ninano ninano komentáře u knih

Černí baroni - Černí baroni I. Černí baroni - Černí baroni I. Miloslav Švandrlík

Velmi vtipná kniha. Přestože film nebyl špatný, doporučuji přečíst.

11.12.2020 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Základní stupínek pro budoucí čtenáře detektivek a hororů.

06.07.2020 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Napínavá detektivka, při které mi chvílemi běhal mráz po zádech.

25.06.2020 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Dnes již klasika prověřená mnoha generacemi.

18.06.2020 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jako obvykle velice čtivě napsáno. Bohužel jsem vraha neuhádla. Do poslední chvíle autorka čtenáře napíná a udělat to mohl v podstatě kdokoliv.

07.06.2024 5 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Harry Bosch sympatický vyšetřovatel a jeho druhý případ. Michael Connelly píše poutavě, stránky odsýpají, ale je to jeden z mnoha podobných thrillerů.

10.12.2023 4 z 5

Talentovaný pan Ripley Talentovaný pan Ripley Patricia Highsmith

Knihu jsem nejprve viděla 2x jako film. Obě verze se mi líbily. Ale knižní zpracování je mnohem lepší a přestože se jedná o hodně staré dílo, patří rozhodně k tomu nejlepší mu v tomto žánru. Nechápu to nízké hodnocení tady. Rozhodně stojí za přečtení. Patricia Highsmithová píše skvěle.

04.12.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Krásně popsáno atraktivní prostředí Pyrenejí, slibný úvod, ale tempo příliš rozvláčné, často jsou tady dlouhé a nudné pasáže. A vše překombinované a na hraně (spíš za hranou) uvěřitelnosti.

04.12.2023 3 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

Knihu jsem dočetla jen s maximálním úsilím. Téma nebylo špatné, ale příběh byl napsán příliš rozvláčně, tempo se čím dál víc zpomalovalo a celé to bylo zbytečně překombinované.

02.12.2023 2 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Moc hezká "postapo" kniha plná zajímavých myšlenek, které v čtenářích rezonují ještě dlouho po jejich přečtení. Autor patří k jedněm z vizionářských spisovatelů se schopností nahlédnout do budoucnosti. Jeho styl je skvělý a okamžitě vás dokáže vtáhnout do napínavého děje.

02.12.2023 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Zajímavá kniha s detektivními prvky. Pro ty, co neznají, dozvíte se něco o Aspergerově syndromu.

24.11.2023 4 z 5

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Celkem zajímavá detektivka na téma nevinný člověk se různými intrikami ocitne v nezáviděníhodné situaci.

13.11.2023 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Trochu moc rozvláčné, ale jinak celkem dobrá detektivka, podobná těm, které běží v nejrůznějších TV seriálech.

13.11.2023 4 z 5

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Další zajímavá detektivka z českých luhů a hájů. Od této autorky jsem již jednu četla a také se mi líbila. Postavy i dialogy jsou reálné, zajímavý a originální je i námět.

05.11.2023 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Stěží uvěřitelné, ale jinak napínavé čtení, na které se celý den těšíte.

17.09.2023 5 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Dle mého jedna z nejlepších knih moderní české literatury.

30.04.2023 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Krásná kniha od jednoho z nejvýznamnějších českých autorů. Danny Smiřický je sympatický hrdina a člověk mu musí fandit. V knize je dokonale popsána doba, ve které se děj odehrává.

30.04.2023 5 z 5

Série C-L Série C-L Eduard Fiker

Výborná česká klasika. Byla i zfilmována a i film je dle mého soudu velice zdařilý. I v dnešní době hodně napínavé čtení. Doporučuji!

06.03.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Nevím, jestli bych našla v detektivní literatuře postavu víc nesympatickou, než je Kim Stoneová. Chová se ke svým podřízeným tak arogantně, že se divím, že s ní jsou schopni ještě spolupracovat. Přitom její vyšetřovací postupy jsou nelogické a na spoustu věcí přijde tak, že to působí, jako by si je vycucala z prstu.

16.10.2022 1 z 5

To To Stephen King

Výborná klasika od mistra tohoto žánru. Tento příběh se oprávněně dočkal i několika filmových podob.

28.11.2021 5 z 5