okeey okeey komentáře u knih

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Ohledně tohoto příběhu mám takové rozporuplné pocity, na jedné straně je temný, záhadný a originální, na straně druhé je ale dost předvídatelný. Líbila se mi zápletka v první třetině knihy, ale co se domu týče, to bylo takové nijaké. Nelituji toho, že jsem knihu četla, ale už se k ní pravděpodobně nevrátím.

16.09.2021 3 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Budu se asi opakovat, ale ráda čtu knihy s knižní tematikou.
Příběh jednoho knihkupectví a jedné ženy, kterou zasáhne obrovská ztráta a to matky a přítele. Najednou stojí před rozhodnutím, zda zděděné knihkupectví, její domov, půjde z dluhů zachránit a bude v něm žít a prodávat knihy, nebo ho prodá, ale to by znamenalo, že o střechu nad hlavou přijde i její dědeček, který v domě taktéž vyrůstal a žije. Život Natalii připravil nejeden problém, se kterým se musí popasovat.
Kniha se četla lehce, vtáhla mě do děje a příběh se mi rozhodně moc líbil, najdeme tu spoustu problémů ze života ať už s láskou nebo stářím. Rozhodně doporučuji všem na pěkný podzimní večer po dekou s teplým nápojem.

16.09.2021 5 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Totální nutnost pro každého pejskaře, člověka, který se chce u knihy ze srdce zasmát a trochu si posmutnit, jak je život pro tyto čtyřnohé bytosti nespravedlivý a jak moc důležitá a prospěšná je práce dočaskářů.
Krásná knížka. Mám ráda knihy s tematikou psů, ale tato všechny předčila. Je to útlá knížečka o 150 stranách, ale chytne vás za srdce pokud nejste citliví asi jako pařez. Dej na mě, přečti si ji, nebudeš litovat. NUTNOST!

01.09.2021 5 z 5

Krásné věci Krásné věci Janelle Brown

Tato kniha byla pro mě obrovským překvapením, nečekala jsem toho moc, většinou, když je nějaká kniha označená "bestseller deníku New York Times", tak je to záruka toho, že z ní pravděpodobně zas až tak moc nadšená nebudu, a když ano, tak je to nějaká oddychovka, která nenadchne ani neurazí. Tento příběh mi toho dal tak moc! Jednak je tu krásně vidět, že co se ukazuje na instagramu za "módními influencerkami", je pouhá póza, která má s reálným životem společného velmi málo, další věc je, že na každého jednou dojde, prostě a jednoduše co do života dáš, se Ti dříve či později vrátí, ať už v jakékoli podobě. Další věc je, že každý si zaslouží druhou šanci a krásně se tu ukazuje, že nic není tak horké, jak se uvaří.
V knize bylo spoustu naprosto nečekaných zvratů. Příběh se četl sám, jediné, co mě mrzí je, že jsem neměla více času, protože bych knihu měla za den, maximálně dva, přečtenou, ale zase je pravda, že bych si jí tak neužila. Mě tohle sedlo (promiňte mi ten výraz) "jak prdel na hrnec". Je to něco božího, co si musíš přečíst!
Rozhodně doporučuji všemi deseti!

30.08.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

,,Mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky, kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív, kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky, kdo mění víru, nemá žádnou. Národ nepředěláš, ledaže bys měl na to staletí, jenom davy můžeš vést tak a zítra tak. Kdo nenávidí, měl v sobě tu nenávist vždycky, kde by se v něm tak najednou vzala! Kdo sloužil, bude sloužit dál, kdo chtěl dobré, bude zase chtít dobré. Ani vůle se nemění. Nedívej se do tváře, která se změnila, nikdo se nestane krásnější tím, že změní tvář." (Josef Čapek)
Krásný historický román dle skutečné události. Příběh bratrů Hadrbolců, kteří dali tátovi slib, že se budou starat o mlýn. Místy smutný příběh, ale v některých pasážích jsem se od srdce smála, hlavně v pasáži s panem Balabánem. Každopádně děkuji autorovi za tuto knihu, jež byla průletem 20. století a životním příběhem dvou bratrů a jejich životních radostí a strastí a v neposlední řadě popisem života pod nadvládou komunistů. Tohle se mi moc líbilo. Vřele doporučuji!

16.08.2021 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Pipa je prostě borka! Druhý díl ze série Návod na vraždu pro hodné holky je tu! Filipa se pouští do dalšího pátrání, protože policie pohřešování jejího 24 letého kamaráda nebere vážně. Čeká na vás kniha plná napětí, emocí a nečekaných konců! Tento díl byl snad lepší než ten první. Četl se sám, stránky ubíhaly ani nevím jak. Neskutečně promyšlený příběh, díky za něj! Naprostá bomba.

