NikaMirka NikaMirka komentáře u knih

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Souhlasím s tím, že kniha je lepší než první díl a také musím souhlasit s názorem, že kniha je změtí "na oko" nahodile poskládaných kapitol, přesto jsou kapitoly poskládány s určitou logikou a provázaností. Bohužel právě kvůli zvolenému stylu psaní se příběh zdá být zmatečný a navozuje zdání toho, že autoři vybrali celý telefonní seznam jmen, u kterých aby si člověk dělal poznámky a diagramy - kdo ke komu, kdo s kým a kdo koho a čím :(. Člověk se do příběhu špatně začte a když má konečně pocit, že se začetl a rozumí příběhu, příjde další kapitola a další jméno a totálně to čtenáře rozseká, takže nerozumí opět ničemu. Nejlepších je asi posledních sto stran a za to si kniha vysloužila tři hvězdičky. Třetí díl si přečtu jen ze zvědavosti, ale už teď vím, že mě nebude bavit a sáhnu po něm jen s velkou nechutí, ale když už jsem se prokousala prvními díly, musím vědět jak příběh skončil. Rozhodně bych si ale knihy nikdy nekoupila! - jak jsem původně měla v úmyslu. Vyhozený peníze. Z velké části souhlasím s komentářem uživatele SOLVERINO, i když je jeho kritika hodně drsná :D, tak z velké části pravdivá. Hodně mě vadilo přespříliš informací a odboček k věcem, které nejsou pro čtenáře až tak důležité, protože s příběhem nemají nic společného, mají navodit zřejmě dojem, že příběh obsahuje i fakta z místa, kde se děj odehrává, přitom jsou ty informace naprosto nepodstatné.

19.08.2015 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

V první chvíli jsem vůbec nevěděla, co si o knize a příběhu mám myslet. Z recenzí níže jsem taky nebyla moc moudrá. Dojemný příběh vypráví o dívce, u které se rozvinula disociativní porucha osobnosti, protože byla unesena a trávila tři roky v zajetí. Myslím, že recenze níže nejsou pravdivé v tom případě, že tam chybí hlubší pocity hlavní hrdinky. Spíš díky bohu za to, že tam nejsou, protože pak by kniha ztratila svou čtivost a byl by to příběh plný hrůzy, děsu a hnusu, protože už takhle kniha popisuje něco nepředstavitelného. Kdybych věděla o čem kniha je, asi bych po ní nikdy nesáhla a musím říct, že by to byla chyba. Díky tomu, že kniha nepopisuje do hloubky traumata, vzpomínky a jiné emoce, je příběh čtivý, úchvatný a dech beroucí od začátku až do konce. Za mě jednoznačně pět hvězdiček.

05.08.2015 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Druhý díl je úžasný, stejně jako první. Vůbec by tam nemusel být ani novela "Jen jedna noc" (jak bylo zmíněno, že hodně pomohla k pochopení), protože konec, kdy Allyson vstoupí do dveří a Willem ji políbí je naprostým "happy endem" z kterého každému dojde, že se ti dva našli :).
Kniha je úžasná tím, že to nejsou pouze přepsané věty z prvního dílu a psáno ve třetí osobě rodu mužského (jako je teď velkou oblibou), ale je to příběh člověka, který též ztratil a hledá. Kniha popisuje život Willema po té, co se probudí v nemocnici a ví, že něco důležitého se děje právě v tom momentu, i když přesně neví co. Příběh krásně ukazuje, jak jsou lidské osudy někdy krásné a nešťastné zároveň a že některé věci se nemůžou odehrát dřív, než je na ně člověk v životě připraven. Za mě jednoznačně pět hvězdiček, protože mi byly dány odpovědi, které jsem chtěla znát od okamžiku, co jsem dočetla první knihu!

04.08.2015 5 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Musím jedině souhlasit s komentáři níže. První polovina knihy je nic neříkající o druhé polovině knihy :). Ze začátku jsem měla chuť knihu odložit, ale vzhledem k tomu, že má pouze dvěstě stran jsem si řekla, že ji dočtu a nakonec se mi kniha líbila. Určitě bych ale neřekla, že je to "psychothriller, který nasadí člověku brouka do hlavy" jak je napsano v úvodu. Musel by to být úplně jinak napsaný příběh, aby člověku zamotal hlavu a nenechal ho pár nocí spát. Kniha na jeden den k vodě dobrá, pro náročné čtenáře ale nedostačující a nebude uspokojivá.

03.08.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Čekala jsem jiný příběh...příběh o lásce, smutný a dojemný, se špatným koncem...ale to, co jsem četla se ničemu z toho nepodobalo. Je to příběh psaný z pohledu smrti, která vypráví o dívce, kterou potkala dříve než si ji odnesla sebou na onen svět. Kniha vykresluje období druhé světové války a poukazuje na to, že válka nebyla dobrá pro nikoho, ani pro Němce. Ti trpěli stejně jako ostatní. Nebyli chráněni před bombami a jinými nebezpečnými nástrahami. Kniha vypráví příběh o beznaději, strachu a panice, kterou zažívali občasné Německa i jiných zemí, ale stejně tak kniha ukazuje, že někdy jsou naše touhy, přání a sny silnější, než veškerý strach a dokážeme jednat v souladu se srdcem i když víme, že nás stihne krutý trest. Kniha mě zklamala tím, že tam nebyla zápletka, nýbrž pouhý popis sledu událostí, které už byly popsány v jiných knihách...za co dávám tři hvězdičky je jen a jen za "ZLODĚJKU KNIH", která mi ihned učarovala. Líbila se mi její lačnost po čtení a knihách, která je mi vlastní a ihned jsem se s ní ztotožnila.

