Nita17 Nita17 komentáře u knih

Tuto knihu, včetně druhého dílu, jsem dostala jako dárek. No, musím přiznat, že jako blog bych to brala, ovšem tenhle typ jako kniha za mě rozhodně ne. Nakoukla bych do ní pouze na chvíli pro zasmání, jako bych jsi potřebovala přečíst nějaký vtip, ovšem nejde se do toho zakousnout jako do celku, který vás zaujme a vtáhne.

23.06.2017

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Po přečtení nelze zapomenout. Úžasné básnické dilo s temnou atmosférou.

23.06.2017 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Klasika, milovala jsem ji a synovi jsem ji hned podstrčila ( v dnešní době televize a internetu :( ), a ehje patří k našim stálicím před spaním. I když mi trochu dělá problém ho pak usměrnit - nálepka "tohle doma nezkoušejte" by se hodila :)

15.06.2017 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Ze začátku je kniha poutavá, ale rozuzlení je trochu těžší. Tak nějak je toho v ní moc a je to znát na obou hlavních postavách Echo a Noah - ztráta rodiny, nespravedlnost a špatné podmínky v náhradní rodinné péči, zrada od nejbližších - rodičů (ať už rozvod, pokus o zabití, strašák nemoci), smíření s minulostí, hledání cesty k vlastní budoucnosti. Dva ztracení. Na to kolik se dalo z daných motivů vytáhnou, je bohužel kniha napsána tak nějak nezáživně a useknutě, pouze jako oddechovka a je to škoda, mohlo z toho být více. Dala jsem i druhý díl a ta už má lepší spád.

12.06.2017 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Pro mě kupodivu lepší čtení než jednička. Beth a Ryan pro mě byli reálnější. Sice zde byl vývoj více předvídatelný, ale tak nějak poutavějsí. Do béčkového motivu on a ona, rebelka z okraje a slušňák sportovní hvězda, jsou dány i vážné motivy - drogy a alkohol, násilí, zrada, obětování, netolerance, boj mezi tím - kým mám být a kým skutečně chci být.
Chtělo by to samozřejmě vydání i dalších dílů. Ty série mě jednou zabijí. Když se nedočkám, budu asi muset oprášit angličtinu, přece v tom Isiaha a ostatní nenechám :P
A fakt :( obal knihy je děs.

12.06.2017 4 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

V tomto díle pro mě byly lákavější postavy, což je asi tak všechno. Opakující se linie příběhu, i když procitnutí k lásce tady bylo nějak zženštilejší :D :D :D A oceňuji, že v těchto sériích se nijaký děj neroztahuje na x-dílů.

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Na vypnutí je to fajn. Děj je tak nějak jednoduchý, obalený nádechem BSDM stylu. Chci, nechci, nevím co s tím - celá podstata. Četlo se to hezky, i když občas přemýšlíte kam se poděla inteligence postav.

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Příběh poslední dvojice přátel - jen tady to bylo jasnější od začátku :) , všechny díly mají stejnou linii jen s malými odchylkami, ale tenhle byl asi nejlepší. Vášeň, skryté touhy, vnitřní boj, láska. Co k podobným knihám dodat ? Zpestření dlouhých večerů :P

10.06.2017 3 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Myslím, že pokračování je už méně povedené. Zvláště konec bych už tak nenatahovala. Andrew byl skvělý, v obou knihách je vysněným mužem. Obdiv a pohled dcery Lily je pěkný, ale zbytečně tak zdrcnutý. Narozením dítěte mohla kniha skončil, a zbytek mohl dát prostor třebas pro další díl. Jinak pěkné knížky

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Pěkný příběh, poutavý, tak nějak se dva neznámí ztracení lidé stanou lékem a nadějí jeden pro druhého a s vtipem :)

10.06.2017

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Napravený hráč - aneb na každého rejpala jednou dojde :D
Tenhle díl sršel neskutečnou otevřeností už od začátku. Kouzlo poznání se vznášelo nad postavami Wiila i Hanny, oba se tak nějak během děje přesunuli do role toho druhého, nakonec větší měkota byl Will. Zvrat v podobě nedorozumění, holt nééé každý umí luštit nedořečené...
Konec byl více dotáhnutý než u předešlých.
Je fajn, že se v celé sérii dozvídáme i osudy ostatních postav.

08.06.2017 odpad!

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Tenhle díl byl takový klidnější, více jsem z něj cítila emoce než neustálé sexuální napětí. Max a Sára jsou pro sebe stvořeni, charakteristika jejich postav do sebe už od počátku tak nějak zapadá.

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Série "Božský" mě jednoduše baví, skvělá rozmanitost postav v každém díle. Samozřejmě sex a láska a jakési probuzení jsou podstatou. No tak tady byl ta větší citlivka chlap - Niall a otevřenější Ruby.
Líbí se styl psaní z obou pohledů postav :)

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Chloe a Bennett - nejlepší pár ze série "Božských" , jeden velký vášnivý sud dynamitu, rovnocení partneři na všech frontách. Místy jsem nad jejich špičkováním dostávala záchvaty smíchu. Líbí se mi, že oba dokáží obhájit sami sebe a nesklouznou k naivní vtíravosti.
Příjemné odreagování a už se jede na další díly.

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Krásné dokončení příběhu. Jsem ráda, že v tomto díle dal autor prostor i jiným postavám a jejich dalšímu životu. Určitě se k Gabrielovi a Julianne zase po čase vrátím.

08.06.2017 4 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Hezké pokračování příběhu vysněných milenců. V 2. Díle se potýkali s úskalím reality. Už to není jen Dante a Beatrice, tady za sebe bojují Gabriel a Julianne.

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Předně se mi líbilo, že se v této knize ( navzdory žánru, do kterého je pasována) nehupslo hned do postele od prvních stánek, a vlastně skoro ani od prvního dílu. Dalo to více prostoru k poznání hlavních hrdinů a jejich příběhů. Líbí se mi propojení s Dantem, nádechy historie, různých druhů umění. Není to jen Gabriel a Julianne, dávní vysnění milenci, profesor a studentka, ale také dva inteligentní lidé, zapálení pro svou práci a budoucnost.

08.06.2017

Grey Grey E. L. James (p)

Lepší pohled na celý příběh. Nee, tak "roztřepaný" ze všeho jako Odstíny. Probuzení přerostlého puberťáka.

08.06.2017 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

A žili spolu šťastně až navěky. To to trvalo. Na vypnutí fajn.

08.06.2017

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Sláva, začínáme se probouzet. K utrženým hormonům se začíná přidávat i srdce, tajemství, vnitní boj s démony. Konečně děj, padají jiné věci než jen kalhotky.

08.06.2017 3 z 5