Nita17 Nita17 komentáře u knih

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Teda poprvé, co pro mě byl poslední díl z celé série nejlepší. Konečně opravdu děj, který chytí. A konec pro mě zvládnutý skvěle, překvapil a nebyl preslazený. Možná se za čas vrátím :)

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Začátek příběhu není špatný, sympatický je výběr hlavní hrdinky, kdy je opravdu důležitější krása uvnitř. Děj zatím nic moc, snad se to v dalších dílech rozjede. Upřímně mě spojení s Gabrielovou trilogii rušilo ( vyplynutí z ní ano, ovšem už bez postav), to měl autor raději nechat spát a více se věnovat potenciálu temata.

08.06.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

K této knize mě přivedli její recenze. No, musím přiznat, že pro mě zas takovým bestsellerem nebyla. Nějak se mi jí stěží prokousávalo. Skvělý potenciál příběhu, ale pro me nééé zas tak dobře využitý. A konec nějak useknutý, finále by to chtělo vážně lepší :)

07.06.2017

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak jo, přečteno za jediný den.
Nejdříve mi to moc nesedělo a některé pasáže mi připomínaly nějakou uvzdychanou a erotickou odrhovačku a byla jsem lehce otrávená (někdy jsem se ztrácela díky podobnosti příběhu, a ty chybějící uvozovky mě taky docela rušily). Vydržela jsem a docela to šlo, ono se pak objevilo těžké psycho a prakticky ze všech postav. Nedalo se a musela jsem zjistit - co v tom je. Ještě pořád jsem se nerozhodla "kdo z nich je největší cvok", ale už teď vím, že knihu mohu doporučit.
P.S.: Promiňte, ale po té náloži podobných knih, se jdu trochu omluvit mému okolí za jejich vcelku normálnost.

13.01.2018 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Knih s podobným tématem je nespočet, nééé všechny mě nadchly, tahle se mi zalíbila až na druhý pokus, až pak jsem v takovou pohádku a klid uvěřila.
A co, že je v ní klišé, sladkost, je tam i připomínka toho co je důležitější.
je to krasný i smutný sen...

28.12.2017 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Asi jsem se zamilovala ♥ znova
Po dlouhé době kniha, která jsi po celou dobu zachovala stejnou úroveň napětí a tak zajímavý výběr postav. Teď se chystám na sérii Griša, aspoň pochopím lépe část toho světa, a nějak se musím zaměstnat než se dočkáme druhého dílu... I když část jsem poslouchala v polštině a už teď jsem nadšená i smutná zároveň ;)

24.12.2017 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Lepší než jednička, tady mě hlavní postavy vážně baví! Není to jen o těle. ;)

08.08.2017 4 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Popravdě nevím jak zhodnotit dojmy z knihy, jelikož po ní zůstává tolik nezodpovězeného. Skvělé nalákání na další díly ( doufejme, že se jich jednou možná dočkáme). Je milé ,že děj není předvídatelný a tím více upoutá. Těžko se mi však zvyklalo na styl psaní, tak jsem musela dát knihu dvakrát, abych jsi z ní mohla příběh opravdu užít. Hlavní hrdinové Lila ( Blue) a Gansey mě zatím moc nenadchli, ale vyhovuje mi, že to není přeslazeno hned od začátku. Adam jsi mě získal hned, Ronan je pro mě velkým lákadlem a Noah je prostě tak nějak zlatý, tahle prapodivná parta mě místy dost pobavila. Stejně jako spousta Liliiných tetiček a její máma.

02.07.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak jako pěkný příběh, ale kromě náhledu do Milesovi minulosti se tam nic moc nedělo a žili ...tak bylo moc rychlé, dalo by se z toho udělat více. Od autorky tak bude stále nej série "Bez naděje", ta je více dotáhnuté dílo.

25.06.2017 3 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Po přečtení nelze zapomenout. Úžasné básnické dilo s temnou atmosférou.

