Pasti ze záhrobí

Harper Connellyová je dívka nadaná zvláštní schopností odhalovat místa, kde spočívají těla mrtvých osob, a určovat, jakým způsobem zemřeli. Neumí však určit, kdo zavinil jejich smrt. Na starém hřbitově v Memphisu vycítí tělo, které leží v nesprávném hrobě. Postupně vyjde najevo, že jde o ostatky oběti únosu - dvanáctileté pohřešované dívky Tabithy Morgensternové, kterou se Harper neúspěšně snažila najít už o dva roky dříve v Nashvillu. Policie usoudí, že Harper a její nevlastní bratr Tolliver, který je sestřiným spolupracovníkem a zároveň osobním strážcem, jsou do zločinu nějak zapleteni. Ve snaze očistit své jméno se oba mladí lidé pouštějí do pátrání po skutečném vrahovi na vlastní pěst....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117500/harper-connelly-past.jpg 4119

Harper Connelly Mysteries 2.

Detektivky, krimi, Horory, Romány

Vydáno: , Baronet

Grave Surprise, 2006

Kniha Pasti ze záhrobí

KájaKoxík

Ne, ne, ne 2 z 5.
Celá tahle série je velké mehh.
Potenciál a nápad tam je, ale provedení je fakt děsný. Není to nic jiného než utahaná detektivka, kde je hlavní postava tak mimo, že veškeré důležité informace k případu získá omylem nebo náhodou. Hloupost Harper je fakt neskutečná. Upřímně nechápu jak je možné, že na to kdo je vrah nepřišla policie, když to dojde i někomu jako je ona.

Autorčin pohled na náboženství je typicky americký, takže pro nás totálně mimo. Také její způsob popisování postav se nijak nevylepšil, v této knize je rodina mrtvé tak rozvětvená a popis tak špatný, že to totálně kazí celý dojem ještě víc. A jako u předchozí knihy i tady je čtenáři tak v polovině jasné, kdo je vrah. Naprostou souhlasím i s příšerností obálky, která příběhu vůbec neodpovídá. Jediné co z ní lze vyčíst je, že stejně jako obálka i obsah se dá přirovnat k céčkovým brakům od Alpressu.
Celou tuto sérii dočtu jen ze zvyku a následně pošlu dál, protože si to zopakovat rozhodně nechci.

*Pájuše*
08.05.2020

Přesně tak, pustila jsem se do dalšího dílu, protože... no vlastně proč? Jsem masochista? Nee, chtěla jsem dát autorce šanci, už kvůli vysokému hodnocení tady... Upřímně, nepřesvědčila mě, že by si to kniha zasloužila. Jednak proto, že hrdinka je pořád "stejná" jako předtím, a jednak i proto, že jsem doufala, že se děj bude vyvíjet zajímavým směrem... no, nekonalo se žádné překvapení, ovšem dějem jsem proplouvala podstatně snáz. Doufám, že to, co já si myslím, že se stane s jejím "bratrem" a s ní , se v dalším díle ukáže jako totální zmatení nepřítele, páč by to celou sérii poslalo do kytek. Ale uvidíme, nechám se překvapit a doufám, že nebudu zklamaná.

Haduwig
27.03.2020

Tak já jsem bohužel spíše zklamaná. Přitom myšlenka, že Harper dokáže najít mrtvá těla a poznat, jak lidé zemřeli, má velký potenciál pro tajuplný příběh. Ale poté, co na začátku knihy najde Tabithino tělo, se z toho stává utahaná, nezáživná a nepříliš kvalitní detektivka. Ještě dám šanci třetímu dílu, ale prozatím konstatuji, že s podobným tématem si Stevensová v sérii Hřbitovní královna poradila mnohem lépe.

Shimy
20.02.2020

Už teď se těším na třetí díl. Je to nenáročné čtení, ale přitom vás skvěle vtáhne do děje. U tohoto dílu mě sice trošku zklamal konec, bylo to takové zničehonic, nevysvětlené. A teda ta obálka.. vždycky se mi při pohledu na něj vybaví takové ty starší laciné románky z červené knihovny :D

Nikola97
13.07.2019

Jedním slovem..DOKONALOST!

Mark.
15.01.2018

Značně lepší než předešlý díl. Ale obálka hrůza. Čte někdo tu knihu, než se vytvoří obálka? Milé ... hurá na další díl

moonula
10.12.2017

Druhý díl mne nezklamal a vrhla jsem se na třetí díl.Miluju tyto knihy.Připomíná to totiž knihy od Daryndy Jonesové první hrob na pravo..

Nuny
19.08.2015

Čtení je to velmi nenáročné a rychle utíká. S tím málem co v příběhu je, je Vám v celku jasné kdo by to mohl být. Na konci se pouze dozvíte, jestli Váš tip byl správný.
Jen nevím jak se k tomu na konci dostala. Sedí v hotelu a přemýšlí. Pak se najednou rozjede za bratrem a je to všechno jasné. ?