16.08.2021 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Absolutně jsem netušila, co mám od knihy čekat, jediné, co jsem věděla bylo, že je to young adult příběh.
Musím smeknout před autorkou, protože takhle bravurně všechno promyslet, aby to do sebe na konci klaplo, jak poslední dílky skládačky, to chce obrovskou odvahu a hlavně trpělivost, inteligenci a spoustu času.
Četla jsem jedním dechem a stále se mi měnili podezřelí, nakonec to dopadlo ale úplně jinak než jsem čekala.
Děkuju za tuto knihu, protože to byla jízda!

02.08.2021 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Tohle byla příjemná letní oddychovka s motivem knih a dvou spisovatelů. Je tedy pravda, že v knize bylo spoustu klišé, ale na druhou stranu jsem si u krásně vyčistila hlavu a četla s úsměvem. Jsou to tyhle letní lásky, které ve vás stále udržují naději, že i vás to jednou potká, v ten čas, kdy to budete nejmíň čekat. V této knize vás čeká dobře vymyšlený námět a několik překvapivých zvratů. Příběh se mi moc líbil. Ideální čtení na léto.

02.08.2021 5 z 5

A nad tím vším je slunce A nad tím vším je slunce Kamil Pešťák

Je škoda, že tento autor není tak známý, nebo tedy o něm není tolik slyšet, jak by si zasloužil.
Tento příběh jsem poslouchala jako audioknihu a nečetl nikdo jiný než muž s nejúžasnějším hlasem Eragona Martin Stránský. Čekala jsem s napětím na každou další kapitolu, zvědavá jak to bude dál.
Určitě bych řekla, že to rozhodně není příběh pro každého, není to zrovna oddechovka. Na tuto audioknihu budu ještě dlouho myslet. Je dost drsná, ale zase ne brutální, nic přehnaného. Když vám příběh sedne, tak vás naprosto pohltí, uvidíte.
Vřele doporučuji.

22.07.2021 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tohle byl opravdu Kingův majstrštyk!
Čekala jsem od toho hodně, protože vím, že i film je klasika, kterou zná dnes už pomalu každý a slyšela jsem samé dobré ohlasy.
Ale kniha, ta je tedy opravdu neskutečná, velmi se mi líbila. Má všechno, co bych od příběhu tohoto žánru čekala - napětí, emoce, nespravedlnost. A já si nespravedlnost beru osobně, tak si asi dokážete představit, jak jsem se při čtení rozčilovala. Každopádně ale o tom to je, tohle v nás má kniha vyvolat - emoce.
Hltala jsem stránku za stránkou a nemohla se dočkat dalšího vývoje, až byl najednou konec. Mistrně promyšlené, charaktery postav a prostředí barvitě popsané. Znovu kloubouk dolů mistře!
Děkuji za to, že jste pane Kingu.

22.07.2021 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Miluju hlas Martina Stránského, to je prostě dané, ale teď se k němu přidal i Filip Švarc! Jeho hlas hladí po duši a ví, kde má přidat a kde naopak ubrat.
Pro mě to byla bohužel ale co do obsahu průměrná kniha, není to úplně můj šálek kávy, nemusím moc černý humor a některé rádoby vtipné scény mi přišly spíše překombinované.
Postavy byly vcelku sympatické, ale to je bohužel tak vše. Ne každá kniha sedne každému, to je jasné. 3/5 za výborné načtení pana Švarce a vykreslení charakteru postav.

14.07.2021 3 z 5

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Úžasná kniha, která Vám otevře oči ve všech směrech. Mám ji půjčenou, ale rozhodně si ji koupím domů. Do teď jsem měla panickou hrůzu ze smrti, ale tato kniha mi ukázala nový pohled, jiný úhel. Není to jednoduché čtení, nutí vás neustále přemýšlet, ale to je v tomto případě jedině dobře, doporučuji, určitě by měla být součástí vaší knihovny.

13.07.2021 5 z 5

Dejte dětem svobodu Dejte dětem svobodu Lenore Skenazy

Tohle je kniha, kterou by měl každý rodič mít doma v knihovně. Příručka na to, jak se z rodičovství a obav o dítě, s prominutím, nepos*at. Dá vám klid a ukáže vám, že se nemusíte nechat strhnout módními trendy ve výchově a hysterickými matkami, které si myslí, že všechno znají a dělají nejlépe, opravdu ne. Každopádně na konci každé kapitoly máte cvičení, jak postupně uvolnit dítěti ,,řetěz" podle vašich možností. Nemusíte být úzkostlivý rodič, už ne. Přečtěte si to.
Myslím, že až budu jednou máma, tak tuhle knížku doma ocením.

