NikaMirka NikaMirka komentáře u knih

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Souhlasím s "Jasmina", že druhý díl byl asi nejlepší. Na druhou stranu nemohu říct, že by mě třetí díl nenadchl. Četl se mi o něco hůř než druhý a první díl, ale to mě nezastaví, abych nedala pět hvězdiček. Kniha byla dobře propracovaná, kdo je vrah mě napadlo hned jak vstoupil na scénu a i když jsem pochybovala, ke konci se ukázalo, že mé tušení bylo správné :). Přesto mě uchvátil děj i příběh samotný, stejně jako vyobrazení společnosti ve Švédsku.

10.08.2016 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Neuvěřitelný příběh, který jednoznačně dokazuje, že psychika je "život" sám o sobě. To že se porouchá tělo neznamená, že je v háji i to co je uvnitř nás. Věřím, že psychická osoba živa v každém z nás je něco víc než jen naše tělo. Je to vyšší stupeň nás, který přežívá i po smrti. Není možné, aby něco tak dokonalého umřelo. Nevěřím tomu. Každopádně, knihu doporučuji všem kteří netrpí panickou poruchou :D, pokud trpíte přespřílišným strachem ze smrti a máte problémy jako já, zaručuji Vám, že si na knihu vzpomenete po každé, když se bude blížit ataka :D.

31.07.2016 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Naprosto dokonalé. Miluji knihy této autorky a stejně jako "Obětina" i tato kniha byla napínavá, čtivá a strhující. Jen doporučuji přečíst nejdřív "Už mě vidíš?",protože tato kniha na ni navazuje. Vůbec jsem nevěděla co se stalo mezi hlavním detektivem a jeho "volavkou" :). Budu to číst zpětně, a to mě vždy mrzí. Návaznost je lepší :).

30.07.2016 5 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Nevím, proč zrovna tahle kniha má tolik procent. Myslím, že jsou daleko lepší knihy, které zdaleka nedosáhly takového hodnocení a přitom byly čtivější a nápaditější. Vůbec mě nedostávalo číst o lidech, kteří bydlí v jedné budově z pohledu recepčního. Bylo to jedno a to samé, trapné problémy dámičky s pejsky(koho zajímá, zda se pes může vydělat, nebo kolik má dostat žrádla), rozmazlených dětí (chtěla bych vidět, jak by nějaký spratek měl domovníka v hrsti, ještě když to byl takový psychopat) apod. To že domovník terorizoval obyvatele? Kristova noho, to dělá kde jaký "blb", kterého má člověk za souseda a naprosto cíleně, veřejně a beze studu. Musím o tom ještě číst?? Jediné opravdu šokující by mohlo být, že každý večer vedle Vás ulehá někdo cizí a Vy o tom nemáte ani zdání. Za to dávám dvě hvězdy, jinak naprosto zbytečné číst, pusťte si film a ten budete stejně muset přetáčet, protože je místy naprosto nudný.

30.07.2016 2 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Bohužel zklamání. Musím souhlasit s předchozím komentářem. Kniha má spád, není tam hluchých míst a přesto jsem se příběhem prokousávala jen stěží. Vůbec mě nepohltil, ale ani nezklamal. Taky jsem po přečtení recenzí očekávala větší masakr, který se nekonal. Vůbec nikdo se nemusí bát knihu číst, protože to, co v ní je popisováno teda rozhodně nešokuje ani neohromí, možná jen ty, co nejsou realisti a mají ještě stále růžové brýle a iluze o světě. To já už ne a vím ještě o daleko větších zvěrstvech, která jsou na dětech páchána. Dávám tři hvězdičky, hlavně za konec, kdy se člověk dozví něco, co je zásadní pro pochopení informace, kterou mu spisovatelka naservíruje v díle "Vlk".

30.07.2016 3 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Detektiv normalni? Ten by snad mel byt, kdyz honi vrahy. Zlocinec normalni? To by me zajimalo, co dle nekterych lidi znamena tedy nenormalni? Amatersky pristup detektivu? Spis bohuzel zavist a podlost nekterych detektivu. Proste zase nektere komentare nesouhlasi. Kniha je ctiva od zacatku do konce. Neni mozne ji nedocist, a to je znamka toho, ze jak napsana slova, tak pribeh je kvalitni. Libi se mi jak si Mo hraje s postavami, jeji knihy vypravi i jejich osudy, ktere jsou tak bravurne zakomponovane v celem deji, ze nejsou na obtiz. Rozhodne je dobre zacit postupne. Cely zivot hlavnich postav se pak rozviji jako ruze a na konci serie nema clovek pocit, ze mu nekde porad neco unika. Za me pet hvezdicek a jdu na dalsi dil :-).

