Nuny Nuny komentáře u knih

Teplé zeleninové večeře Teplé zeleninové večeře Naděžda Blažíčková

Kuchařka je velmi pěkné udělená a nápad na tu dobu je docela dobrý. Výběr jídel je pestrý a dokonce zde najdete i dost obrázků (na rok vydání).

25.10.2013 3 z 5

Pomazánky na každý den Pomazánky na každý den Miluška Králová

Jedna pomazánka za druhou...:) + vtipné obrázky.

25.10.2013 3 z 5

Zapomeňte na diety - Co dobrého uvařit? Zapomeňte na diety - Co dobrého uvařit? Luboš Bárta

Kuchařka je pěkně obsáhlá. Najdete v ní recepty klasické i ty méně známé. Nedostatek obrázků je velké minus.

25.10.2013 2 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem jí už několikrát a vždy se k ní ráda vracím.

24.10.2013 4 z 5

Šepot chtivosti Šepot chtivosti Michael Arthur Miller

Kniha mě nijak nezaujala. Dlouhé pasáže, dlouhé dialogy a celé je to jaksi dlouhé. Možná posledních pár stránek je zajímavých, ale jen pár.

24.10.2013 2 z 5

Tajuplné příběhy Tajuplné příběhy Arthur Conan Doyle

Příběh za příběhem, jsem stále více překvapená, co se dá vymyslet. Někdy se ani nedá odhadnout, jak povídka skončí a to mě na tom hrozně baví. Nemám ráda průhledné čtení, kdy už na začátku víte, jaký bude konec.
Kniha je zajímavá svojí rozmanitostí a rozhodně budu mistra Doyla číst i nadále.

23.10.2013 5 z 5

Pravila Šahrazád... Pravila Šahrazád... Felix Tauer

Kdo aspoň trochu zná pohádky Tisíce a jedné noci, ohodnotí tuto knihu jako velmi vybranou. Povídky jsou moc pěkné a čtivé.

18.10.2013 4 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Asi nemám ten správný pohled na grafické zpracování komiksu, ale tohle mi připadalo průměrné. Samozřejmě hodnotit příběh je zbytečné, protože ten je pořád stejně dobrý, jako v knize nebo filmu. Ale grafický román bych nezařadila jako mezi ty více povedené, spíše prostě.. někde mezi.

18.10.2013 3 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Rodney Davies

Vše se stalo doopravdy. Ti lidé pocítili smrt na vlastní kůži. A mě se tomu nechtělo věřit, ale po přečtení měním názor.

16.10.2013 4 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Název knihy je velmi výstižný, protože u čtení jsem cítila spíše relax než napětí. Nijak zvlášť mě příběhy neohromily, ale určitě to nebyl propadák. Odlehčené čtení na uvolnění mysli.

02.09.2013 2 z 5

Nejlepší americké detektivní povídky (1) Nejlepší americké detektivní povídky (1) Ed McBain

Kniha je velmi nápaditá a příběhy hezky postavené. Některé se mi líbili, některé ne, jako je to samozřejmě se vším.
Kdybych chtěla číst jeden druh žánru a jeden druh obsahu, tak nečtu povídky. Ale myslím, že si zkusím přečíst i ostatní díly z této série. Je fakt, že jsem u příběhů měla snad všechny emoce. A tak to má být.

29.08.2013 3 z 5

Po půlnoci Po půlnoci Jeffery Deaver

Kniha mě ničím neoslovila (možná přebalem a to je dost málo). Přečetla jsem první povídku a nevím zda budu pokračovat. Čekala jsem skutečně napínavé příběhy u kterých si zapřemýšlím a tohle...
Myslím, že zkusím přečíst ještě jednu povídku, aspoň tu od Jefferyho Deavera, ať jsem si jí nepůjčovala zbytečně.

29.08.2013 1 z 5

Milující sestra Milující sestra Petr Eisner

Krásný příběh o lásce až přes smrt. Je to jednoduché a zaujme.

15.08.2013 4 z 5

Rychlé lodě do pekel Rychlé lodě do pekel Petr Eisner

Kniha se mi velmi líbila. Začátek je pohodový, děj začíná mít směr úplně jinam a konec je velmi překvapivý.

15.08.2013 5 z 5

Zlé sny se někdy vracejí Zlé sny se někdy vracejí Nicci French

Jak píše HaničkaB, je to velmi nepředvídatelný příběh a kniha je čtivá a zaujme.

14.08.2013 4 z 5

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Kniha mě nijak neoslovila. Je to oddychové čtení, když už není co.
Povídky někdy postrádají logiku, takže čtete a nepřemýšlíte. :)

14.08.2013 3 z 5

Vaříme zdravě,chutně a hospodárně Vaříme zdravě,chutně a hospodárně Joza Břízová

Kuchařka je úžasná. U nás se v rodině dědí po generacích a teď je řada na mě. Kdybyste se začetli do stránek, ve kterých listovali moji předkové, zažili byste neskutečný zážitek.
Občas jsou v ní umaštěné prsty, to když si hospodyňka chtěla přidržet list, občas z ní cítíte vůni staré doby a kuchyně a občas se Vám zastekne, že už nemůžete ochutnat dobroty, které Vám z ní babička připravovala.
Na dobu kdy byla kniha vydaná, je to originální kousek do každé kuchařské knihovny.

14.08.2013 5 z 5

Francouzská kuchařka Francouzská kuchařka Drahomíra Peukertová

Na rok, ve kterém byla vydaná, to není špatné. Nevařím podle ní, ale do sbírky je každá dobrá.
Receptů je tu spoustu a postupy jsou pečlivě popsány.

14.08.2013 2 z 5

Moučníky Moučníky Mária Hajková

Receptů je tu opravdu spoustu, ale kniha není ničím originální, takže mě nijak zvlášť nezaujala.

14.08.2013 4 z 5

Pečeme bez vážení Pečeme bez vážení Jaroslava Pechová

Ani další z titulů série hrníčková kuchařka mě nezaujal. Naštěstí jsem jí dostala, takže může být s klidem v duši uložená na poličce bez opotřebení. Recepty nejsou nijak zvlášť originální a chybí mi ilustrace.

14.08.2013 1 z 5