k některým věcem. Stačila by třeba jen více zmínka o autorovi, než jen jeho jméno. Nebo, když už čtenáře text navedl k nějakému dotazu, v knize odpověď čtenář nenašel ani nevydedukoval.

Oproti tomu v knize Proč obrazy nepotřebují názvy jsem našla všechno. Kniha mě nadchla. Našla jsem tam příběh, zajímavou zápletku, napětí, plno informací, které nejsou čtenáři nuceni, ale přijímáni tak nějak přirozeně, pohádku s vítězstvím dobra nad zlem. Co bylo velmi obohacující, tak i informace o autorech a směrech, které nebyly strohým výčtem encyklopedie, ale podané v rozhovoru dědečka s vnučkou. A úžasný byl na posledních stranách a přebalu sled směrů, jak šli po sobě, takže se čtenář mohl více orientovat, který směr byl v kterém období, na co navazoval, z čeho vycházel, proč byl třeba jiný apod. Taková kniha umění, historie, vysvětlení pojmů atd. nenásilnou formou v jednom.

Jsem ráda, že se u nás najdou autoři, kteří dokáží vytvořit výbornou knihu.

Na dětech ji teprve vyzkouším, jak se jim bude číst a myslím, že bude také inspirací pro to si něco namalovat sami.

lushi
17.07.2017

Vtipný příběh zakomponovaný do krásně ilustrované knihy o umění. Z hlediska naučnosti jde o stručný úvod do oblasti umění, ale hodně srozumitelný a poutavý. Každá strana je překrásná.

veverka2012
21.02.2017

Skvela kniha

kamibe
11.11.2015

Výborná kniha i pro dospělé, kteří nedostali dobrý základ a v oblasti výtvarného umění se tolik neorientují. Časová osa na konci knihy je skvělý nápad.

Nielada
03.09.2015

Naprosto špičková kniha o umění!!! Ačkoliv je pro děti (asi spíše trochu starší), neudržela jsem se a musela jsem číst a číst a číst. Jsou v ní skvěle vysvětleny základní poznatky o malířství, umění, uměleckých směrech, o tom, jak to chodí v galerii... Až půjdu příště do galerie, moc bych si přála, aby mě doprovázeli autoři knihy.

Prosím, napište ještě něco :-)

Eskandriel
12.08.2015

Příběh v naučné knize? Proč ne! Úžasná kniha pro starší děti i pro dospělé. Nadchlo mě krásné zpracování a přehlednost, autoři si s tím museli vyhrát. Magnesia Litera 2015 naprosto zaslouženě :) Recenze v záložkách.

Honzeecheck
30.01.2015

Skvělá kniha, kdyby byl trošku lepší příběh tak bych neváhal doporučit i dospělým. Anebo naopak příběh vypsutit úplně, to nejdůležitější je stejně v těch poutavých a civilních dialozích. Každopádně povinnost pro všechny, kteří si někdy řikaj: "taková mazanice, to bych zvládl taky"

efka.saf
18.01.2015

Skvělá knížka! V době, kdy je problém výtvarné umění přiblížit běžným lidem, natož pak dětem, ční tato kniha v literatuře jako vidle z hnoje. Skvěle a poutavě napsáno, umění přiblíženo dětskému myšlení a navíc ještě okořeněno jednoduchým detektivním příběhem. Knížku jednoho krásného dne určitě pořídím svým dětem :).