Nuny Nuny komentáře u knih

Jezte jako Gilmorky Jezte jako Gilmorky Kristi Carlson

Jsem si jistá, že kdybych z této kuchařky vařila měsíc v kuse a vyzkoušela všechny recepty, mám o dvacet kilo víc. Přesně to vystihuje americkou stravu, máslo, sušenky, sladkosti, cukr.
Ale tahle kuchařka nebude o tom, abyste z ní vařili, je prostě pro fanoušky.

01.08.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tohle bylo zvláštní. Nebyla jsem schopná se začíst a příběh pro mě neměl naboj. Nenutil mě pokračovat ve čtení a to mi vadí.
Jediné co mám chuť, je listovat atlasem hub.

03.07.2019 3 z 5

Bitva o Salajak Bitva o Salajak Johan Theorin

Začátek byl jeden velký chaos - spoustu cizích názvů a jmen.
Po zorientovaní se v příběhu, mě to tak chytlo, že jsem to přečetla jedním dechem.
Je to úplně jiný žánr, než tento autor píše, ale je to paráda.
Ačkoliv se možná budou některé pasáže zdát zvláštní, tak do série pasují a mají tam své místo.
Jsem zvědavá, jak se bude Jarmaland vyvíjet.
Jestli někdo četl Darrena Shana, přišlo mi to trochu v jeho stylu. Perfektní.

02.07.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tohle prostě miluju. Je to úchvatné čtení. Doteď mě překvapuje, jak moc jsou postavy propracované a příběh neskutečný.
Mnoho pocitů na několika stránkách úchvatného románu. Zbožňuji sestry Brontëovi a jejich styl psaní.

24.06.2019 5 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Z každé stránky na vás dýchá Freud.
Nechci se stát: jsem!

15.06.2019 5 z 5

Vietnamská kuchyně – Lehce a hravě s Vietem Vietnamská kuchyně – Lehce a hravě s Vietem Viet Anh Doan

Za mě velice slušná kuchařka. Mám jich tohoto druhu více a v této jsou recepty jednoduché, přehledné a přesně víte, co dělat.

13.06.2019 4 z 5

Moderní básnické směry Moderní básnické směry Vítězslav Nezval

Neskutečně přínosná kniha. Je tam přesně vše, co potřebujete k tématu vědět. Nic víc, nic míň.

27.05.2019 5 z 5

Dokonalost v každé povídce.

15.05.2019 5 z 5

Žárlivost Žárlivost Alain Robbe-Grillet

Ačkoli by se to mohlo zdát zvláštní, tahle kniha mě donutila několikrát za sebou ji během čtení zavřít a přemýšlet o ni. O čem vlastně myšlenky byly, ani nevím, ale trvaly dlouho.
Nový román prostě útočí proti ději a postavě.

15.05.2019 4 z 5

Žalář nejtemnější Žalář nejtemnější Ivan Olbracht (p)

Neskutečně silný příběh do kterého jsem se dokázala vcítit. Pochyby jsou to, co nás dokáže velmi dobře ovlivnit, a kam až to můžeme nechat zajít, si přečtěte v Žaláři nejtemnějším.

01.05.2019 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Vynikající čtení, oddechové, nenáročné, vtipné, dokonalé.

17.04.2019 5 z 5

Jablko s klína Jablko s klína Jaroslav Seifert

Čistá milostná lyrika. Nádherná sbírka.

31.03.2019 5 z 5

Nové zpěvy Nové zpěvy Stanislav Kostka Neumann

Velmi složité souvětí. Opravdu nelehké čtení, nehledě na to, že téma mě úplně nezajímalo, Zpěvy drátů jsou velmi vyčerpávající.

30.03.2019 3 z 5

Kohout plaší smrt Kohout plaší smrt František Halas

Jednoznačně stojí za přečtení. Neznám lepší sbírku, která by vykazovala tolik variant smrti.
Básnicky velmi silné a kvalitní.

30.03.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Neskutečné, co se dá nacpat do jedné útlé knihy. Tolik pocitů a vlastně žádné. Některé pasáže života našeho hrdiny jsem cítila podobně, ale kdo mě za to může soudit...

27.02.2019 5 z 5

Případy z praxe Případy z praxe Anton Pavlovič Čechov

Kniha mě velice mile překvapila. Vlastně ani nevím, co jsem původně čekala, ale rozhodně stojí za přečtení.
Je plná nádherných a pravdivých úvah o životě.

21.02.2019 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Tohle je přesně kniha, kterou jsem potřebovala.
Filozofie, detektivní zápletka, historie a sympatické postavy. Co víc si od jedné knihy přát?
Je to vážně mistrovský kousek.

03.02.2019 5 z 5

Základy české ortoepie Základy české ortoepie Jiří Zeman

Za mě vynikající materiál.

21.01.2019 5 z 5

Přehled české výslovnosti Přehled české výslovnosti Jaroslava Pokorná,

Kniha je vynikající materiál pro využití v praxi. Detailně popsané hlásky jsou perfektním pomocníkem pro výuku i studijní materiál.

10.01.2019 5 z 5

Stoletou alejí Stoletou alejí Jaroslava Janáčková

Jeden z velice zajímavých pohledů na literaturu první poloviny devatenáctého století.
Určitě stojí za povšimnutí.

07.01.2019 4 z 5