nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Nebylo to špatné, ale mělo to své mouchy. Nevím proč, ale co se týká lásky Cii a Tomase tak jsem si nemohla pomoci, ale nějak jsem hlavní hrdince nevěřila, že opravdu Tomase miluje. Zprvu jsem byla přesvědčená, že si něco nalhává anebo jí přišlo příhodné mít spojence během testování. Trochu mne zkalamal závěr. Prezidentce jsem nevěřila ani nos mezi očima a čekala jsem trochu větší drama. Nevím, zda si autorka nechala otevřený konec pro případné pokračování a nebo to byl účel. Jako nebylo to špatné, pokud má někdo rád Hunger games nebo Divergenci či podobné knihy tak by se mu mohla série celkem líbit.

11.02.2020

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Tento díl se vážně vlekl, myslela jsem, že jej ani nedočtu. Vadí mi nepropracovanost, scény nedotažené do konce, autorka hrozně překombinovává a z celého děje je jeden velký chaos. Autorčin styl psaní je žalostný. Obzvlášť fantasy je žánr, kde je potřeba propracovanost, promyšlenost vytvořeného světa, barvité popisy nejen scén ale i postav a jejich schopností. To vše autorce naprosto uniká.

Jediné plus vidím asi ve formě vyprávění děje z pohledu dalších postav. V předchozí knize jsem si k hlavní hrdince vybudovala nesympatie, které bohužel přetrvaly i po dočtení tohoto dílu. Závěrečná bitva byla opět scifi chaos, ale aspoň se už konečně něco dělo.

10.02.2020 1 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

V závěrečném díle mi začala vadit hlavní hrdinka, hlavně to jak neustále někoho opravovala a byla přehnaně puntičkářská a dětinská. Měla samozřejmě i skvělé vlastnosti, ale i přesto jsem si při čtení několikrát říkala:"co to děláš, prober se holka!" Peter byl vzorem ideálního přítele a snem každé holky (především v posledním díle, kdy už se zcela odpoutal od Gen). To, jak se choval k rodině své přítelkyně bylo vážně krásné, stejně tak romantická gesta, která dělal pro Laru Jaen. Bylo mi Petra kolikrát i líto, že si s jeho city zahrávala i když to mnohokrát bylo s dobrým úmyslem. Nakonec celkem dobry konec, ale očekávala jsem ještě trochu víc.

08.02.2020 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl mě bavil více než první. Líbí se mi holky Songovky jejich korejské tradici, vzájemná náklonost sester a pevné pouto, které mezi nimi je. Lara Jean mi někdy přijde příliš dětinská, ale jinak mě celý příběh bavil moc a určitě si přečtu i pokračování. Jsem celkem zvědavá jestli láska mezi Larou Jean a Petrem vydrží až do závěrečných kapitol, zřejmě by mě mrzelo kdyby ne.

07.02.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Byla to příjemná oddechovka. Připravila jsem se o moment překvapení, protože jsem nejdříve viděla film. Kniha se dobře četla a určitě si přečtu i pokračování.

04.02.2020 3 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Řekla bych, že druhý díl byl o něco lepší než díl předchozí. Trošku se začalo pletichařit a konečně vzrůstalo napětí. Závěr mě navnadil na přečtení závěrečné knihy. Jsem opravdu zvědavá, jak to celé dopadne.

30.01.2020 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Do knihy jsem se pustila bez jakýchkoliv větších očekávání. Četla jsem Hunger games i Divergenci a připouštím, že obě knihy mi při čtení Univerzity výjimečných v určitých momentech probleskly myslí. Musím však ocenit inteligenci hlavní hrdinky Cii, která dokázala myslet dva kroky dopředu. Obzvlášť mě bavily závěrečné pasáže. Určitě si přečtu i další díly, protože jsem zvědavá, kam to celé bude směřovat.

27.01.2020 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Řekla bych, že jakákoliv kniha od autorky není krokem vedle. Opět jsem byla mile překvapena příběhem Sky. Mám pouze jednu výtku. Přišlo mi, že těch tragických události bylo až příliš, jakoby autorka chtěla tu dramatickou linii s každou stránkou ještě prohlubovat.

27.01.2020 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Tento díl byl o poznání slabší než předchozí. Co mi na knihách autorky opravdu hodně vadí je, že se při zmínce o nějaké osobě neustále vrací k tomu, co se přesně odehrálo v díle předchozích v souvislosti s touto postavou. Chápu, že je potřeba čtenáře seznámit s postavami a jakou roli sehráli i v předchozích dílech, ale stačí to jednou větou a ne neustále opakovat celý příběh. To stejné s Amélii a jejími pravidly, které ji otec vštěpoval, stačí to zminit jednou s každou novou knihou. Upřímně hodně jsem přeskakovala a chvílemi se i nudila. Knihu bych zkrátila minimálně o třetinu. Jediné co mě potěšilo bylo odhalení Devlinovi minulosti a také, že Amélie byla duchům konečně nápomocená. Dějová linie se Shani mne také moc bavila.

