Moučníky

Moučníky paní Hájkové - klasika, která jistojistě patří do našich kuchyní.
Kniha přináší širokou paletu receptů pro vhodnou kombinaci a střídání moučníků ale i pro fantazii hospodyněk.

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80939/moucniky-80939.jpg 4.620
Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno, Osveta (Martin)

Múčniky, 1965

Kniha Moučníky

draka
02.08.2020

Máte rádi moučník ke kávě? Máte chuť na bábovku, dort, koláček, palačinku, slanou tyčinku, či jinou laskominku? Když to podle této knížky zvládnu i já, tak vy zcela jistě také. Dobrou chuť!

Alma-Nacida
22.04.2018

Musím se uchychtávat, když čtu, že "podle knihy už pekly naše babičky", protože je to kuchařka z mé výbavy a pořád má čelné místo v mé kuchařské knihovničce. :) Hold již asi kráčím k tomu babičkovskému věku, kdy budu podávat koláče klidně i nevhodně k obědu. :-D

Terva
18.04.2018

Podle tohoto kuchařského díla
dělala moučníky moje bábi.
Budiž jí zem lehká,
jako mě byly lehce stravitelné
její laskominy.

Malá ochutnávka:
TŘEŠŇOVÁ BUBLANINA
V mléce rozmícháme cukr, žloutky, rozpuštěné máslo nebo rostlinný tuk, mouku smíchanou s práškem do pečiva, strouhanku a nastrouhanou citrónovou kůru. Z bílků ušleháme tuhý sníh a zlehka přimícháme k těstu. Připravené těsto rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech, posypeme vypeckovanými třešněmi a ve vyhřáté troubě pomalu upečeme.

No, sakra, začínám slintat jako bernardýn. Tohle se nedá jen tak někde koupit. Asi začnu experimentovat :-)

Citát: Někteří rodiče nevhodným moučníkem nahrazují oběd nebo večeři, což je nesprávné a především nezdravé.

Tak kdy mám ten moučník, sakra, SEŽRAT!!!!!!!!!

ovpana
20.06.2015

Úžasné recepty z dob našich babiček

Nuny
14.08.2013

Receptů je tu opravdu spoustu, ale kniha není ničím originální, takže mě nijak zvlášť nezaujala.

bara8686
05.06.2013

výborné recepty na dokonalé moučníky lehké a náročné, každý tam najde recept pro svou chuť