Nuny Nuny komentáře u knih

Měsíční svit ti sluší Měsíční svit ti sluší Mary Higgins Clark

Knihu doporučuji přečíst v co nejkratším časovém úseku, protože množství hodně podobných jmen Vás bude nutit přemýšlet. Příběh Vám nedovolí náhlednout na pachatele, takže pořád jen spekulujete o vrahovi a nedá Vám to spát. Napínavé.

02.09.2017 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Náročné čtení.
Spoustu únavných monologů, spolupráce s SS a kremace.

21.08.2017 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Využiju úryvek z této nádherné knihy, který věrně napodobuje manželství, ve kterém žiju. Děkuji paní Brontë za úžasný román plný naděje a lásky.
str. 315
Vím, co to je, žít jen pro člověka a s člověkem, kterého miluji nade všechno ostatní tady na zemi. Pokládám to za nesmírné požehnání, že můj manžel žije jen pro mne, tak jako já žiji jen pro něho - je to požehnání, jaké nelze slovy vyjádřit. Žádná žena na světě nebyla svému muži nikdy tak blízká, jako jsem já, nikdy nebyla natolik kostí z jeho kosti a tělem z jeho těla. Edvardova společnost mě nikdy nemůže omrzet, jako má společnost nemůže nikdy omrzet jeho, a nikdy nám nepřestanou v prsou bít naše srdce v dokonalém souladu - proto jsme stále pospolu. Být pospolu pro nás oba znamená být zároveň svobodni, jako bychom byli každý jen pro sebe, i veselí, jako bychom byli stále ve společnosti. Myslím, že si máme celý den co povídat, ale náš rozhovor je jen oživenější a slyšitelné přemýšlení. Skládám v něho veškerou důvěru a on mi úplně věnuje svou; naše povahy se k sobě dokonale hodí - a výsledkem je šťastná shoda.

03.08.2017 5 z 5

Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Joyce Reardon (p)

Je to velice zajímavé čtení. Literární dílo rozhodně nečekejte, ale to se od deníku ani snad očekávat nedá.
Neříkám, že tomu úplně věřím. Duch domu, pro mě není moc reálná představa, spíš je to vždy o lidech. Ale nelituji, že jsem knihu přečetla. Něco v sobě jistě má a každý si to najde.

10.07.2017 4 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Velice zvláštní styl psaní. Oceňuji, žádné pravopisné chyby.
Nejsem si jistá, jestli bych knihu doporučila dál, protože číst okolo dvaceti stránek o kryse mi už pak nepřipadalo zase tak vtipné.
Chtělo by to více zajímavých momentů a vtipnějších scén.

29.06.2017 3 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Kniha je úžasně napsaná. Nečekala jsem to, ale hrozně mě chytla. Děj byl zajímavý a překvapoval.
Jedině bych vytkla konec plný otazníků.
Jestli bude druhý díl, jdu do něj.

27.06.2017 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha se mi líbí, ale v porovnání je nejslabší ze všech čtyř.

01.06.2017 4 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Kniha mě velmi zaujala. Ačkoliv vůbec nečtu romány, (jak se na konci potvrdilo vím proč) tak mě zaujal děj z prostředí Jamajky a života otroků.

10.04.2017 4 z 5

Malér Eyrová Malér Eyrová Jasper Fforde

Tato kniha pro mě bylo velké překvapení. Čtu naprosto jiný žánr, ale touto knihou jsem si rozšířila natolik obzor, že se nebudu do budoucna bát šáhnout znovu po podobných knihách.
Kdo by neznal příběh Jany Eyrové... řekněme téměř všichni, kdo poctivě četli povinnou četbu na škole a pokud se Vám příběh zalíbil natolik, že ho čtete opakovaně, tahle kniha Vás velice potěší. Škoda jen, že ten konec opravdu takhle nedopadne. Za mě výborná četba.

