Nikiny Nikiny komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha je opravdu čtivá, nemohla jsem se odtrhnout od začátku až do konce. Ale ten konec .... Ten konec jsem opravdu nečekala! Všechny díly do sebe zapadly jako puzzle, i hlavní postavy jsem si zamilovala.
Trilogie jako taková - skvělá! Nebylo tam zbytečné "okecávání" čehokoliv, o akci nebyla nouze a odvahy nebo sebeobětování tam bylo na rozdávání!

12.04.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Skvěle napsaná kniha, přečetla jsem jedním dechem!

15.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nevím, co všichni na této knize vidí, je nudná, pořád se opakuje. Hold, když od ní člověk moc čeká, většinou to za moc nestojí. Sotva jsem měla sílu knihu dočíst, do dalších dílů se určitě nepustím. Jako jedinou sérii, tuhle nikdy nedočtu, to by nejdřív museli všechny ostatní knihy zmizet z povrchu zemského :D.

15.03.2015 2 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Skvělá kniha, tak jako všechny ostatní od Dana Browna, sice jsem ji četla jako poslední z celé ságy, i když jsem nejprve viděla film a pak četla ostatní díly, film je slabý, má minimum důležitých a podstatných informací potřebných pro pochopení, ale kniha je napsaná čtivým a napínavým způsobem, kdy nemáte potřebu si od jejího čtení dávat nějakou pauzu a nejradši byste ji přečetli jedním dechem. Už aby napsal další... i kdyby bez Roberta Langdona...

21.07.2014 5 z 5

Výchova lady Lucindy Výchova lady Lucindy Susan Johnson

První povídka o Výchově LL se mi skvěle četla, druhá byla dosti nudná, třetí od Devine zase super, čtvrtá pak opět nic pro mne, jinak celkově knihu hodnotím jako dost povedený kousek z tohoto druhu čtiva.

03.07.2014 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pro mě hodně pohádková záležitost, kde jsou bohové popsáni jako hloupé a marnotratné bytosti...

03.01.2024 3 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

(SPOILER) Dlouho už jsem nečetla něco tak nudného. Téměř vždy se mi stává, že musím alespoň pár dní počkat než začnu číst jinou knihu, abych tu původní vstřebala, ale v tomto případě jsem nemusela čekat ani hodinu.... Nápad s kolektivním snem byl pro mě originální, ale u toho ta originalita končila.

11.12.2022 2 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Lehce se vyhýbám čtení knih českých autorů nebo knih s dějem v ČR, ani nevím proč, prostě je to tak, ale tentokrát jsem udělala výjimku. Když jsem se dívala na další knihy, které autorka napsala, říkala jsem si, že to asi nebude zrovna úžasná a strhující fantasy věc, ale... líbila se mi obálka a o golemech vím maximálně to, co bylo v jedné hooodně staré české pohádce s Werichem, tuším. Kniha byla v poklidném tempu, občas se tam objevila nějaká energičtější scéna, ale tak celkově na mě působila opravdu až jednoduše. Nevím, na jaké obecenstvo byla cílena, ale asi na o dost mladší čtenáře. I tak mohla být napsána trochu složitěji a více květnatě, mladé čtenáře bych tolik nepodceňovala. V některých scénách se z ní dalo "vyždímat" víc, byla by pak kvalitnější a čtivější. Za mě na druhou stranu zajímavý nápad. Lepší průměr = oddechovka, kterou máte za pár večerů přečtenou.

19.08.2022 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Oproti prvnímu dílu, musím říct, tohle pokračování už mě chytlo, konečně jsem s hlavními hrdiny opravdu prožívala jejich neotřelé dobrodružství. Každá stránka stala zajímavou a nečekanou. Když se prokoušete prvním dílem, tohle už stojí za přečtení. Většinou se říká, že první díl je nejlepší a pak už to jde s dalšími díly trochu z kopce, ale tady je opak pravdou.

19.08.2022 5 z 5

Impérium času Impérium času Daniel Godfrey

I když mě první díl úplně nenadchl, zkusila jsem i díl druhý... A skončilo to stejně, nudná kniha, která neměla ani zajímavé a smysluplné zakončení....

01.04.2022 2 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Kniha mě velmi zklamala. Podle marketingové snažení, které do této knihy vložilo nejedno knihkupectví, bych čekala úžasný příběh se zajímavým obsahem, ale opak se stal pravdou.
Nudná s velkým N. Dočetla jsem silou vůle a s nadějí, že se něco změní a příběh se posune na lepší úrověň, ale nestalo se.

13.11.2020 1 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Knížka byla nečekanou knižní výhrou u CooBoo. Těchto 506 stran bylo v celku zábavných, i když mě velice nic z děje nepřekvapilo. Ve druhém díle už prý nebude o překvapení nouze. Mia je na můj vkus příliš hodné děvče, ale chápu, že je kniha psaná pro mladší čtenáře. Byla jsem varována, že je rukopis plný krveprolití a sexu, ale dle mě v rámci slušnosti. Všechny pasáže jsou popsány způsobem, díky němuž si dokážete každou scénu představit naprosto realisticky. Velmi čtivá a jednoduše napsaná. Není tak propracovaná jako třeba Hunger Games, ale i tak... už se těším na další díl.

