Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

(Audiokniha)
Jelikož jedu audioknihy, tento díl se k nám dostal až teď.. nechápu, proč je vydaný až jako poslední z této série, ale budiž.. zmiňuji to u každého dílu, Miko je můj velký oblíbenec, užívám si s ním každé jeho "trampoty", případy.. tento díl je povídkový, útržky z jeho vyšetřování a je to takové příjemné doplnění mezi jednotlivými případy. Náramně jsem se bavila u "Zuzanky" :-))) Martin Preiss už prostě k Mikovi patří a v jeho podání je to super poslech!

12.11.2023 4 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Autora jsem zkusila z čisté zvědavosti, jelikož se nebráním ničemu.. jak se již zmiňuje, začalo to dobře, říkala jsem si, skvělý bizár na vypnutí hlavy.. ale hodně rychle to šlo z kopce, i když má kniha jen pár stran, nemohla jsem ji dolousknout.. no nic, další autorovy knihy vynechám :-)))

12.11.2023 2 z 5

Veselé Vánoce, Terezko Veselé Vánoce, Terezko * antologie

(Audiokniha)
Opět výborná rozmanitost povídek, které mají stejné téma Vánoc.. V podání skvělých interpretů, jako vždy.. Usmívala jsem, vzpomínala na Vánoce svého dětství, mračila se, ale i smutnila.. každý člověk, každá rodina je jedinečná, osudy jsou různé a z toho i vyplývají zvyky a prožívání Vánoc.. a já se snad už konečně také budu ladit na vánoční atmosféru, která se pomalu, ale jistě, blíží :-)

11.11.2023 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

(Audiokniha)
Má oblíbená série, pro někoho méně oblíbená Lottie :-) Tento díl byl dost drsný, i když je to "fikce", stejně se tyto věci dějí a mně je z toho úzko.. Páchané zlo na dětech je snad to nejhorší, co se může na tomto světě dít :-( Ale zpět k případu.. i když jsem se občas v postavách ztrácela, Lottie je opravdu stále "nešťastná" postava, tak stále je to super série a Lukáš Hlavica už ostřílený interpret, který mě dost baví.. V určitý moment si připravte i kapesník, autorka nás nešetří.. A jen doufám, že má Boyd velkou trpělivost :-)

10.11.2023 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

(SPOILER) I když mě Cecílie místy rozčilovala, i když byl Tobiáš tvrdohlavý paličák.. i tak dávám plný počet a to díky emocím, které ve mně tento díl vyvolal.. tato kniha je bolavá, jakože hodně.. srdce se několikrát zlomilo.. pro Dominika, pro Seana, ale i pro Tobiáše.. kapesníčky jsou nutnou výbavou ke čtení.. trošku mě překvapil skok v čase, 6 let je docela dlouhá doba, ale budiž :-) A nemůžu se ubránit srovnání Triple Falls - Mystic Falls.. i ti "bratři" :-) A ten rychlý konec?! Jakože najednou "blik, cvak, příjem, osvícení", nebo co a Tobiáš chce vše? Jako, má to hodně nedostatků, nevím, co očekávat od 3.dílu, ale kvůli těm emocím a všem Havranům prostě plný počet dávám s čistým svědomím :-)

06.11.2023 5 z 5

Cizinci Cizinci Mort Castle

(Audiokniha)
Mé první seznámí s autorem, nevěděla jsem, co mám očekávat, možná i něco jiného než jsem dostala.. ani nevím, jak mám tuto knihu uchytit :-) Do žánru hororu bych to ani já nedala, trošku psycho thriller.. Ale musím pochválit překlad, žádné kličkování, pěkně vše natvrdo.. No, opět vystoupení z mé komfortní zóny, proto asi ani nejsem tak nadšená, jak by se očekávalo..

