Šepoty ze záhrobí

Harper Connelyová bývala docela obyčejná dívka. V patnácti letech však po náhlém zásahu bleskem během bouřky získala nevšední schopnost – dokáže objevovat mrtvé a určovat, jak vypadaly poslední chvíle jejich života. Její nečekaně nabytý „dar“ ji zavede do malého městečka v Arkansasu, kde se v doprovodu nevlastního bratra Tollivera snaží odhalit okolnosti úmrtí jednoho místního děvčete. Přímo na místě Harper dochází k poznání, že dívčinu smrt obestírá tajemství, které se kdosi snaží uchránit za každou cenu – třeba i za cenu vraždy. Harper se ale nevzdává a je odhodlaná odpor a strach místních lidí zlomit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117487/sepoty-ze-zahrobi-117487.jpg 3.8143

Harper Connelly Mysteries 1.

Detektivky, krimi, Horory, Romány
Vydáno, Baronet

Grave Sight, 2005

Kniha Šepoty ze záhrobí

*Pájuše*
23.04.2020

Znám autorku hlavně díky sérii Pravá krev. Má osobitý styl psaní, který se nedá přirovnat k žádnému autorovi, kterého jsem četla. V knize se drží "chlad" a jakýsi odstup, lépe nedokážu popsat autorčin styl vyprávění. Ovšem tohle bylo i na autorku trochu velké sousto. Zajímavý námět, provedení katastrofa. Znaky červené knihovny propojené s fantasy a krimi, znám už z jejích minulých knih, ale tohle na mě působilo hodně nuceně a vyumělkovaně. Hlavně ta krimi část. Kniha se snaží zaujmout, ale i nenáročný čtenář by se ukousal nudou. V knize se fakt nic neděje! Příběh si tááááhle plyne, drží si svou tááááhlou rovinku a vyústění není ani překvapující, ani nevybočuje z té tááááhle řady. Měla jsem díky tomu pocit, že se mě autorka snaží přinutit myslet si, že růže nemají trny a ptáci nemají křídla. A těch postav...! Všechny splývaly dohromady! Nevyznala jsem se v těch rodokmenech a v podstatě mi to bylo i fuk. Hlavní hrdinka působila na jednu stranu jako žena, se kterou nic nepohne, ale stačí odloučení od "křoví" (kdo četl, pochopí) a je z ní loužička nervů a strachu a achich-ouvej bolístek. Nesedlo mi to. Opravdu ne.

wlado
03.02.2020

Zaujímavá téma, no knihu som nedočítal pre veľmi zlé formátovanie e-knihy.

sgjoli
26.01.2020

Dala jsem knize šanci, ale odkládám po cca 50 stranách jako nedočtené a nehodnotím hvězdičkami. Anotace zní zajímavě, hrdinka se zajímavými a neobvyklými schopnostmi také, ale nesedí mi způsob, jakým autorka příběh vypráví. Vůbec mne to nechytlo, nedokážu se začíst a po prvních pár stránkách na mne začala padat děsná nuda. Asi to nakonec není úplně můj šálek čaje. Působí to jako příběh napsaný středoškolákem do hodiny literatury a ne jako příběh psaný autorkou, která by dle počtu vydaných románů měla být již zkušenou, vypsanou spisovatelkou.

Shimy
22.11.2019

Knihu jsem měla doma koupenou už dlouho a díky čtenářské výzvě jsem se konečně rozhodla si ji přečíst. Vzhledem ke komentářům zde, jsem ji začínala číst s rozpoluplnými pocity, ale překvapila mě. Není to sice žádný bestseller, ale četla se hezky rychle a určitě mě nezklamala a přečtu si ráda i další díl.

janelka2
18.05.2019

Tak hodnotila bych tak na tři a půl hvězdičky. Úplně nevím jak hodnotit. Čekala jsem asi něco jiného ale nebylo to špatné. Jsem zvědavá na další díl. Jestli to nebude to samé nebo zda se série rozjede.

Paja7
21.02.2018

Až do úplného konce jsem nevěděla, kdo by za tím všem mohl stát. Avšak než jsem se k tomu konci dostala, musela jsem překonat ne málo nudný kapitol, kde si hlavní hrdinové pouze dávají večeři, nebo se jezdí kochat na hřbitov jen tak, bez důvodu... Aspoň ten konec stál za to.

moonula
10.12.2017

První díl není špatný.Kniha se mi líbila a sáhla jsem hned po dalším díle a nelituji..
Komentáře nic moc,ale já dávám na svou intuici a proto jsem se nenechala odradit.Knihu jsem četla s radostí.

Sarfias
05.09.2017

Upřímně řečeno..nevím nevím. Kniha se četla hezky, Charlaine Harris píše čtivě a příběh nebyl vyloženě špatný. Jen zápletka a rozuzlení mi přišlo poměrně předvídatelné. Možná trochu spoil.. Čekala jsem možná více fantasy. Ale jako detektivka docela dobré.