22.07.2016 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Mo Hayder jsem si zamilovala. Bohuzel jsem to vzala nejak od konce, nejprve Vlk, ted unesena a zjistuji, knihy na sebe proste navazuji a ne ze ne. Jsou to zminky, naznaky nebo vzpominky a to me rozciluje. Takze jdu od zacatku a huraaaa na Ptacnika, Pecovatele, Ritual a Kuze. Doporucuji vsem zacit stejne tak, at v tom nemate hokej. Jinak kniha ctiva, napinava a uzasne napsana. Oproti nekterym kniham na stejne tema opravdu oddechovka, bez nasili a brutalit. Vinika jsem tusila od pulky knihy, ale az posledni obet mi mou domenku potvrdila. Presto, me nenudila zadna stranka! Pet hvezdicek s nadsenim...

20.07.2016 5 z 5

Speciální psychoterapie Speciální psychoterapie Ján Praško

Naprosto dokonala kniha, ktera se zabyva nejen teorii, ale i zpusoby terapie. Skoda, ze neni ke koupi a v bazarech ma nerozumne ceny. Doufam, ze bude dotisk a budu si ji moct koupit.

20.07.2016 5 z 5

Praktická typografie Praktická typografie Pavel Kočička

Úplně jiný druh knihy o typografii než jsem čekala. Kniha ukazuje jak pracovat s písmem na počítači, je rozdělena do kapitol např. písmo, odstavec, kniha, čeština...strašně se mi líbí, že jsou tam vysvětleny základy korektury. Neuvěřitelně užitečná to věc, pokud hodně píšete :) a potřebujete mít text čistý, upravený. Nemůžu jinak než zase za pět hvězd.

Typografie písma Typografie písma Jason Tselentis

Kniha je plná teorie. Přibližuje historii, rozepisuje se o tom jak se písmo dělí, které patří do jaké skupiny, přibližuje nám anatomii písma a dokonce v ní najdeme i rozhovory s autory některých známých FONTÚ - př. Zuzana Licko. Teorie není hustě psaná, je doprovázena spoustou fotografií na krásném křídovém papíře. Čtení nenudí, je to spíš, jako byste koukali na obrázek a k němu četli vysvětlivky :). Rozhodně v knize ale nenajdete žádnou abecedu a jejich typy, ani vysvětlení jak vést tahy perem, nebo štětcem. Je to spíš kniha o kráse písma :), jak vzniklo, proč, jak ho tvořit a sladit, a jak vytvořit dobrou kompozici.

Kaligrafie Kaligrafie David Harris

Kniha nabízí 100 úplných abeced i s návodem, jak dělat tahy jednotlivých písmen. Je to spíš už něco jako cvičný sešit, nikoli přiblížení toho o čem písmo je. Teorie se tam moc nenajde, což se mi na knize líbí, protože přesně to jsem hledala. Takže pět hvězdiček za splněná očekávání :). Kniha je pro každého, kdo už chce psát a nikoli číst teorii :).

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nesnáším knihy typu: potkala, zamilovala se, chabá zápletka, aby se neřeklo - vzali se a žili až do smrti! Tak tohle, není TA kniha ani TEN příběh! Mrzí mě, že tu je pár komentářů, které by tu neměly být (bez urážky). Tato kniha vypráví příběh s takovou hloubkou, že lidi s málem zkušeností a úzkým pohledem na život ho nemohou pochopit. Tuhle knihu kupuji, protože se k ní opět budu chtít vrátit a pobrečet si :). Dala bych deset hvězdiček z pěti, ale můžu jen těch pět...

15.07.2016 5 z 5

Úzkost a obavy Úzkost a obavy Ján Praško

Kniha je velice hezky a čtivě napsaná. Přibližuje nám úzkostné poruchy, které jsou velmi časté a mohou trápit i lidi, kteří vůbec nevědí o tom, že nějakou úzkostnou poruchou trpí. Kniha obsahuje spousty cvičení, která pomáhají k uvědomění si toho, co se v nás odehrává, když se úzkost projeví. Úzkostné poruchy však nejsou otázkou přečtení knihy a provedení několika cvičení. Je nutné na knihu pohlížet spíš jako na doplněk léčby pod odborným dohledem. Kniha slouží především lidem trpícím úzkostí a obavami, ale zároveň může sloužit i odborníkům a studentům psychologie, aby se o daných poruchách dozvěděli víc.

12.07.2016 5 z 5

Agorafobie a panická porucha Agorafobie a panická porucha Ján Praško

Neuvěřitelná to kniha. Pokud patříte mezi méně šťastné a trpíte panickou poruchou, pak neváhejte a knihu kupte. Je důležité vědět něco o panické poruše, stejně jako je úžasné procházet cvičení, která jsou součástí knihy. Člověk si hodně uvědomí, i když očekávat, že jste po přečtení knihy vyléčení, to v žádném případě nemůžete. Kniha na nějakou dobu určitě zůstane v mé knihovně.

