NikaMirka NikaMirka komentáře u knih

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Nejprve jsem zápasila s touhou knihu nečíst a odložit četbu "třeba na někdy", ale nakonec jsem se prokousala začátkem a přistihla se, že se od knihy najednou nemůžu odpoutat. Bylo zajímavé sledovat, jak naše posedlost po někom, může toho druhého odradit, polekat a děsit až k smrti. Líbil se mi námět i zápletka, za co ovšem dávám o hvězdičku méně je konec...typický americký..tím mé nadšení z knihy trochu opadlo a poslední stránky jsem přeskakovala, protože mi závěr přišel jako z nějakého béčkového "rádoby" hororu. Ale na druhou stranu určitě doporučuji si přečíst :)

09.06.2015 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Někde jsem četla že Lars Kepler je považován za nového Stiega Larssona...toto přirovnání bych však opravila na výrok: "Přečtěte si Milénium od Stiega Larssona a teď si představte, že Lars Kepler je ještě stokrát lepší." První kniha Hypnotizér mě uchvátila natolik, že jsem sáhla i po druhé a třetí, a nemohla se odtrhnout od začátku do konce. Zjistila jsem, že každá kniha je svým námětem jedinečná a originální, do poslední chvíle nepředvídatelný konec, ani nemožnost odhadnout pachatele. Hlavní hrdina je úžasný svým jednáním, tvrdohlavostí, divokostí, ale zároveň i zdrženlivostí a rozvážností. Doporučuji číst knihy v návaznosti od prvního dílu po poslední, i když není to podmínkou, vzhledem k tomu,že kromě hlavního hrdiny na sebe knihy nenavazují a vše co je o hlavním hrdinovi vědět je popsáno právě v tom dílu, který je čten ( i když možná Písečný muž bude mít přeci jen návaznost na Svědkyni ohně, vzhledem k tomu, jak kniha končila).

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Určitě souhlasím, že kniha je vhodná pro dospívající a to především ty "nezkažené", kteří nemají za sebou první lásku :)...Já osobně bych nechala první kapitolu, možná druhou, pak bych další do třicáté kapitoly vyškrtla a nechala bych konec, ten byl takový nejnapínavější. Tuto knihu jsem se rozhodla nehodnotit a to proto, že by dostala málo hvězdiček, ale na druhou stranu, možná neprávem, protože kniha není určená mé věkové kategorii a nenáleží mi hodnotit něco, co se z pohledu mladých dívek může zdát naprosto dokonalé. Doufám, že mi mou zdrženlivost v hodnocení čtenáři odpustí. :)

02.03.2015

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Přesně takhle si představuji, jak to chodí mezi americkou mládeží.
Buď je člověk oblíbený nebo loser...a ti mezi tím?? T
To jsou lidé, kteří se chtějí zavděčit těm na výsluní a udělají proto cokolo i když to může zničit život někomu jinému a znamená to, že nebudou mít vlastní názory ani vlastní já a budou jen stádově opakovat, co už někdo udělal před nimi.
Přesně takhle si představuji i to, jak to chodí mezi bohatými mladými američany, rozmazlenými tím, že mohou téměř vše a jsou "nepotrestatelní" a přesně takhle si dokážu představit, že by se Sam zachovala, protože byla spousta jiných možností, jak situaci řešit a co napravit, ale jako teenager s tím nemohla mít zkušenost...
Kniha dává opravdu spoustu podnětů k zamyšlení, a vyjadřuje krásnou myšlenku a podstatu života..."Nikdo z nás neví,kolik máme času. Možná moře a možná taky už jen poslední sekundu, minutu nebo hodinu, nejsme nesmrtelní a proto bychom si měli vážit nejen lidí,ale i věcí a měli bychom si vychutnat každou minutu života, jako by to byla ta poslední."
Knize dávám pět hvězdiček, protože předčila mé představy a protože to není jen příběh, který přečtete jedním dechem, ale jen co zavřete knihu, pomalu nevíte o čem byla. Tato kniha v mé mysli bude ještě nějakou chvíli...Doporučuji všem přečíst první kapitolu, která je trochu nechutná a bezduchá jen proto, aby další kapitoly ukázaly, jak hluboký význam tato kniha má.

02.03.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nemám ráda knihy, kde se popisuje utrpení, které lidé museli prožít za druhé světové války.
Tato kniha však dokonale propojuje současnost s minulostí.
Děj krásně přibližuje jaký dopad má přežití holocaustu nejen na oběti, ale i na blízké osoby těchto lidí a říká i to, že i ti, co vykonávali rozkazy byli jen lidi a v některých případech oběti.
Válka je celkově špatná věc, ale díky této knize si lze uvědomit, že ne všichni, co se přidali na špatnou stranu na ní stáli s hrdostí a z radosti, nýbrž z povinnosti a rozhodnutí která činili je straší a pronásledují celý život.
Kniha je čtivá od začátku do konce a příběh nutí číst a číst, dokud neotočíte poslední stránku. Jsem jednoznačně pro pět hvězdiček a doporučuji každému, i těm co nemají rádi knihy o válce.