23.06.2017 4 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Pro mě kupodivu lepší čtení než jednička. Beth a Ryan pro mě byli reálnější. Sice zde byl vývoj více předvídatelný, ale tak nějak poutavějsí. Do béčkového motivu on a ona, rebelka z okraje a slušňák sportovní hvězda, jsou dány i vážné motivy - drogy a alkohol, násilí, zrada, obětování, netolerance, boj mezi tím - kým mám být a kým skutečně chci být.
Chtělo by to samozřejmě vydání i dalších dílů. Ty série mě jednou zabijí. Když se nedočkám, budu asi muset oprášit angličtinu, přece v tom Isiaha a ostatní nenechám :P
A fakt :( obal knihy je děs.

12.06.2017 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Napravený hráč - aneb na každého rejpala jednou dojde :D
Tenhle díl sršel neskutečnou otevřeností už od začátku. Kouzlo poznání se vznášelo nad postavami Wiila i Hanny, oba se tak nějak během děje přesunuli do role toho druhého, nakonec větší měkota byl Will. Zvrat v podobě nedorozumění, holt nééé každý umí luštit nedořečené...
Konec byl více dotáhnutý než u předešlých.
Je fajn, že se v celé sérii dozvídáme i osudy ostatních postav.

08.06.2017 odpad!

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Tenhle díl byl takový klidnější, více jsem z něj cítila emoce než neustálé sexuální napětí. Max a Sára jsou pro sebe stvořeni, charakteristika jejich postav do sebe už od počátku tak nějak zapadá.

08.06.2017 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Série "Božský" mě jednoduše baví, skvělá rozmanitost postav v každém díle. Samozřejmě sex a láska a jakési probuzení jsou podstatou. No tak tady byl ta větší citlivka chlap - Niall a otevřenější Ruby.
Líbí se styl psaní z obou pohledů postav :)

08.06.2017 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Krásné dokončení příběhu. Jsem ráda, že v tomto díle dal autor prostor i jiným postavám a jejich dalšímu životu. Určitě se k Gabrielovi a Julianne zase po čase vrátím.

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Předně se mi líbilo, že se v této knize ( navzdory žánru, do kterého je pasována) nehupslo hned do postele od prvních stánek, a vlastně skoro ani od prvního dílu. Dalo to více prostoru k poznání hlavních hrdinů a jejich příběhů. Líbí se mi propojení s Dantem, nádechy historie, různých druhů umění. Není to jen Gabriel a Julianne, dávní vysnění milenci, profesor a studentka, ale také dva inteligentní lidé, zapálení pro svou práci a budoucnost.

08.06.2017

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nejkrásnější a nejtragičtější příběh lásky, ovšem z dávných dob :) (na dnešní dobu se už neobětuje tolik mrtvol pro jednu naivní pubertální lásku ). Neexistuje snad nikdo, kdo by jej neznal, přesto málokdo se jím v knižní podobě prokousal. A kolik moderních podob už se jí dostalo.
Kouzlo tohoto díla přetrvává, každý jsi z něj vezme to své. Je dobré ho znát, ale dle mě má Shakespeare mnoho lepších děl.

08.06.2017

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Jednoduše zmatek k pobavení. Zde fantazie nezná mezí. Krásně promyšlená scenerie  - hold "labuti avonské".

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Nic, nic, nic - no a konečně, začátek váznul, ale pak se autor s dějem rozjel, snad mu to vydrží. Raději bych se nevracela k předešlé trilogii a dala více do tohoto příběhu. Čekám na třetí díl a doufám v překvapení.

08.06.2017 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

No konec, sláva - a ejhle, žádná nic moc sláva. Začátek dobrý, zajímavý popis toho stát se upírem a jak to vnímá. Překvapivý zázrak - pijavice můžou plodit děti :D Pár vtipných pasáží. Jsem jediná komu je to spojení Jacob, Renesmé a otisk, proti srsti, zasloužil by jsi víc, mnohem více, jasně musíme se držet hlavní dvojice. A ten mdlý konec, to bylo jako co... to filmaři jsi s tím poradili lépe. Ufff...

08.06.2017 2 z 5