Nuny Nuny komentáře u knih

Ovocné moučníky bez vážení Ovocné moučníky bez vážení Jaroslava Pechová

Knížka mě nijak zvlášť nezaujala. Zrovna u pečení moučníků mi hodně chybí ilustrace. Pro mě slabý podprůměr.

14.08.2013 2 z 5

Česká kuchařka bezmasá aneb vaříme levně a zdravě Česká kuchařka bezmasá aneb vaříme levně a zdravě Alexander Brehmen

Kuchařka je vydaná ve velmi vzdáleném čase, takže podle toho i kniha vypadá.
Je tu spoustu receptů na bezmasá jídla, ale málo fotek.

Zapékaná jídla Zapékaná jídla Šárka Vaiglová

Recepty jsou velmi různorodé a myslím, že si zde vybere každý. Nedostatek ilustrací je velké mínus.

Hrnečku vař 2 Hrnečku vař 2 JItka Živsová

Druhý díl je stejně povedený jako první. Recepty jsou jednoduché, krásně nafocené (až se sbíhají sliny) a velmi pestré.

14.08.2013 4 z 5

Hrnečku vař Hrnečku vař kolektiv autorů

Krásné ilustrace, spoustu nápaditých receptů a jednoduchý postup. Mohu jen chválit.

14.08.2013 4 z 5

Špagety s vtipem a fantazií Špagety s vtipem a fantazií neznámý - neuveden

Kuchařka se mi moc líbí svým nápadem zpracování. Když jsem jí dostala od manžela, myslela jsem si, že je to krabička se špagety, pak jsem si všimla, že lze otevřít a ihned se začíst :). Je tu spoustu skvělých receptů, které mě oslovily svou jednoduchostí a ingrediencemi. Za mě chválím.

14.08.2013 5 z 5

Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Roman Vaněk

Kuchařka je moc hezky udělaná a má moc pěkné fotky. Recepty mě velmi zaujali, už jen pro to, že některé vůbec nedělám. Základ jsou poctivé suroviny a pak už jde všechno samo ;).

Saláty a pomazánky Saláty a pomazánky Šárka Vaiglová

Kniha je moc pěkně udělaná. Na cokoliv máte chuť, to tu najdete příjemně zkombinované. Inspirace tu lze načerpat mnoho a recepty nejsou složité, což potěší každého, kdo chce ušetřit čas.

Ottova kuchařka: Řízky Ottova kuchařka: Řízky kolektiv autorů

Obrázková kuchařka plná řízků, na všechny způsoby co se dá :). Dobrý nápad.

Ottova Kuchařka velká hrníčková Ottova Kuchařka velká hrníčková Jaroslav Vašák

Kuchařka je velmi povedená. Najdete tu snad vše, na co si vzpomenete. Postupy jsou jednoduché a s hrníčkem si krásně vystačíte ;)

Tradiční česká kuchyně Tradiční česká kuchyně Viktor Faktor

Nejkrásnější kuchařka kterou jsem kdy četla. V mé sbírce je rozhodně na prvním místě.
Jsou v ní recepty, které typicky vystihují českou kuchyni, už jak to dělali naši dávní předkové. Nikde se nic nenahrazuje, nepoužívají se žádné moderní postupy a vše je popsáno tak, že to zvládne každý, kdo opravdu chce. Kniha je krásně ilustrovaná a doplněná příjemnými komentáři s historie.
Za mou osobu mohu jen chválit.

14.08.2013 5 z 5

Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Barbara Delinsky

Velmi pestrý výběr autorů a příběhů. Doporučuji přečíst jen kvůli výběru dalších knih od autorů. Je to takové vodítko, když je někdo na vážkách a neví k jakému žánru se přiklonit, takhle si může každý vybrat ten svůj.
Dobrý nápad..škoda že mám jen tuhle.

Centrum Centrum David Shobin

Kniha je velmi čtivá. Zaujala mě svým nápadem a zpracováním. Obsah je nápaditý a nutí Vás číst, což umí jen dobré knihy. Jak píše Ellis, konec je překvapivý...

Vánoce v Aspenu Vánoce v Aspenu Carol Higgins Clark

Mně se kniha moc líbila. Příběh u kterého nemusíte nijak zvlášť přemýšlet, vše se samo naservíruje a vy jen s pokyvováním hlavy souhlasíte. Ano tak se to dalo čekat... Ano tohle jsem si přesně myslela. Přesto je dílo pěkně a lehce napsané a dávám pět hvězdiček, protože si to zaslouží.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Kriminální příběh, který mě velmi zaujal. Obsahově je velmi pestrý a sledovat krok za krokem práci mezi policií a vrahem, je vskutku zajímavé. Doporučila bych každému, kdo má dobrou představivost a zájem o zápletku, kterou si budete pamatovat.
Mimochodem film se docela povedl, samozřejmě mistr ve svém oboru Anthony Hopkins zahrál svou roli výborně.

13.08.2013 5 z 5

Škoda nevařit: Kuchařka plná hudby Škoda nevařit: Kuchařka plná hudby Martin Škoda

Moc dobrý nápad zkombinovat vaření a hudbu. Kuchařka je velmi pestrá a vybere si zde každý.
Příjemné komentáře z Martinových zážitků a cest jsou jen zpestření.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tato sága je moc hezky napsaná. Ne že bych se k tomu musela nějak vracet, ale čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží.
Doporučila bych akorát, nejdřív přečíst knihu a potom shlídnout film. Obráceně mi to šlo lehce ztuha, protože jsem si vybavovala detaily z filmu a pořád porovnávala z knihou.

13.08.2013 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter je nádherně propracovaný sedmi dílný příběh, který mě velmi upoutal. Četla jsem všechny díly a sláva Rowlingové a jejímu umění.
Bohužel filmy jsou velmi nepodařené, ale to patří do jiného hodnocení. Zážitek z knihy mi rozhodně nepokazí.

Embéčkem kolem světa Embéčkem kolem světa Michal Vičar

Kniha Embéčkem kolem světa je úžasné čtení. Nejsem fanoušek cestopisů, ale fanoušek starých škodovek, takže jen proto to byla moje volba.
Měla jsem možnost Michala Vičara poznat osobně. Vyprávěl nám svůj příběh s fotkami a jeho vtipné komentáře neměly chybu.
Kniha je napsaná velmi pěkné a čtivě. Stále je něco co Vás překvapí, jako samotná cesta.

Smršť Smršť Johan Theorin

Strhující stejně jako Mlhy Ölandu. Kniha mě pořád nutila číst do konce, až naplnila mé očekávání. Mohu jen doporučit.

12.08.2013 5 z 5