24.02.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Je vůbec možné, aby někdo takový příběh napsal a ještě možnější, aby ho někdo vydal!
Nevím, zda je to obdiv a nebo nevolnost, co ve mě kniha vyvolává. Obdiv nad tím, jak lidé, co jsou posedlí pomstou zasvětí svému plánu celý život. Čekají třeba i desítky let na to, aby uskutečnili svůj záměr a plán. Vystudují školu, jen aby svému slovu mohli dostát. Obětují tomu i čas, který mohou strávit se svými nejbližšími, milenkami, partnery a dětmi. Kniha ukazuje, že posedlost a nenávist, jsou dva hlavní hnací motory terorismu.
Nevolnost ve mě vyvolává přesně to co kniha popisuje...nemůže se jednou stát předlohou někomu pro to, aby se o něco takového pokusil? Když to vymyslí "nějaký" spisovatel, proč by to nemohlo napadnout někoho, jako "anonymního teroristu"? Na světě je sedm miliard lidí. Kolik z nich nosí v hlavě něco podobného a kolik lidí už na něčem takovém pracuje??
Kniha je velice dobře napsaná, je obsáhlejší, ale rozdělena na krátké kapitoly, díky čemuž se čte sama. Nehledě na to, že - aspoň já jsem to tak měla - člověka pohání zvědavost a obava, co si přečte , ne v další kapitole, ale v následujících větách. Rozhodně souhlasím se sloganem, díky kterému jsem si já knihu koupila : "Jediný thriller, který si letos musíte přečíst." A romantiku rozhodně nečekejte!

31.01.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Člověk si asi ani neumí představit, jaké to je, být černý! My to asi vnímáme jinak, než Američani, protože nechápu jejich postoj k lidem jiné barvy pleti. Je to hrozné, myslet si, že člověk je něco víc, jen proto, že je bílý. Konec mě zklamal tím, že byl špatný. Chtěla jsem aspoň v knížce dobrý závěr s nadějí, bohužel to se nekonalo. Co jsem ale čekala? Že se najednou smažou všechny křivdy světa a černo-bílý svět, jako lusknutím prstu zmizí?
Určitě bych knihu doporučila všem, kteří nemají ani tuchu o tom, co si lidé s tmavou barvou pleti v 60. letech v Americe prožívali. Je to nenásilnou formou příběh o minulosti, která není tak minulá a ještě stále zasahuje do dnešní doby a světa.

17.05.2014 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Čtivá kniha, která neurazí žádného fandu detektivek. Má zápletku i děj. Není to však nic šokujícího, co by zanechalo stopu po přečtení. Není to ani fantastický a strhující příběh, který by člověka pohltil.

06.05.2014 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Silný příběh o dvou mladých lidech, kteří zásahem osudu předčasně dospěli. Můj sen, abych našla knihu, která by pro mě znamenala tolik co STMÍVÁNÍ, se stal skutečností. Teď mám ještě větší touhu, najít knihu, která by se vyrovnala této.

02.04.2014 5 z 5

Strážci Strážci Jon Steele

Novodobý Zvoník od Matky Boží, akorát místo cikánky je prostitutka :) a aby to nebylo zas tak moc podobné, na konci se do toho všeho přimíchají andělé a kdesi cosi :). Kniha pro mne byla zklamáním, myslím, že velice dobře to vystihla KNESLOVA, cituji: Těžko se mi tato kniha hodnotí, začátek se mi dost špatně četl, měla jsem knihu chuť odložit, pak docela slušný prostředek , ale styl konce jako by pařil do jiné knihy než začátek. _NETŘEBA NIC VÍC DODÁVAT, Z MÉHO HLEDISKA MI VZALA SLOVA Z ÚST :)

29.03.2014 3 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Přesto, že mě série hřbitovní královny nadchla, už hlavně pro to, že se v ní píše o nadpřirozených bytostech, které nám jsou blíž než upíři, konec jsem si představovala jiný...faktem ale je, že i když nakladatel píše, že je to závěr této série, existuje ještě čtvrtá kniha v této sérii a to THE ABANDONED, tu jsem zatím ještě nečetla, takže nemohu říct, zda se ještě příběh Amelie nerozvíjí :)...

28.03.2014