Nuny Nuny komentáře u knih

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Rozporuplné pocity.
Téma na pozadí, které nás provází příběhem je naprosto zásadní pro světové dění, jen bych řekla, že ne úplně rozvinuté. Nejspíš to nebyl záměr.
Co se týče zombie, nedošlo k žádnému vysvětlení, takže vlastně nevím.
Doufám, že druhý díl mi objasní vše, co mi tady chybělo.

31.05.2018 4 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Předvídatelná kniha plná nelogických absurdit.
Vůbec mě to nebavilo. Na rozdíl od jiných knih této autorky, jsem byla nemile překvapena.

20.03.2018 2 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Některé pasáže knihy jsou zbytečně zdlouhavé a hlavně se opakují. Neustále popisy, pláč a nejistota, v každé kapitole. To mě moc nebavilo.
Na druhou stranu kniha má určitě velkou myšlenku, kterou by v tom každý mohl najít.

18.02.2018 3 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Kniha vlastně řeší jeden z největších existenčních problémů - obezitu a drogu jménem Jídlo. Ačkoliv je příběh napsaný s hodně velkou nadsázkou, neřekla bych, že je úplně nereálný. Rozhodně se v tom spoustu žen najde, nejen kvůli váze, ale hlavně kvůli sebevědomí, které časem zanikne a zmizí tak ze světa i sama žena, i když stále žije.
Možná to někdy chce, dostat od života pořádnou pecku a dát se do kupy a vzít ho do vlastních rukou.
Neříkám, že je to mistrovské dílo, ale téma je závratné.
Navíc postavy jsou sympatické a příběh nenudí.

13.02.2018 3 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Velkolepý příběh několika generací cirkusových rodin a rozmanitých situací.
Úžasné dílo nasycené láskou a vírou v konání správných skutků ve prospěch všech.

11.02.2018 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Unikátní kousek. Spojit tolik vážných témat tehdejší doby a udělat z toho takové dílo, je vážně umění.

09.01.2018 5 z 5

5 ingrediencí - Pro snadná a rychlá jídla 5 ingrediencí - Pro snadná a rychlá jídla Jamie Oliver

Další úspěšná kniha Jemieho, kterou každý fanoušek dobrého jídla a jednoduché přípravy, musí mít. Vynikající a jednoduché zpracování, které mi zpestří kuchyni a ušetří čas. Navíc výběr pěti surovin, je vždy brilantní.

Jednoduše a dokonale - Kuře Jednoduše a dokonale - Kuře Roman Vaněk

Kniha má nádherné fotky. Když si recepty čtete, máte chuť, udělat každý z nich a nejlépe hned. Zároveň jsou bezvadně popsané a nijak složité.
Vytkla bych jednu věc a dvě doporučila. Chybí mi celkový čas strávený s přípravou a vařením pokrmu, pak bych brala doporučené přílohy a docela hezké by bylo číst o vzniku receptu, ať to není jen o obrázcích, ale i o čtení.
Už se moc těším na další vydání z této úchvatné řady.

Exotické železnice Exotické železnice Brian Solomon

Úžasné zpracování. Plno fotek a zajímavé čtení.

Vánoční loterie Vánoční loterie Mary Higgins Clark

Velmi příjemné čtení na večer. Vše pěkně zapadá a postavy jsou moc sympatické.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tahle kniha má jednu vlastnost. Je nesmírně čtivá.
I když postavy příběhu působí jako špatný vtip, každý kdo jí začne číst, tak jí musí dočíst. A takhle napsat knížku, to podle mě umí málokdo.
Děj není nijak složitý. Spoustu alkoholu, lží a nevěr.
Jako by ta hlavní zápletka stála na pozadí a vy četli o příběhu několika lidí, kterým se život zrovna pěkně rozsypal. Nakonec to dopadne jako v pohádce.

02.01.2018 4 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lev Nikolajevič Tolstoj

Nejsem si jistá, zda se tohle může kdy stát.
Žijete život v blahobytu, nic vám nechybí a nejednou ze dne na den se z vás stane zastánce trestanců a vzdáte se všeho co máte, protože špatný svědomí je prevít.
Kniha mohla být minimálně o sto stránek kratší, protože od druhého dílu se myšlenky neustále opakují a je to nesmírně náročné a zdlouhavé. Ani konec pro mě není úplně jasný. Bůh vše napraví? Je to jen o lidech a o tom co dělají, ne v co věří.

28.12.2017 4 z 5

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Je to moje prvotina ze žánru a dokonce mi sloužila jako předloha pro referát.
Rozhodně zajímavé čtení a určitě ne naposledy.

26.12.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha je velká síla a tím spíš, že je podle pravdy.
Každý teenager by si jí měl přečíst.

26.12.2017 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Kniha má spád, ale velice brzy jsem porozuměla dalšímu vývoji, takže žádný velký závěr se nekonal.
Jak v knize hraje boháč a jeho syn, tak v tom mají vždycky prsty.

19.10.2017 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Je to zajímavé čtení. Vyvolá spoustu emocí a dokáže člověka na chvilku vtrhnout do příběhu.
Jen ta časová linie je zvláštní, tedy že patnáct let dělá to stejné a najednou se to změní. Jeho nechuť k životu je až alarmující, to si ani neumím představit, že by takhle mizerně někdo žil.
Fejetony o veřejných toaletách tomu nasadily koruny.

14.10.2017 3 z 5

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

Chtěla jsem dát knize pět hvězdiček, ale konec si to nezaslouží. Kniha je příliš zajímavá a dobře napsána, na to, aby neměla konec. Škoda.

11.10.2017 4 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Co dodat. Kniha nemá žádný děj. Je to hrozná nuda a asi jsem suchar, ale fakt mě to vtipný nepřipadalo. Že je to přitažený za vlasy a nereálný to jo, ale komický, to ne. Bohužel.

24.09.2017 2 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Kniha je nesmírně napínavá. Není to můj žánr, četla jsem jí na doporučení, takže pokud nejsou některá historická fakta podle pravdy, tak mě to neruší.
Každopádně mi asi stačí jen tento díl. Je hodně obsáhlý a číst dalších šest podobných knih, to pro mě není.

18.09.2017 4 z 5

Mrtvá na pláži / Případ pro dva / Krajka Mrtvá na pláži / Případ pro dva / Krajka Carol Higgins Clark

Jedná se o sérii velkých náhod, ale mě to bavilo. Návaznost je vypilovaná a není to nijak zvlášť složité na mozek.

13.09.2017 4 z 5