04.07.2021 5 z 5

Je to tenká knížka, ale skrývá se v ní příběh plný odhodlání, odvahy, síly a v neposlední řadě napětí, které by se dalo krájet. Opět musím zmínit, že Stephen King opravdu umí, četla jsem se zatajeným dechem a příběh mi nedal spát a vlil mi do žil spoustu odhodlání v mých problémech. Tato kniha opravdu stojí za to! Nejen za přečtení, ale i za koupi, jelikož je to příběh, ke kterému se budete rádi vracet.

13.06.2021 5 z 5

Babičky na tahu Babičky na tahu Judy Leigh

Tohle byla naprosto skvělá, vtipná, romantická, ze života oddechovka. Díky za to, že si Judy Leigh vzala jako hlavní hrdinky sedmdesátnice. Nemusí být přeci všechny knihy o mladých a krásných. Ale pozor těchto pět hlavních hrdinek krásných opravdu je! Každá má něco, ostatně jako každý v životě, ale je to jako sex ve městě po 30 letech. Takže ještě jednou, vtipný, oddechový a jedním dechem přečtený příběh, rozhodně doporučuji každému bez výjimky, abyste věděli, že být v duchodu neznamená čekání na smrt.

12.06.2021 5 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Hodnotím jako knihu ve své kategorii oddychové knihy a romány pro ženy. V tomto směru je to jedna z nejlepších knih, které jsem v tomto žánru četla. Příběh mě hned vtáhl do děje a za dva večery bylo přečteno. Byl to klasický scénář podle rčení "není všechno zlato, co se třpytí". Ale mě se to líbilo a moc. Vanessa je místy dost naivní, ale to k takovému příběhu zkrátka patří.
A příběhy, které se týkají knih úplně zbožňuju, takže volba knihy byla jasná. Kniha se četla opravdu jedním dechem, rozhodně doporučuji!

07.06.2021 5 z 5

Vlk chce dovnitř Vlk chce dovnitř Laura McHugh

Velmi dobře zpracovaný psychologicko-sociální thriller. Autorka si s postavami opravdu vyhrála. Nejde tu o děj jako takový, ale spíše o psychologii postav a událostí jako takových. Naprosto rozumím tomu, že kniha není pro každého, nenajdete tady žádný "boom", při kterém vám tuhne krev v žilách a čtete bez dechu. Tohle je spíš kniha, u které přemýšlíte a zajímá vás, jak se postavy budou dál vyvíjet. Jak píšu, kniha není pro každého, ale mě se líbila. Byl to takový závan čerstvého vzduchu mezi těmi "stejnými" knihami, které se objevují stále více.

04.06.2021 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Strhující fantasy příběh plný čar a kouzel. Má v sobě všechno, co od fantasy očekávám, smutek, radost, kouzla, rodinné vztahy, vymyšlený svět, láska a ke všemu jako bonus je to příběh z historie, kdy auta byla teprve v začátcích a každá vinice, která se chtěla svým vínem prosadit, musela mít také svou vinnou čarodějku, která to skvělé víno zajišťuje. Kniha se četla jedním dechem a mrzí mě, že jsem ji nemohla přečíst na jeden zátah. Rozhodně doporučuji všem fantasy milovníkům jako já!

03.06.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Poslouchala jsem jako audioknihu a mohu jen doporučit! Výstižný hlas Jakuba Saice čte další Hunterovo pátrání. Tento případ se poslouchal jedna báseň, napětí se dalo krájet. Je to syrově vykreslený, místy lehce "nechutný" případ, což ke Cartovi zkrátka patří. Hunter mě vážně baví a už se těším na další jeho případy a vývoj postav jako takových. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi dektivky, thrillery a krimi příběhy!

02.06.2021 5 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Krásný příběh, o tolik odlišný než příběhy, které se ke mně zatím dostaly. Missy, 80 leté sympatické osamělé babičce se souhrou náhod připletou do cesty dvě milé dámy a následně jedna velmi přátelská fenka. Missy donedávna nevěděla co se svým životem, jen už to nějak ,,doklepat", a teď se jí život obrátil vzhůru nohama. Najednou získá přátele, zvířecího parťáka a smutné dny se otočí ve šťastné. Missy přišla o manžela, s dcerou se rozhádala a syn se jí oženil na druhou stranu světa.
Opravdu krásný příběh jedné stařenky o osamělosti, malých radostech, přátelství, a o tom, co všechno vám jedno malé chlupaté stvoření může přinést do života.
Kniha se četla jedním dechem a po přečtení mám úsměv na rtech a je na tom světě tak nějak lépe. Tento titul si určitě pořídím do své knihovny.

20.05.2021 5 z 5