Zajatci Pardálí soutěsky

Zajatci Pardálí soutěsky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42957/bmid_zajatci-pardali-soutesky-O16-42957.jpg 4 102 23

Dobrodružství skupiny dětí, které jsou uvězněny sněhovou vichřicí v nepřístupné skalní soutěsce a zápasí o život. Robinzonáda skupiny pionýrů, kteří putujíce na kolchozní farmu, uváznou pro nenadálý příchod zimy v soutěsce kavkazských hor a jsou donuceni starat se o potravu, zápasit s šelmami a vyrábět si věci denní potřeby. Později jsou zachráněni dospělými a vycházejí z této životní zkoušky nakonec tělesně zdatní a duševně zocelení. Identifikační číslo tohoto vydání knihy je 13-850-88 .... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Hovazadzori gerinere , 1956

Jirka92333
24.10.2023 4 z 5

Skvělý příběh!!! Hvězda dolů za politickou propagandu. Ta to trošku kazí.

Samwise1KB
19.06.2023 4 z 5

Jedna z nejoblíbenějších v dětství.

oli2001
25.12.2021 5 z 5

I tahle kniha patřila k mému dětství, a nedávno jsem si ji s chutí přečetla znovu. A znovu jsem zajatcům držela palce :)

kilometr
05.03.2021 4 z 5

Příběh čtyř pionýru(Ašot,Gagik,Sargis a Sušik),kurdského pasáčka ovcí Hasa a jeho věrného psa Bojnacha,v souboji s mrazem a hladem v děsivém zajetí Pardálí soutěsky.Kniha je to velmi čtivá a nabízí nejen napětí,ale i mnohá poučení.85%.

tamara1351
30.01.2021 5 z 5

Kniha mého dětství.Četly jsme ji s kamarádkou a dlouze,předlouze o ní diskutovaly s tajným přáním zažít taky nějaké dobrodružství ????

haknel
22.03.2020 5 z 5

Zajatci je NEJ kniha mého dětství. A postupně - už v dnešní době a v dospělosti - si ji s kladným ohlasem přečetla celá rodina!

Slůník
16.11.2019 4 z 5

Tahle edice byla výborná, knížka se mi jako dítěti moc líbila.

oladnb
01.07.2019 5 z 5

Ve své kategorii hodnotím plným počtem, ale určitě to není úplně nejlepší kniha, kterou jsem četla. Na tu dobu a pro děti krasne čtení, i mě se líbilo. Opravdu dobrodružné a poučné a že je příběh napsán volně vlastně podle skutečné události, že byly opravdu nalezeny kosti zvířat apod. bylo prijemne překvapeni. Takže palec nahoru :-)

hrdlickova_61
08.04.2019 5 z 5

K četbě mě přivedlo arménské jméno autora (končící na -jan). Díky W. Saroyanovi a L. Jengibarovi jsem byla zvědavá, jak píše ještě někdo další z Arménie. Byli jsme tehdy mladí rodiče, času na čtení bylo málo, jenže tenhle příběh člověka nepustí - a tak jsme se s manželem o knížku málem přetahovali. Dobrodružství, spousta zajímavých informací, čtivé podání - to se to četlo do tří v noci, joj! A to, že jde o mladé pionýry, se v té době bralo jako jakýsi přívažek, aby mohla knížka vyjít.

Zmiu
05.08.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem objevila díky této databázi, dle nadšených komentářů jsem si řekla, že by mě mohla bavit. A bavila. Nedávno jsem četla Dva roky prázdnin a myslím, že se zde autor hodně inspiroval, ale vůbec to nevadí. Dokonce se mi Zajatci pardálí soutěsky líbily mnohem víc. Tyhle děti mi byly mnohem bližší, asi proto, že zde je i humor a dívčí postava, která dodává příběhu zcela jinou dynamiku. Zaujaly mě také reálie. O Arménii toho moc nevím, tak jsem se i poučila.

Petka82
29.12.2017

Knížku jsem četla kvůli čtenářské výzvě (oblíbená kniha rodičů), prý mi ji četl taťka, když jsem byla malá, takže jsem ji měla znát. Některé pasáže jsem si opravdu vybavila:-) Takže ve mně zanechala dojem, ačkoliv jsem si na to nepamatovala.

Petrben
12.05.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četl už poměrně dávno, v asi 11 letech. Dodnes si na ni však přesto vzpomínám a můj dojem zůstává pořád silný a především velmi pozitivní. Jasně si vybavuji, jak mě knížka bavila. Přečetl jsem ji jedním dechem, byla napínavá a dobrodružná. Znovu ji však zřejmě číst nebudu, abych si svůj dobrý dojem případně nezkazil. Koneckonců, knížka je pro děti a můj starý dětský pohled a hodnocení je nejzásadnější.

ssyyllvvaa
14.03.2017

Po mnoha letech jsem si tuto knihu přečetla znovu abych s překvapením zjistila, kolik je v ní z tehdejšího sovětského života a že spory mezi hlavními postavami jsou vysvětlovány i v návaznosti na to, jací jsou pionýři. To mi rozhodně z dětství v paměti neuvízlo a myslím si, že pro celý příběh to není podstatné - povaha a chování jednotlivých dětí, jejich znalosti versus zkušenosti jsou na tom zcela nezávislé a ty hrají rozhodující roli v jejich přežití v extrémních podmínkách. Neuvědomila jsem si ale ani to, že už v té době a v této knize je lehce nastíněn problém soužití Kurdů, Turků a Arménů. A nutno dodat, že se mi kniha i teď líbila.

Džerkys
01.02.2017 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, krásný příběh o dětské odvaze, přátelství. Kniha se mi velmi líbila vřele doporučuji.

pove
07.07.2014

Kniha mládí mého i mých rodičů. Dnešní mládež k ní cestu určitě nenajde, což je škoda. Nejde o Sověty, ale o nádherný příběh.

heavy66
23.06.2014 3 z 5

Pět arménských dětí uvízne ve sněhem zasypané odlehlé soutěsce v horách. Kromě zajištění jídla a noclehu se musí vyrovnat se vzájemnými konflikty a hlavně s nebezpečím, které hrozí od dravých šelem.Trochu zdlouhavé, ale dalo se to číst. Opatrná kritika sovětských krajských papalášů, ale opravdoví pionýři a dělníci vždy bez poskvrny!

Kratoradka
16.05.2014 5 z 5

překrásná knížka, čtu dodneška, když jsem nemocná

tomvall
29.07.2013 5 z 5

Knihy z edice KOD, to bylo v dětství moje. Tahle je jedna z oblíbených. :)

čertina
23.04.2013 4 z 5

Moje generace četla hodně Ruské knihy.ne všechny byly špatné,tahle je výborná.Po desítkách let si jí pamatuji a možná přečtu znovu.

umbra
09.03.2013 5 z 5

Knihu jsem jako malá četla hned dvakrát. Fascinovaly mne detaily z neznámé, divoké přírody daleké země a samozřejmě poutavý děj.