23.01.2020 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

Oproti prvnímu dílu, po němž jsem byla vcelku zklamaná, byl tento díl o level lepší. Konečně jsme se dozvěděli více o Amélie a jejím původu a daru. Doufám, že další díl bude stejně dobrý nebo ještě lepší.

20.01.2020 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Okřídlená duše byla moje první zkušenost s autorkou a jsem z ní stále rozpolcená. Duchařská tématika i detektivní zápletky jsou témata co mě baví, avšak kniha se ubírala jiným směrem než jsem očekávala. Myslela jsem, že Amélie se budu učit porozumět svému daru a využívat jej, ona však duchy ignorovala a vlastně se nesnažila nikomu z nich pomoct ani sobě samé (pokud nepočítáme ignoraci jejich přítomnosti). S postupem příběhu jsem doufala, že city k detektivu Devlinovi budou pro ni zlomovým momentem a zapříčinily vlastně jen její další útěk. Dám šanci ještě pokračování.

18.01.2020 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Byla to pro mne první autorčina kniha a nemohla jsem se od ní odtrhnout. V příběhu bylo asi úplně všechno - bolestná minulost, obavy z budoucnosti, láska, beznaděj, humorné momenty, romantické chvíle, happy end. Už jen fakt, že hlavní hrdina Miles byl pilot byl od autorky brilantní tah. S první knihou jsem byla spokojená, teď jen doufám, že všechny další knihy nejsou na stejné brdo. Nemám ráda když jsou všechny knihy vytvořeny podle stejného (pouze lehce upraveného) scénáře. Tak se nechám překvapit.

12.01.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Knihu jsem se rozhodla přečíst nejen kvůli hodnocení, ale i kvůli hlavní myšlence knihy. Bylo to zajímavé čtení. Trochu mi vadil podivný vztah Tiffy a Justina, který mě upřímně vůbec nebavil a ani nezajímal, bylo to tam nějak navíc. Jinak jsem byla spokojená.

11.01.2020 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Řekla bych, že tohle už není kniha pro mne, ale spíše pro mladší generace, ale bylo to milé.

07.01.2020 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Krásný a romantický příběh Avery a Cama. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky četla a příjemně mě překvapila a bavila. Líbily se mi vtipné dialogy vedlejších postav a celkově mi vyhovoval autorčin styl psaní. Určitě to nebyla poslední kniha, kterou si od ní přečtu.

06.01.2020 5 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Zpočátku jsem netušila, jakým směrem se kniha bude vyvíjet. Myšlenka probudit se po smrti v těle vraha mi přišla hodně zajímavá. S uplynulými stránkami jsem začala přemýšlet, co je Val zač a měla jsem podezření, že anděl, nakonec jsem však byla překvapená. Láska Val a Collina byla opravdu jako splynutí duší. Bohužel mě mrzí, že nemohu nikde sehnat další díl.

06.01.2020 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Pro mne byla kniha velmi milým překvapením. Nečekala jsem, že se mi bude tak moc líbit. Naprosto originální zápletka. Zamilovala jsem si Archera a jeho úžasnou rodinu a stejně tak i hlavní hrdinku. Moc mě mrzí, že si nemůžu od autorky přečíst něco dalšího. Byla to jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem četla.

03.01.2020 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Z knihy mám rozporuplné pocity, převažovaly ale spíše výtky. Vyhovovalo mi, že příběh je vyprávěn z pohledu několika osob. Líbila se mi myšlenka poodhalit čtenáři část minulosti prostřednictvím scénáře. Vadilo mi však, že se neustále pohybujeme ve dvou dnech, když nepočítám výlety do minulosti. Celý příběh byl těžce uvěřitelný a to, že jednu rodinu postihnu dvě tragédie tohoto rázu spíše nereálné. Navíc k tomu všemu se Tessa zaplete s mužem, jehož život se má záhy také otočit o vzhůru nohama. Rozuzlení bylo předvídatelné a z knihy mi přišly zajímavé některé části, jiné mě spíše nudily.

01.01.2020 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Líbilo se. Styl psaní mi připomněl jinou autorčinu knihu a to Dívku, již jsi tu zanechal, která mne asi bavila o trochu víc. U této knihy jsem už dlouho před rozuzlením tušila, kdo je Anthony a jak to celé dopadne, ale i přesto se mi kniha líbila a hodnotím ji kladně. Opět mě Jojo Moyes nezklamala.

27.12.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moc mě bavila myšlenky vyprávět příběh ve dvou časových rovinách a vzájemně je střídat a poodhalovat tajemství Dívky, již si tu zanechal. Příběh byl nádherný, napínavý, zajímavý a velmi dojemný. Mám pouze jedinou výtku a to, že bych o několik desítek stran zkrátila celý soudní proces, protože jsme se trošku točili v kruhu a už to bylo zdlouhavé.

24.12.2019 4 z 5