12.07.2016 5 z 5

Turista Turista Olen Steinhauer

Nebyla to takova senzace, jak jsem podle nekterych recenzi ocekavala. Nebyl to ale ani spatny pribeh, ktery by se nedal cist. Konec nebyl takovy, jaky bych ho chtela, ale nemohla jsem cekat cervenou knihovnu. Film na toto téma by mohl být záživnější, přišla jsem však na to, že špionážní žánr není pro mě. Nedokáže mě příběh pohltit natolik, abych vydržela číst víc jak dvě strany, aniž by mi myšlenky u třetí strany neutekly k tomu, co mám zítra udělat v práci, nebo co nakoupit :). Tímhle stylem (tři stránky denně) bych se konce snad nikdy nedobrala :D.

12.07.2016 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Teda, co to?? Tahle kniha mi přila spíš jako "dobrá" komedie. To, co se v ní dělo je neuvěřitelné sci-fi, řízlé pornem. Někde v recenzích jsem četla, že kniha stojí za to, až tehdy kdy Joe potkává Love, ale opak je pravdou. Joe se potácí mezi dvěmi rovinam - když nemyslí na "šu@-ní", tak si přeje zabít snad každýho koho potká a ve většině případech to udělá. Nejvíc se mi líbí jeho zázračné vyléčení ze sériového vraha kvůli lásce :D...no to je gól. Dávám dvě hvězdičky. Jednu za krásné vykreslení LA, poměrů mezi lidmi a touhu po slávě, která lidi nutí dělat téměř nemožné a druhou za to jak byl Joe sečtělý a uvědomělý. Jinak bych řekla, že velké zklamání. Nečetla jsem první díl a ani se nebudu snažit se po něm v knihovně dívat. Jedině, kdyby to byla poslední kniha v knihovně.

05.07.2016 2 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Neuvěřitelná to kniha a příběh :). Dokonale zpracovaná zápletka, vypracované postavy i dialogy, napětí dávkováno ve správné míře v průběhu celé knihy. Myslím, že autoři by se dali přirovnat k "Larsu Keplerovi" a už se nemůžu dočkat, až si přečtu třetí díl. Určitě chce ale číst všechny knihy za sebou. Skočný příliv (první díl), jsem četla ještě než byl vydán druhý díl a je to už delší doba, takže si moc nepamatuji, co se v knize odehrálo. Určitě se k ní vrátím abych si příběh oživila :). Jinak vřele doporučuji a dávám pět hvězdiček :)

30.06.2016 5 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

Kniha mě nezklamala, ale ani nenadchla. Je pravda, že anotace je lákavější než vlastní příběh sám o sobě, ale na druhou stranu, určitě se to dá číst od začátku až do konce :). Doporučuji spíš, pokud se člověk opravdu hodně nudí na dovolené a jinou knihu na výběr nemá :D...

26.06.2016 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Očekávála jsem něco jako "Moře klidu", což kniha v tomhle zklamala. Nedostála mým očekáváním, ale nemohu ani říct, že bych byla rozčarovaná celkové. Našla jsem si na knize jiné klady, které stojí za čtyřihvězdičky. Na pět by se muselo v knize psát víc o bipolární poruše, jak anotace slibuje, čekala jsem, že se hlavní hrdina bude s poruchou prát víc, stejně jako milovaná osoba se bude víc prát za to, aby mu pomohla. Bohužel, zase a opakovaně, naše hrdinka byla silná a vyrovnaná. Spíš mi to příjde, jak když chtěla, aby z jejího života zmizel. Když nad tím tak přemýšlím, vlastně mě udivuje, jak mohou být američani ve své vyspělosti, takovými tupci. Jak rádi píšou, jak moc se starají o své ratolesti a přitom se tak málo starají o to co jejich děti skutečně cítí. Neuvěřitelné!!!

25.06.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Není to špatná knížka. Na to, že jsem po ní sáhla z nudy, jelikož nebylo co číst a moje dcera tuhle knihu měla vedle postele netknutou, tak předčila mé očekávání :). Každopádně rozhodně bych ji nedoporučovala pro dívky mladší 15 let, myslím, že jedenáctiletou, dvanácti ani třináctiletou nebude zajímat to, o čem se v knize píše. Nebo aspoň doufám, že děvčata pod 15 by měla mít naprosto jiné problémy než má hlavní hrdinka. Dávám čtyři hvězdy, protože nemůžu snížit hodnocení na tři jen proto, že příběh je psaný pro mladší věkovou kategorii, to není problém knihy, ale můj, že jsem ji četla. Pět hvězd dát ale taky nemohu, to by kniha musela být srovnatelná s Twilight nebo Moře klidu a to rozhodně není :).

25.06.2016 4 z 5