05.11.2023 3 z 5

(Audiokniha)
Co více dodat.. hodně smutný - drsný poslech.. vůbec jsem neměla tušení, jak moc a jak dlouuuho v tom Matthew lítal.. Vlastně se i divím, že v tomhle stylu života toho natočil docela hodně.. je to opravdu smutné, je mi to líto a jen doufám, že už je mu jen a jen dobře ..

31.10.2023 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

(SPOILER) Jednu hvězdičku si schovávám pro další díly, i když jako teda Havrani mě baví! Neotřelé téma, hodně tajností, zajímavé prostředí.. S Cecílií se ještě jakože sžívám, jelikož je mlaďoučká, tak mi občas leze na nervy :-)) Ale má to teda holka štěstí, co si budeme povídat.. Já tedy vůbec nejsem pohoršená, naopak, konečně je v knize zase pikantní vzrušení, kde nejsou ve vztahu jen dva.. A kapitola, ve které si vyrazili na člun? No fíííha, to mě teda vůbec nenechalo chladnou a úplně mi to nabudilo.. Sean a Dominik je teda dvojka k pohledání, sem s nimi!! :-) Hned se pouštím do pokračování a jen budu doufat, že nebudu zklamaná..

28.10.2023 4 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

(Audiokniha)
Simona Postlerová je prostě skvělá a my ji máme s Lauren Graham naprosto propojenou, takže celou dobu poslechu jsem měla před očima Lorelai Gilmorovou :-) Tudíž mi to vlastně k této knize - poslechu nepasovalo :-)) Je to život Lauren, jak se k herectví dopracovala, co prožívala, historky ze zákulisí, atd. Je to takový příjemný poslech, které kolem mně jakože plynul, ale nic extra mi to nedalo.. Ale jako pro zajímavost to bylo dobré.

28.10.2023 3 z 5

Bílý pramen Bílý pramen Klára Teršová

(Audiokniha)
Zpočátku jsem si říkala, zda mě kniha bude bavit, ale Hedvika mě prostě nepustila. Hedvika je svým způsobem zvláštní dívka, ale sledovat její život, to teda bylo sousto. Místy mě štvala, jindy jsem se usmívala, ale i jsem s ní soucítila. Myslím si, že kdybych knihu "jen" četla, asi by mě tak nechytla. Ale nebyla to lehká doba, jsem ráda, že žiju v této náší době. Další autorčinu knihu si dám s odstupem..

25.10.2023 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

(Audiokniha)
Naprosto souhlasím s komentářem pode mnou od Knihomolky_176.. Ráda bych dala plný počet, kdyby Eden nebyla taková jaká je.. tvrdohlavá, zabejčená, slepá a místy opravdu bezohledná.. Občas mi docela fakt štvala. Zato Paul a jeho všechny podoby jsem úplně "žrala" a rozplývala se :-) Kniha je skvěle načtena a já si poslech opravdu užila..

23.10.2023 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

(SPOILER) (Audiokniha)
Bohužel mě tato kniha tak neuchvátila jako "skoro" všechny ostatní. Celou dobu jsem čekala, co všechno se z toho vyklube a úplně mě to nechávalo chladnou.. Dana Černá je skvělá, její hlas určitě dodal knize více zájmu ji doposlechnout. Celou dobu mi vadilo, jak Malorie děti oslovuje jen "Děvče" a "Chlapče", až na konci jim dá jména. Nevím, vesměs mi to přišlo jako jedna velká blbost :-)))

21.10.2023 3 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Laurel je skvělá!! Ač "nesmrtelná", tak mě opravdu baví, ty její dedukce, je to takový svěží vítr mezi všemi detektivkami a vyšetřovateli. A její počítání všeho možného, aniž by si toho někdo všiml?? Já se bavila :-)) I tento případ byl dosti brutální a kdo je vlastně vrahem, to všechno hezky zapadlo na své místo, až když byl odhalen.. Kniha se četla úplně sama, k tomu skvělá "romantická" linka s Huckem, příšerná Abigail (doufám, že ji v nějakém díle dá Laurel co proto) a skvělé prostředí.. jo, i tuto sérii budu mít nadále ve svém hledáčku :-)

