Nikiny Nikiny komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Upřímně mě tato knížka dostala. Brečela jsem, smála se, vzpomínala na toho svého nejlepšího kamaráda a na to jaké jsem měla štěstí, že jsem ho našla a on našel mě v tom obrovském světě. Srdce by mi zlomilo, kdyby musel žít na řetězu a trpět jako mnozí jeho psí kamarádi. Už před nějakou dobou jsem začala chodit na procházky s utulkovými psíky a myslím, že aspoň taková pomoc k něčemu je. Tuto knížku by si měl přečíst každý člověk, aby se do jeho srdce dostala všechna láska, co v knize je. A to nejsem citlivka, ale tohle... Tohle byla víc než kniha... Alespoň pro mě.

06.01.2020 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kdyby byla možnost dát této knize 10 bodů z 5, udělala bych to! Tak moc mě nadchla, aniž bych od ní cokoliv čekala! V životě jsem nehrála žádné počítačové hry, jsem naprostý laik, přesto mě všechny popisky různých her či starých verzí pc a příběh sám naprosto dostal! Autor, dle mého názoru, skvěle vysvětlil pojmy, které znají jen zasvěcení, tyto pojmy zasadil do čtivého příběhu, který okořenil akcí a maličko i romantikou. Upřímně bych se vůbec nedivila, kdyby se viruální svět jednoho dne stal naším životem nebo životem příštích generací, zatím k tomu vše směřuje..... Určitě doporučuji, stojí za to si ji přečíst!

14.02.2018 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tuto knihu jsem vzala do ruky hlavně pro odreagování po Hunger Games, vcelku dobrá volba, trocha stylu "americké romantické komedie" se hodila. Ovšem i trocha odvážných scén mě překvapila... (ale co to kecám, hlavně kvůli nim jsem si knížku koupila a přečetla :-D). Hned na to jsem se vrhla na další díl :)

09.09.2017 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

(SPOILER) Upřímně? Čekala jsem víc, víc od spisovatele, víc od hlavního hrdiny, víc od příběhu. Kniha začala opravdu slibně, začetla jsem se od prvních stránek, ale postupně, jak Arťom procházel metrem, příběh slábl. Ztrácel na zajímavosti. I když podle mého názoru by takto mohl život v metru vypadat. Všelijaké skupinky a sekty by se našly v každém postapokalyptickém světě, lidé už jsou takový, vyhledávají společnost, nikdo nechce být sám a bylo by asi hodně podivné, kdyby se nenašel někdo, kdo toho chce zneužít. A konec? No... Vyjadřuje jen jedno... Čeho se lidstvo bojí a nedokáže to pochopit, to zničí... Smutná pravda...

21.07.2020 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Musím říct, že knižní verze Hunger Games je skvělá (tedy zatím jen první díl). Na to, že jsem viděla nejprve film a pak ji přečetla za dva dny, mě očarovala! Sice jsem v představách pořád viděla představitele filmové verze, ale i tak jsem si Peetu dle knižní předlohy trochu vzhledově pozměnila (není to už taková vychrtlinka jako ve filmu). Málokdy se stane, že se povede natočit film, který vcelku dost dobře odpovídá knize a za to jsem ráda. Hned jdu na další díl!

19.07.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tahle knížka pro mě znamená oddech od normálního života, skvěle se čte, téma je pro mě relax a zároveň je i romantická. Takže jsem si řekla "Proč ne?" ráda si přečtu i další díly a budu se těšit na další vývoj děje :).

04.09.2016 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Jako vždy čtivá a skvěle napsaná kniha. Nikdo se nerodí zlý... Zlým se stává díky vlivu prostředí, v němž žije a v němž ho vychovávají.... ale i přesto... tak bezpáteřní člověk... až mi bylo zle, že jsem s ním ze začátku trochu soucítila. I když vím, co to bylo v Hunger Games za člověka. I když vím, že se postava Coriolana musela vyvinout tímto směrem. Pořád jsem "doufala", že se vydá správnou cestou. Jen škoda toho nedokončeného příběhu o jeho vzestupu na post prezidenta...

17.12.2023 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tento díl se velmi vydařil. Jsem ráda, že jsem vydržela až do tohoto bodu, že jsem některou z předchozích knih neodložila. Je akční, zajímavá, časové linie a jednotlivé příběhu se efektivně prolínají. Jsem ráda, že tuto ságu čtu, až je vydaná celá, nechtěla bych čekat na další díl pár let :D. Spokojenost

21.03.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kamarád mi říkal, že začátek knížky ho moc nebavil kvůli přeskakování z místa na místo a mnoha postavám. Mně se tato logika naopak velmi líbila, sice jsem ze začátku taky lehce tápala, ale za nějaký čas se už v postavách i místech orientujete a dozvíte se informace, o které byste se možná vůbec nezajímali, tak to bylo aspoň u mě. Knížka byla akční, informativní, zajímavá a nakonec mě vážně moc bavila. Určitě doporučuji! A už se těším na další knihu od tohoto autora!

06.04.2019 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé zakončení, musím říct, že i když jsem nejprve viděla film, konec knihy jsem obrečela. Je mi líto, že tato série skončila (jako u každé dočtené série). Teď se znovu podívám na film a bude mi to líto dvakrát tolik :(. Obdivuji, že autorka nenechala vše skončit dobře... jak to kolikrát bývá... toto je alespoň realistický konec knižní série...

