1 těsto, 100 palačinek, lívanců a vaflí

1 těsto, 100 palačinek, lívanců a vaflí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142517/1-testo-100-palacinek-livancu-a-vafli-142517.jpg 4 5 3

Jeden recept - sto různých variant. Kuchařská kniha, podle níž připravíte rychle a snadno lákavé lívance se šlehačkou a jahodovou omáčkou pro nedělní vydatnou snídani, jogurtové vafle s meruňkami či kukuřičné s petrželkovým máslem k odpolední svačině nebo palačinky s banány a karamelovým krémem podávané jako dezert. V knize objevíte také recepty vyhovující zdravému životnímu stylu. Každý si prostě přijde na své, a přitom stačí zvládnout jeden jednoduchý postup.... celý text

Literatura naučná , Kuchařky

Vydáno: , Slovart (ČR)

1 Batter, 100 Pancakes & Waffles , 2011

Mi--LADA
Mi--LADA
02.02.2020 4 z 5

Kuchařka má podtitul: Podle jednoho základního receptu uděláte 100 palačinek, lívanců a vaflí.
V úvodu knihy je uvedeno základní těsto, velice jednoduché a se snadným postupem přípravy (ingredience jsou pouze tyto: hladká mouka, kypřící prášek, sůl, mléko, vejce a olej nebo máslo). Základní těsto z těchto 6 surovin se v receptech různě obměňuje a připravují se z něho pochoutky uvedené v názvu knihy. Nenáročné obměny nám umožní uvařit sladká i slaná jídla na mnoho variant.
Zapomeňte ale jen palačinky s jahodami a se šlehačkou, díky této kuchařce můžete i jako začátečník dělat palačinky i na méně běžný způsob než jsou jen známé palačinky s marmeládou, případně se špenátem.
Můžete si pochutnat například na palač.trubičkách s chřestem nebo sýrem, lososem, vafle s kachním masem a omáčkou, udělat brusinkové palačinky plněné broskvemi či jinými přílohami, zhotovit košíčky pro dětskou oslavu, udělat kukuřičné vafle nebo třeba zkusit zapečené palačinky s krůtím masem a rajčaty.
Recepty mají opravdu snadnou přípravu, která má pouze tři až šest kroků, popsanou v krátkých větách. Suroviny se dají běžně sehnat, nejsou tam žádné exotické mořské plody nebo v našich obchodech běžně nesehnatelná koření apod., jak bývá u mnohých kuchařek bohužel zvykem.
Má krásné fotografie na křídovém papíře, malý formát, s kterým se snadno manipuluje, s červenou stuhou na zavázání knihy, aby se nechtěně neotevírala a já jsem s půvabnou kuchařkou spokojená.

Herby77
Herby77
15.04.2014 5 z 5

Opravdu hodně nápadů,pěkná kniha.

Nuny
Nuny
02.01.2014 3 z 5

Receptů je tu opravdu mnoho. Nejrůznější způsoby jak si ochutit palačinku, nebo vafli. Průměr mezi těmito kuchařkami.

kuchařky moučníky

2012  88%1 těsto, 100 palačinek, lívanců a vaflí