16.10.2023 5 z 5

Vlk a sedm kůzlátek Vlk a sedm kůzlátek Fan Vavřincová (p)

(Audiokniha)
Velmi povedená detektivka na jedno odpoledne, která se nese trošku v duchu Agathy :-) Teda aspoň mně to tak přišlo, prostředí, vraždy, detektiv v penzi.. poslech jsem si užila, Jiří Schwarz je také moc povedený interpret, který se skvěle poslouchá..

15.10.2023 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

(SPOILER) (Audiokniha)
Závěr knihy jsem skoro nerozdýchala, s tím jsem se smířit v žádném případě nechtěla... jakou radost jsem měla, že se chystá s Mikem 2. série, moje srdce se zase zacelilo :-) Ale teda, tato část byla opravdu o nervy, Miko se rval za Tonyho jako kůň, až jsem si říkala, že Tony na svou obhajobu vlastně nic nedělá, neříká, nevypovídá.. A musím říct, že pro Mika mi bolí srdce, jak moc bych mu přála trochu toho štěstí v životě.. Moc se těším na další díly!

15.10.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Miko mi už chyběl, čekala jsem, až budou obě části v audio podobě a během chvilky mám první část za sebou :-) Martin Preiss a Libor Hruška, to je slast pro uši a Mika si opravdu dokážu živě představit. Jsem zvědavá, jak se tento případ uzavře, co se nakonec z toho všeho vyvrbí..

14.10.2023 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

(SPOILER) (Audiokniha)
Vždycky se moc ráda vracím k Josie a její "partičce", kór v podání Jitky Ježkové, která je prostě skvělá! Moc se mi tu líbilo nahlédnutí do soukromí, kdy se Josie sžívá s Noahem v jedné domácnosti a konec byl moc krásný, dojemný.. Případ jako takový mě bavil, to je bez debat, ale já mám problém se sektami (či různými skupinami, které žijí pospolu), to mě prostě nebere, proto dávám o hvězdu méně.. Každopádně jsem zvědavá, jaký další případ si na nás autorka připraví :-)

13.10.2023 4 z 5

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

(Audiokniha)
Oba dva případy mě moc bavily, stejně jako ty předchozí a v podání Martina Stránskýho není vlastně ani co dodat :-) Každopádně se těším na další díly... Klára to také jednoduché nemá a její "osobní" život je takovou perličkou během celého vyšetřování :-)

12.10.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Musím říct, že audioknihu jsem si poslechla z čisté zvědavosti... a teeeda... nečekala jsem, že mě uchvátí.. miluju všechny filmy s Harrym a přiznám se, že knihy na mě ještě stále čekají :-) Ale nakouknout pod pokličku života Toma Feltona v podání skvělého Radka Škvora, nemám slov, opravdu.. ať už jeho začátky ve filmu, tak jeho velkou kapitolou života HP.. zážitky z natáčení, jak to vnímal jako "malý" kluk až po závěrečný díl, celá rodina kolem HP mě uchvátila ještě více.. A jeho nejtěžší boj? Ani jsem nedutala.. Kniha je úsměvná, milá, srdečná, ale i dojemná a místy i smutná až srdcebolná.. Tome, jako všichni fanouškové po celém světě, DĚKUJI

08.10.2023 5 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

(Audiokniha)
U této sbírky povídek převažují více ty povedené než ty nepovedené, co se mého názoru týče :-) Líbí se mi volba více interpretů, ale hlavně opět ta rozmanitost a jak se který spisovatel či spisovatelka daného tématu ujme.. jen tak dál, tato edice je takové hezké zpestření mezi ostatními knihami, sériemi, atd..

06.10.2023 4 z 5