29.08.2017 5 z 5

Neskutečný příběh úžasného člověka. Je až neuvěřitelné, co všechno Arnie stihl, když přišel do USA a vedle práce chodil do školy, dělal kurzy herectví, cvičil.... jakoby měl den 36 hodin... Sice se někteří lidé nechávají slyšet, že je to hloupost, že nemohl vše takto zvládat a nezhroutit se, ale zase na jeho obranu - byl by tam, kde je a dosáhl by toho, čeho dosáhl, kdyby to tak nebylo a kdyby si svůj život vyšperkoval a přikrášlil jen na stránkách své životopisné knihy? Nemyslím si.
Ovšem, co se týče knihy jako takové, čekala jsem od autora Peter Petreho větší důvtip při psaní. Ze začátku krátké strohé věty mi připomínaly některé hloupé a krátké hlášky z akčních filmů alá "Co to je? - Modré světlo - A co to dělá? - Svítí modře." Ke konci knihy se však jeho vyjadřování zlepšilo natolik, že jsem mu to odpustila.

21.03.2021 4 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Co jsem dočetla celou sérii zaklínače, kamarád mi půjčil i komiks. Abych řekla pravdu, moc mě to nebavilo, ale kreslené zpracování se vážně povedlo. Z jiného úhlu pohledu mě komiks moc nezaujal, ale to bude způsobené i tím, že mám poslední díl zaklínače ještě v živé paměti.

12.04.2020 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Během pár dní přečteno ????. Strhující děj, konečně se člověk dozví více. I když jsou si všichni tak daleko, příběhy se prolínají šíleným tempem. Musím hlavně ocenit, že autor přidává do některých pasáží zmínky o globálních dopadech, podporuje ekologii, snaží se čtenáře nevtíravým způsobem obeznámit s tím, co se stane v budoucnu, když bude konat tak a tak v přítomnosti, viz lovení ryb ve velkém do sítí s malými oky. Každý se nad tím asi nepozastaví, ale mě se to velmi líbilo. Jsem ráda, že se snaží apelovat na své čtenáře a něčím je obohacuje. Snaží se nabádat, abychom se k přírodě chovali s úctou a neplýtvali, což je v současné době velký problém v celé společnosti.

31.01.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Po prvních dvou dílech jsem byla skeptická, přiznávám. Neříkám, že děj hltám, to ani zdaleka, ale... První dva díly, tak nějak přeskakovaly v čase, což mě lehce vadilo. Tento díl (jakoby první díl celé ságy) mě mile překvapil. Dva a půl dílu mi trvalo, než jsem se sžila s autorovým stylem psaní. Nyní můžu s klidným svědomím říct, že jeho styl a způsob vyjadřování obdivuji. Tento člověk, ať je jaký chce, má talent. Dokáže překvapit jak celkovým vývojem děje, tak jednoduchou situací, jenž dopadne odlišně od Vašeho očekávání. Neustále jsem čtení Zaklínače odkládala na dobu neurčitou. Musím se přiznat, že kvůli seriálu, jsem se čtením nakonec začala.

29.12.2019 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha. I když jsem viděla nejprve film, kniha mě dostala! A teď se jdu podívat na poslední díl znovu, abych mohla srovnat, co z knihy tam chybělo

17.07.2017 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha byla čtivá, občas jsem se opravdu nemohla odtrhnout, hlavně v akčních hororových scénách. Kdo si přečte, neprohloupí :) Hned jdu na další díl.

28.04.2016 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Jedna slečna nebo muž zde na fóru měl pravdu, měla jsem dočíst jen přechozí díl této série a brát to jako konec, jak to původně zamýšlela autorka. Ale každému se líbí něco jiného, takže kdo chce, ať čte, třeba se bude líbit... Ale stejně to dočtu až do konce, protože nemám ve zvyku nedočítat série, tak snad bude další díl lepší :)

06.12.2015 2 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Začátek tohoto dílu se mi dost zamlouval, započal slibně v obdobném duchu jako díly předchozí, ovšem asi od druhé třetiny mě kniha přestala naprosto bavit. Opadl erotický náboj, zapojila se každodenní realita a poprvé jsem nechtěla být v kůži hlavní hrdinky... Což pro mě znamenalo konec zaujetí a už jsem knihu četla, abych ji prostě dočetla, protože nerada odkládám rozečtenou knihu... Nejslabší díl celé série...

02.06.2018 2 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

No tak teda jo, když jinak nedáte. První díl mě vcelku bavil a na druhý díl jsem se vrhla hned vzápětí. Škoda, že už byl o poznání slabší a ještě k tomu se autorka nevyhnula, jakto říct? "Kýči" ve formě panenství? Musím uznat, že první díl mě trochu šokoval tím, co si hlavní hrdinka Hanna prožila. Trochu jsem doufala, že autorka vloží zase něco nevšedního i do druhého dílu, ale to jsem se bohužel spletla. Sice jsem u některých popsaných scén zatajovala dech, ale po nich jsem opět četla co nejrychleji, abych se zase dostala k dalšímu vzrušujícímu odstavci, zbytek mě moc nezaujal, i co se týká hlavní hrdinky... Kniha Omyl = odreagování (zejména pro ženy), které se i hodí pro navození atmosféry než ten Váš "hokejista" přijde domů :D

10.09.2017 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Upřímně lituji, že jsem si Harryho Pottera nezačala číst, když mi bylo tak 11 let. Bylo by to parádní četba. I když mi není už 11 let a jsem o něco starší a Harryho jsem viděla ve filmovém zpracování několikrát, můžu s radostí říct, že kniha je napsána perfektně a prostě mě bavila!

30.12.2016 5 z 5