nocnymotyl38 nocnymotyl38 komentáře u knih

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Zábavná, humor ma bavil, miestami trochu naivná, ale možno som len zle pochopila niektoré sarkazmy :) odporúčam

14.04.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

je to pošahanec s tými nápadmi na vraždu, ale číta sa to dobre a...som rada, že si svoje sny nepamätám :)

30.12.2017 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Veľmi smutná kniha, smutná takým zúrivým spôsobom. Tak už to chodí.

03.10.2017 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Pre mňa naj kingovka, všetky tie životopisné vsuvky sú u mňa k dobru. A pre tých, čo sa snažia písať je určite veľmi nápomocná.

25.01.2016

Den mravenců Den mravenců Bernard Werber

čo už vložím po Tervovi :) jedine, prečítajte si to

04.09.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

trochu mi to zavoňalo severanmi, tým námetom, je to trochu iný štýl táto francúzska krimi, ale číta sa to fajn aj ked v tom nie je toľko krvi :)

29.08.2018 4 z 5

Zlo. Spomienky súdneho znalca Zlo. Spomienky súdneho znalca Anton Heretik

Kniha ma bavila, dozvedela som sa veľa zaujímavého s oboru, čo zas ja rýchlo zabudnem :) ale čítalo sa to dobre, takmer na jeden ťah, sú tam rozobraté prípady z mne blízkeho okolia (Horehronie), čo tiež prispelo k zaujímavosti knihy. "Kriminálkárom" odporúčam. :)

09.06.2018 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

mám tú ženu rada, to ako ide do všetkého po hlave a bez rozmyslu, a nebojí sa na seba nabonzovať aj nepríjemné veci, ktoré si väčšinou nepriznáme ani sami sebe, knihu odporúčam a filmárikom rovnako aj witherspoonku vo filme :)

04.05.2018 5 z 5

Galapágy Galapágy Kurt Vonnegut Jr.

Po Sirénach, ktoré mi šli ťažšie, som to zhltla. Niekde v tretine som prišla na to, že som to čítala ako dieťa, vtedy som bola posadnutá stroskotancami. A užila som si to aj ako dospelá :) Aj ked trochu iným spôsobom.

01.10.2017 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

strašný guľáš mám z tej knihy)) ale teraz to ešte po kúskoch počúvam, sú tam mapy, rodokmene, tuto :) https://www.youtube.com/watch?v=qBnpcsazlFE&list=PL8VIJ52-Py4iVlEMjiWgCMtcJn6ntqxiI&index=29
pri čítaní mi v ušiach znel hlas galadriel, ale aj tento pán to načítal pekne)
dnes som si pozrela aj ten ošmraný film o tolkienovi, mne sa páčil
beren a lúthien, vďaka)

23.10.2022 5 z 5

Životom na zelenú Životom na zelenú Matthew McConaughey

nemám rada také tie "ezo" kecy, tzv. knihy pre rozvoj, nemôžem si pomôcť, uspávajú ma ako kedysi učebnice, ale tu mi to nejako nevadilo, navyše je to graficky vyvedené tak, že človek ich môže pokojne preskočiť a nič sa nestane. nepreskakovala som, bavilo ma to, všetko, životný príbeh, matthewove básne aj ten kus jeho životnej filozofie. šťavnatý kúsok. našla som ju v synovej knižnici.

04.09.2022 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

spokojnosť, niečo iné, nové :)

16.06.2019 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

noo ako dobre noo, asi som prekriminálkovaná :) ale v podstate to má všetko, až možno trocho moc toho tam je chvíľkami :) ale dám si ešte niečo od mo, to určite

22.05.2019 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

trochu iný minier, a jak šálí až do zdárného konce :) možno trochu pre mladšiu vekovú skupinku?

01.10.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

minier umí, ale :) ak to čítate jedno za druhým, tak ako ja tak ten Martin je divný, tá šablona, liezť do nebezpečenstva bez zbrane, bo tá zostáva zásadne zabudnutá v priehradke auta odkladacej, a ohroziť rodinu i spolupátračov to je jeho :) ale zas číta sa to fajn, a kto už môže za to, že hlavný hridina si žije svojím trochu chaotickým životom :)

01.10.2018 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

tak to zas byla jízda :) fakt ešte že sa mi nesníva

27.04.2018 5 z 5

Groteska Groteska Kurt Vonnegut Jr.

Haj hou. širšia rodinka :) po každej vonnegutovke mám chuť na dalšiu.

09.10.2017 5 z 5

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

S Pratchettom som sa zoznámila až nedávno. Šla som na to chronologicky a začala som teda Koberčanmi, bola to láska na prvé prečítanie.

26.01.2016 5 z 5