Zajatci Pardálí soutěsky

Dobrodružství skupiny dětí, které jsou uvězněny sněhovou vichřicí v nepřístupné skalní soutěsce a zápasí o život. Robinzonáda skupiny pionýrů, kteří putujíce na kolchozní farmu, uváznou pro nenadálý příchod zimy v soutěsce kavkazských hor a jsou donuceni starat se o potravu, zápasit s šelmami a vyrábět si věci denní potřeby. Později jsou zachráněni dospělými a vycházejí z této životní zkoušky nakonec tělesně zdatní a duševně zocelení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42957/big_zajatci-pardali-soutesky-O16-42957.jpg 4.389
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Hovazadzori gerinere, 1956

Kniha Zajatci Pardálí soutěsky

kilometr

Příběh čtyř pionýru(Ašot,Gagik,Sargis a Sušik),kurdského pasáčka ovcí Hasa a jeho věrného psa Bojnacha,v souboji s mrazem a hladem v děsivém zajetí Pardálí soutěsky.Kniha je to velmi čtivá a nabízí nejen napětí,ale i mnohá poučení.85%.

tamara1351

Kniha mého dětství.Četly jsme ji s kamarádkou a dlouze,předlouze o ní diskutovaly s tajným přáním zažít taky nějaké dobrodružství ????

haknel
22.03.2020

Zajatci je NEJ kniha mého dětství. A postupně - už v dnešní době a v dospělosti - si ji s kladným ohlasem přečetla celá rodina!

Slůník
16.11.2019

Tahle edice byla výborná, knížka se mi jako dítěti moc líbila.

oladnb
01.07.2019

Ve své kategorii hodnotím plným počtem, ale určitě to není úplně nejlepší kniha, kterou jsem četla. Na tu dobu a pro děti krasne čtení, i mě se líbilo. Opravdu dobrodružné a poučné a že je příběh napsán volně vlastně podle skutečné události, že byly opravdu nalezeny kosti zvířat apod. bylo prijemne překvapeni. Takže palec nahoru :-)

hrdlickova_61
08.04.2019

K četbě mě přivedlo arménské jméno autora (končící na -jan). Díky W. Saroyanovi a L. Jengibarovi jsem byla zvědavá, jak píše ještě někdo další z Arménie. Byli jsme tehdy mladí rodiče, času na čtení bylo málo, jenže tenhle příběh člověka nepustí - a tak jsme se s manželem o knížku málem přetahovali. Dobrodružství, spousta zajímavých informací, čtivé podání - to se to četlo do tří v noci, joj! A to, že jde o mladé pionýry, se v té době bralo jako jakýsi přívažek, aby mohla knížka vyjít.

Zmiu
05.08.2018

Tuhle knížku jsem objevila díky této databázi, dle nadšených komentářů jsem si řekla, že by mě mohla bavit. A bavila. Nedávno jsem četla Dva roky prázdnin a myslím, že se zde autor hodně inspiroval, ale vůbec to nevadí. Dokonce se mi Zajatci pardálí soutěsky líbily mnohem víc. Tyhle děti mi byly mnohem bližší, asi proto, že zde je i humor a dívčí postava, která dodává příběhu zcela jinou dynamiku. Zaujaly mě také reálie. O Arménii toho moc nevím, tak jsem se i poučila.

Petka82
29.12.2017

Knížku jsem četla kvůli čtenářské výzvě (oblíbená kniha rodičů), prý mi ji četl taťka, když jsem byla malá, takže jsem ji měla znát. Některé pasáže jsem si opravdu vybavila:-) Takže ve mně zanechala dojem, ačkoliv jsem si na to nepamatovala.