20.02.2017 4 z 5

Jamie Oliver - Superfood hravě a zdravě Jamie Oliver - Superfood hravě a zdravě Jamie Oliver

Tak tohle se vážně povedlo. Jamie se vydal na zdravou cestu stravování a tahle kniha je jeho geniální počin.

22.01.2017 5 z 5

Maso Maso Nichola Fletcher

Kniha je vážně úžasná. Nejde jen o vaření, ale hlavně o pochopení.
Jakákoliv zvířata tu nežijí pro nás a my bysme to měli respektovat.

22.01.2017 5 z 5

Dva italští gurmáni Dva italští gurmáni Gennaro Contaldo

Kniha je nádherná. Spoustu vynikajících receptů, úžasné fotky a pro mě plus navíc, miluju charismatického a pozitivního Gennara.

29.12.2016 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Kniha je napsaná velmi promyšleně, ale v jak velkém rozsahu se to liší od jeho prvního díla...
Musím říct, že jak čtu díly po sobě, tak mě série přestává bavit. V každé další knize čtete stále dokola co je rošt, kvadruplegik, kdo jsou Sachsová, Sellitto, Cooper, Rhyme, o tom jak Rhyme sbíral předměty a dělal databáze a spoustu dalšího... a pořád dokola. Navíc už se dá přesně odhadovat děj, protože Rhyme ví přece všechno a to je nuda. Takže přeskakuju odstavce a doufám, že se dozvím také něco nového.
Samozřejmě na závěry je Deaver mistr, vždycky něčím překvapí.. ale doufám, že další díl bude lepší.

15.12.2016 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Bohužel tuto knihu jsem odložila a začala číst další díl. Nemohla jsem se začíst a nebavilo mě to. Téma o uprchlících není pro mě.

14.12.2016 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Příběh je podle mého názoru trochu překombinovaný a je v něm spoustu postav, takže čtení na úseky je trochu složitější. Ale musím opět vyzdvihnout promyšlenost a bezchybnost.

08.11.2016 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Já opět smekám. Nechápu, že jsem s tím tak dlouho otálela. Něco tak důmyslně promyšleného jsem dlouho nečetla. Perfektní do posledního detailu.
Nejvíce mě dostal se svou znalostí letových údajů a strojů samotných.
Psát takovéhle detektivky musí být dobrodružství samo o sobě.

31.10.2016 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Kniha je perfektní. Pro mě nemá chybu.
Vše je tak detailně popsané, že jste pořád překvapeni a nuceni stále číst, což je hrozně důležité a zároveň svazující.
Postavy jsou sympatické a zajímá Vás jejich osud.
A nehledě na případ, který je v tomto případě natolik promyšlený a nepředvídatelný, že jen valíte zraky.
Perfektní.

09.10.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Naprosto strhující. Úžasné propojení romanových prvků s kriminálními. V jednu chvíli čtete o přípravách na svatbu a v další o ořezaných dívkách. Opravdu po dlouhé době kniha na úrovni.

02.08.2016 2 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Psychologie a promyšlení příběhu je úžasná, ale ty detaily ohledně dětí nemusely být. Jako člověk, s velice podrobnou fantazií, trpím.
Závěr asi nebyl úplně překvapení, ale pár věcí se vyjasnilo. Na trilogii by to mohlo být lépe dotažené, čtete vlastně tři knihy a stejně jsou na konci otazníky.
Jestli se tohle doopravdy děje (vím, že asi jo), tak se mi chce zvracet.

26.04.2016 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Je to tak dlouhé a pořád stejné. Čtvrt knihy o výpadcích mysli Sofie, čtvrt o minulosti Victorie, čtvrtka o stále stejných myšlenkách detektivky Jeanette a čtvrtka o vraždách, které víte, že se musí stát. Není v příběhu žádné překvapení a chybí náboj, který nutí číst.
Opět chválím důslednou psychologii postav, ale to je pro mě vše.

11.04.2016 2 z 5