21.07.2020 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Nejdříve jsem se lekla, že to bude nuda o ufounech. Ze začátku to tak vypadalo. Knihu jsem před rokem odložila po prvních deseti stranách. Konečně nedávno přišla ta pravá chvíle, kdy jsem se ji rozhodla znovu začít číst. Není to ready player one, ale kdo by to chtěl (i když RPO byla za mě topovka)? Děj je z trošku jiného soudku než zmíněný svět Oasis. Blíží se víc realitě a naší době. Původně jsem se nějak srovnávala se sci-fi žánrem, ale nakonec se mi podařilo do knihy začíst a po první půlce už jsem chtěla vědět, co se bude dít a jaký má všechno dění v díle podtext, protože nic není takové, jak se zdá na první pohled. Stojí za to u knihy vydržet a dočíst do konce.

01.07.2020 4 z 5

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

Být mladší, o dost mladší... možná by mě tato série oslovila, ALE.... Musím říct, že pro mě je to zklamání, děj nudný a předvídatelný. Nápad jako takový se mi líbil, na začátku, ale uchopit příběh tímto nezábavným a nic neříkajícím způsobem... Vážně škoda. Ještě jeden díl a snad se můj náhled na sérii stane více pozitivním, ale i tak, už mě chuť číst téměř opustila.

12.05.2020 2 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Původně jsem čekala, že celá sága bude buď o zaklínači, anebo o zaklínači a Yennefer. Nakonec vypráví o zaklínači a Ciri. Vím, že jde namítnout, že je tahle skutečnost napsaná i na obalu knihy, ale já si zásadně před čtením knihy nečtu obsah na zadní straně. Tento díl už byl chytlavější, zajímavější děj, ale pořád není její potenciál využity naplno, aspoň mám ten pocit. Třeba další díl...

23.01.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

První díl mě upřímně moc nebavil, byl zajímavé napsaný, byl to pro mě nový svět, ale nějak jsem ten časově neurčitým povídkám nepřišla na chuť. Tento díl, druhý, byl mnohem zajímavější a překvapivější, teď už mě to bavilo,. Možná to bylo větší celistvostí příběhu či zajímavějším tématem. Nevím, ale tento díl se povedl, konečně jsem se dozvěděla víc o Yennefer a Cítí :). Věřím, že s dalším dílem, kde už opravdový příběh začne, to bude ještě lepší!

14.12.2019 4 z 5

Poslední vlkodlak Poslední vlkodlak Glen Duncan

Začátek byl dost nudný, přemýšlela jsem, jestli knihu nezavřu a nestrčím zpátky do knihovny. Nakonec jsem se rozhodla ji dočíst, nerada nechávám knihy nedokončené. Kromě toho, že tam byla kolikrát pro mě neznámá terminologie, první polovina knihy ničím moc nezaujala. Znuděný vlkodlak, který zůstal posledním a chtěl umřít, protože byl svým životem znechucený... No dobře... Ale druhá polovina už se rozjela v lepším duchu, když už mu o něco šlo, bylo to i zábavnější a už jsem chtěla vědět jak příběh dopadne. Co se týče sexu, o kterém se zmiňuje krátký obsah na obálce knihy, zase tak slavné to s ním nebylo. Podle mě kniha není plná žádných zvrhlostí, jen se o sexu občas zmiňuje, ale ne ve velkém. A jelikož ji napsal muž, nemůžete čekat, že tyto scény popíše nějak šetrně :D a obsáhle.

04.09.2019 3 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Zase nová série o kouzelnickém světě? Proč ne :). Sice kvalit Harryho Pottera tato kniha nedosahuje, ale to neznamená, že nebaví! Protože tento svět vážně zbožňuji, vůbec jsem se nebránila začíst se do obdobného příběhu s lehce odlišným osudem hlavního hrdiny (zatím se odlišnosti dočkal jen konec první knihy, ale nemůžu říct, že by mi to kupodivu nějak vadilo). Spíš se těším na další díl, který začnu číst, hned jak bude prostor. I když už nejsem náctiletý čtenář, pořád mě tento svět kouzel a dobrodružství fascinuje a asi už nikdy ani nepřestane!

19.06.2018 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nejprve jsem viděla film, kolikrát už jsem to tak měla a pak knížka byla naprosto skvělá, tady tato kniha se stala jednou z mála, kde byl film asi lepší. Možná to bude tím, že mi neseděl styl psaní autora. Bylo to takové, jak to říct, "tvrdé" jakoby tvrdě napsané, takové kostrbaté. Myšlenka děje nápaditá, jen to vyprávnění pojmou trochu víc "živě", maličko mi přišlo, jakoby to napsal stroj, že by rmut :-D

13.10.2017 3 z 5

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Nic moc jsem od této knihy nečekala, protože jsem věděla, že ji napsala autorka v 15-18 letech. Je vidět, že se přespříliš nechala inspirovat Stmíváním. Kromě toho, že tam postavy lehce přetvořila, z vlkodlaků udělala medvědy, soky udělala z dvojčat, tak mě hodně otravovalo, že tam všichni pořád břečeli nebo omdlévali, tohle přece není normální :D, ale zase oceňuji snahu a potažmo úspěch - a to takový, že jí takovou knihu vydali a ještě k tomu ji přeložili do více jazyků.

19.12.2016 2 z 5