Nuny Nuny komentáře u knih

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Kniha je úžasná pro chvíle pohody. Je to velmi čtivý příběh bez dlouhého okecávání, které je tolik u knih kritizované. Ani chvilku jsem se nenudila a to je u mě velké plus. Jistý nádech nadsázky, tomu dodal správnou eleganci.

17.02.2016 5 z 5

Pohoda v kuchyni Pohoda v kuchyni Jamie Oliver

Kniha je opět vynikající. Recepty nápadité a odpovídající stylu života v Británii. Už jsem měla tu čest z knihy vařit a velice zdárně se dílo povedlo. Jamie má cit pro chutě, takže všechny poměry přísad, co jsou u receptů uvedené, jsou tak akorát.

10.01.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mohu říci, že detektivka je povedená. Ale tak zbytečně dlouhá, že se ani nedivím, že půlka čtenářů knihu odložila v polovině. Já sama jsem teď na třísté stránce a říkám si, co sakra ještě těch dvě stě stránek budu číst. Pořád jen samé rozhovory a nic pořádného se neděje.
Neříkám, že by byla napsaná nějak špatně. Je to čtivé, jen bez náboje, bez takového "tak tohle musím dočíst".
Škoda, kdyby byla o půlku kratší a bylo v ní více napětí, více by mě to bavilo.

02.10.2015 3 z 5

Tajemství ze záhrobí Tajemství ze záhrobí Charlaine Harris

Série Harper mě nijak zvlášť neoslovila. Je to takový průměr v tomto žánru.
Poslední díl je spíše samá "náhoda". A konec již tak brilantní není, protože už víte, jak to prostě dopadnout musí.

09.09.2015 3 z 5

Mráz ze záhrobí Mráz ze záhrobí Charlaine Harris

Směsice všech žánrů mi do sebe úplně nezapadala. Rozhodně bych to nezařadila do hororů, nebo snad thrillerů. Ze začátku možná trochu napětí a od půlky knihy čtete jen o vztahu dvou lidí. A případ několika mrtvých chlapců jde lehce stranou a dostává se do děje jen tak někdy. Ke konci malinko dalšího napětí a pak konec. Těším se až sérii dočtu.

28.08.2015 2 z 5

Pasti ze záhrobí Pasti ze záhrobí Charlaine Harris

Čtení je to velmi nenáročné a rychle utíká. S tím málem co v příběhu je, je Vám v celku jasné kdo by to mohl být. Na konci se pouze dozvíte, jestli Váš tip byl správný.
Jen nevím jak se k tomu na konci dostala. Sedí v hotelu a přemýšlí. Pak se najednou rozjede za bratrem a je to všechno jasné. ?

19.08.2015 3 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Řekla bych, že je to velmi oddechové. Knihu můžete nerušeně zhltnout na jeden zátah, protože není nutné nijak zvlášť přemýšlet. Na léto ideální.

13.08.2015 3 z 5

Je pro vás exotická kuchyně španělskou vesnicí? Je pro vás exotická kuchyně španělskou vesnicí? Dominique Lesbros

Pěkná kapesní encyklopedie potravin z exotiky.

12.08.2015 3 z 5

Nejlepší recepty c.k. dvorní kuchyně Nejlepší recepty c.k. dvorní kuchyně Gabriela Selfellner

Pěkná dobová kuchařka do mé sbírky.

Hornická kuchařka z Ostravska Hornická kuchařka z Ostravska kolektiv autorů

Zbožňuji kuchařky z odlišných regionů ČR a ještě navíc doplněné o historické povídky.

Kuchařka naší vesnice Kuchařka naší vesnice Marie Hrubá

Tuto kuchařku jsem dostala od maminky mého muže a nemohu si jí vynáchválit. Je to poklad (maminka i kniha ;d).

12.08.2015 5 z 5

Sýry - Nejlepší sýry z celého světa Sýry - Nejlepší sýry z celého světa Patricia Michelson

Miluji sýry, jak ve studené, tak v teplé kuchyni. Jsou zde pečlivě uspořádány a každý si najde ten svůj.

Radost vařit Radost vařit Marcel Ihnačák

Marcela mám pro jeho styl vyjadřování a projev vaření velmi ráda, takže jeho kuchařka je jasná volba.

12.08.2015 4 z 5

Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Marcel Ihnačák

V knize jsou recepty z letáků, takže Vás zřejmě nepřekvapí. Ale já je chtěla mít pěkně přehledně dohromady v jedné knize ;). A oba to jsou mistři kuchaři, takže proč ne...

12.08.2015 3 z 5

Miluji těstoviny - Italský příběh lásky ve 100 receptech Miluji těstoviny - Italský příběh lásky ve 100 receptech Mario Grazia

Jednoduchý komentář - MILUJI TĚSTOVINY :D, takže jasná volba.

Pečeme sladké i pikantní Pečeme sladké i pikantní Hedwig Maria Stuber

Na jakýkoliv dezert si vzpomenete, tak na ten tu najdete recept.

12.08.2015

Co bude dnes k večeři? Co bude dnes k večeři? Fay Ripley

Kniha mě velmi mile překvapila. Je plná skvělých receptů na rychlé večeře a je doplněná a spoustu cenných detajlů. Mohu doporučit.

12.08.2015 5 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Po dočtení celé ságy musím konstatovat, že pan Shan je mistr ve svém oboru.
Tak úžasně propracované a využité postavy... no, to se jen tak nevidí. Příběh Darrena je úžasný, překvapivý a rozhodně nadchne. Jen bych možná malinko ubrala toho množství zla. V posledních dílech na vás sálá ze všech stran a je to lehce deprimující. Stálé žádné šance na lepší konec a pak příjde skvostný závěr, kdy vám doslova spadne čelist.
Nechci nic prozrazovat, protože celá série Darrena Shana stojí za přečtení, takže s chutí do toho. ;)

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Příběh se mi moc líbil. Není zde moc postav a je tu silný děj. Závěr byl zvláštní, ne nepovedený, nebo nedodělaný, prostě zvláštní. Čekala jsem, že to vyústí v něco více překvapivého, jako třeba u Mlh v Ölandu, nebo Smrště, ale nestalo se tak.
Stejně ale musím hodnotit knihu za 100%, protože Johanův styl psaní mě velmi nadchl a ačkoliv zde není přehršle"oblíbené" vraždění a násilnosti, je to velmi čtivé a napínavé a mě jeho knihy velmi oslovily.

28.04.2015 5 z 5

Příběhy ze školy Příběhy ze školy Werner Färber

Kniha je moc pěkně vymyšlená. V rámci čtení jednoduchých textů se děti naučí základní slovíčka.

15.03.2015 4 z 5