Nuny Nuny komentáře u knih

Kolik je hodin? Kolik je hodin? Werner Färber

Kniha je určená především pro děti a pomocí ní si krásně osvojí základní slovíčka a fráze.

15.03.2015 4 z 5

Pohádky o strašidýlku Pohádky o strašidýlku Werner Färber

Kniha je moc pěkně vymyšlená a určená především pro děti.

15.03.2015 4 z 5

Velká cvičebnice angličtiny Velká cvičebnice angličtiny neznámý - neuveden

Kniha je moc pěkně zpracovaná. Vhodná pro malé děti, které z výukou angličtiny začínají. Nebo i pro dospělé, kteří si rádi hrají ;).

11.03.2015 4 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Obdivuji Yossiho, že tento zážitek přežil. Přes všechna úskalí, zranění a blouznění se dostal z džungle živý. Musel mít neskutečnou radost, když zahlédl svého kamaráda.
Neumím si to představit. Musela to být muka.

19.02.2015 4 z 5

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

Námět této knihy se mi moc líbí. Hugo je velký sympaťák a moc mě baví číst o jeho krocích a životě. Je pravda, že to není plné nasilí a masakru, ale o to právě jde. Napsat poutavou detektivku, aniž byste použili mnoho násilí.
Je to odpočinkové, nenáročné na přemýšlení a oceňuji využití postav. Nemám ráda knihy s mnoha postavami, které se tu a tam objeví a Vy musíte obracet stránky, abyste věděli kdo je kdo, tady jich bylo pár a lehce zapamatovatelných.
A samozřejmě tečka na závěr je téma, knihy, knihy a zase jen spousta knih.

21.01.2015 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Čekala jsem... nejspíš něco jiného.

24.11.2014 3 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Napínavé, čtivé, trochu romantiky a sentimentu..trochu napětí a nekalostí..trochu strachu a životních příběhů. Vynikající.

07.11.2014 5 z 5

Město Hadů Město Hadů Darren Shan (p)

Neuvěřitelné. Geniální propojení dvou předchozích dílů do dalšího pokračování o osudu města. Jak mistrně dokáže psát Shan, to nechápu.
Navíc uděluji velikou pochvalu za dokončený příběh. Jsem moc ráda, že vím co se s postavami dělo dál.

22.10.2014 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Po dlouhé době vynikající kniha.

24.09.2014 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Knihu jsem skutečně přečetla jedním dechem. Je to přešně podle pravdy. Takhle to prostě v reálném světě funguje. Dobro nevítězí, ale vítězí lež, přetvářka a bolest.
Nádherně napsaný román, kde se odehrává několik dějů v jeden čas a nakonec finální propojení, kdy musíte číst, číst a číst.

12.08.2014 5 z 5

Na horizontu pekla Na horizontu pekla Darren Shan (p)

Úplně úžasné spojení thrilleru, detektivky a tajemna.

12.08.2014 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Kniha neměla moc spád a byla na mě nudná. Čekala jsem trochu víc té nadsázky, naivity a vtipu.
Myslím, že by paní Chroustová měla zůstat u malování. Její obrázky jsou mnohem lepší než tato kniha, nebo by možná mohla zkusit psát detektivky pro mládež.

08.07.2014 1 z 5

Člověk jménem Dave Člověk jménem Dave Dave Pelzer

Zakončení trilogie bylo unikátní, stejně jako 2 díly předtím.
Musím říct, že jsem do poslední chvíle myslela, že se mu matka za všechnu hrůzu omluví a uzná chybu, ale stejně si pořád stála na svém. David se popral a pere s životem statečně, škoda jen, že to muselo být.

25.02.2014 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Kniha mě velmi odradila jednou jedinou věcí. Poprvě v životě jsem se musela vracet, abych si objasnila kdo je kdo. Knihu jsem nečetla najednou, ale asi čtyři večery a ne po sobě jdoucí, takže když jsem četla závěr, tak už jsem byla celkem otrávená, protoře jsem zase nevěděla o koho jde a jakou má spojitost s případem. Prošla jsem si rychle knihu a napočítala jsem 82 jmen (pouze osob). No nevím. Zkusím si jí někdy přečíst ještě jednou a v kuse.
Musím ale uznat, že zápletka byla velice dobře vymyšlená a dílo se moc pěkně četlo. Čtyři hvězdičky si jistě zaslouží.
Rada: Příběh se musí přečíst najednou a nejlépe bez přestávky. :)

18.02.2014 4 z 5

Kniha je strašná. Nevím, co bylo autorčiným záměrem, ale rozhodně mě to nepobavilo a ani nijak nenadchlo. Dialogy jsem přeskakovala, protože to se teda nedalo a i když jsem knihu četla dost nezaujatě, bylo to trapné. Nápad žádný, originalita žádná, dojem z knihy... Nula.
Jak autorka na zadní straně knihy uvádí větu - "Už si to ta brýlatá továrna na peníze zasloužila!" - tak je to jen další z mnoha, kdo z té továrny těží. Je mi to líto, ale došla jsem k třetí kapitole (a to tak, že jsem přeskakovala mezi větami) a dál to nešlo. Zkoušela jsem to dvakrát a pokaždé stejný pocit otrávenosti a trapnosti.

05.02.2014 odpad!

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Při čtení se mi v mysli neustále opakovala otázka "Proč?". Nepochopila jsem ten náhlý zvrat od matky a tím spíš, že se jednalo jen o jediného syna. Proč si vybrala zrovna Davida a proč s tím otec nic nedělal? Nedokážu si představit tohle týrání praktikovat na dospělém člověku, natož na dítěti. Musí mít neskutečné zdravotní následky a to, že se s tím vyrovnal psychicky....tak před tím smekám.
Je to přesně jak psal, začarovaný kruh. Většina kriminálníků vzniká právě z rodin, kde byl týráni, ale David se s tím popral a odmítl se tomu pocitu vzdát. Je důležité, že chce být jiný a výjimečný, protože to on je jen tím, že přežil tu hrůzu.
5 hvězdiček dávám za příběh, který jako jeden zmála dopadl dobře a hlavně jsou pro Davida - Dítě zvané "To".

05.02.2014 5 z 5

1 těsto, 100 palačinek, lívanců a vaflí 1 těsto, 100 palačinek, lívanců a vaflí Christine France

Receptů je tu opravdu mnoho. Nejrůznější způsoby jak si ochutit palačinku, nebo vafli. Průměr mezi těmito kuchařkami.

02.01.2014 3 z 5

Bible šéfkuchaře FOOD Bible šéfkuchaře FOOD Christian Teubner

Kniha je úžasná. Je obrovská a naplněná samými zajímavými informacemi. Nemůžu se od ní odtrhnout a pořád v ní listuju a pročítám.

02.01.2014 5 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Romanovi se podařilo nevídáné. Krásná kniha, úžasné fotky a pečlivé zpracování dělají z této kuchařky vážně klenot.

02.01.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kniha je skvělá. První od S.Kinga, kterou jsem přečetla a míním pokračovat dál. Je pravda, že se musí občas přemýšlet, kdo je kdo, co je co.. a tak... ale jinak to opravdu stojí za to.

12.11.2013 5 z 5