01.08.2015 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

K Lars Keplerovi jsem neměla slov už u prvních knih a teď? Bere mi dech tím, jak dokonale jsou jeho knihy propracované. Nemám slov k tomu, jak úžasně se jeho knihy čtou a že každou další knihou nasazuje laťku o trochu víš. Je to jako skok o tyči, jenže Lars Kepler je pokaždé o hodně výš než laťka, kterou přeskakuje. Pokud se chystáte číst tuto knihu a nečetli jste předchozí díly rozhodně nezačínejte a neošiďte se o ten požitek z četby všech dílů od prvního po poslední. Pokud bych to měla říct jinak, bylo by to jako byste při milovaní přeskočili a vynechali naprosto všechno co k tomu patří a to by byla nehorázná škoda. Lars Kepler a jeho písečný muž je fantastické čtení pro náročné čtenáře ... zatím jsem nenašla lepšího spisovatele, který by mě bral dech s každým jeho novým dílem. Za mě jednoznačně pět hvězdiček i když bych nejraději dala deset.

27.07.2015 5 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Naprosto nesouhlasím s komentáři uvedenými níže.
Kniha v žádném případě není o Bohu, Ježíši Kristu apod. Takhle knihu vidí lidé bez víry, kteří v tom případě ani nemůžou pochopit, co je podstatou celé knihy.
Kniha opravdu nemá děj, není to příběh od první kapitoly do poslední, ale soubor případů posednutí ďáblem s kterými se Raph Sarchie za svůj život setkal. Kdyby lidi co knihu četli - a hodnotili ji negativně - četli pozorně a znali podstatu Bible, příběhy by jim dávaly úplně jiné rozměry. V příbězích je totiž vykreslen souboj mezi nebem, jehož představitelem je Bůh, který nás stvořil a chce pro nás to nejlepší a peklem - jehož představitelem je Satan, který se staví proti Bohu, protože se domnívá, že dokáže vést lidi lépe než on, nebo taky jinak řečeno souboj mezi pozitivní a negativní energií, která nás obklopuje.Někdo má ale to štěstí, že ho nikdy negativní energie nezasáhne a tudíž nevěří, že zde je - tudíž nikdy nepřijdou na to, že Bůh a "keci o Bohu" jsou jediné obranné prostředky proti těmto zlým silám.
Ze své vlastní zkušenosti (v té době jsem byla také nevěřící), kdy mě zlo díky mé neznalosti a zálibě v čarodějnictví provázelo téměř rok v období, kdy jsem žila v Anglii vím, že kniha popisuje vše co je možné!
Knize dávám pět hvězdiček, protože vysvětluje co dělat v případě, kdy opravdu dojde k posednutí, jak se bránit, rozpoznat příznaky, ale hlavně poukazuje na to, že neznalost může způsobit, že do našeho života pustíme "sílu" nadlidskou, nebezpečnou, zákeřnou a zlou, která zničí nejen nás, ale i lidi okolo nás.
Film nedosahuje ani z třetiny kvalit knižního zpracování celého problému exorcismu a démonologie, ani zdaleka nedokáže zachytit jaký strach, paniku a zmatek v člověku osobní kontakt se zlem vyvolá. Knihu opravdu nedoporučuji číst před spaním a souhlasím i s názorem
od uživatele YARUSCHKA, nedoporučuji pro lidi, kteří nevěří v Boha, Satana, Ďábla nebo jen obyčejným zvědavcům, tato kniha OPRAVDU není určená pro VÁS a raději sáhněte po jiné literatuře!!!

18.07.2015 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Nejprve jsem knihu chtěla odložit, protože jsem se obávala, že to bude zase jeden z těch příběhů bez fantazie, kdy se dva potkají, prožijí spolu něco výjimečného a nakonec se do sebe zamilují...a konec. Jenže příběh dostává nečekaný spád v momentě kdy se Willem ztratí, nečekaně a náhle. A v ten moment začíná příběh, který je výjimečný tím, že hlavní hrdinka po roce stráveném v nejistotě a světě, kde tápe nad tím co bylo, co je nebo co bude se rozhodne přesně pro to, co bych asi udělala já. Opět zajet tam, kde ztratila něco výjimečného, co s ní - i přesto, že se brání - zůstávalo celý rok. V příběhu je krásně ukázáno, jak jeden den může poznamenat náš život, třeba ne do jeho konce, ale na pár let. Je v něm krásně vykresleno, že láska je někdy šílená a silnější než rozum. A taky, že život je někdy opravdu jen o náhodách a o tom, jak se rozhodneme na ně reagovat, o tom, že nejlepší věci, které si přejeme nás potkají, když už je nečekáme a o to krásnější je, když nás potkají. Knize dodává na kouzlu William Shakespeare a jeho nádherná, okouzlující a někdy přespříliš tragická díla, která jsou do příběhu včleněna a ovlivňují život dvou hlavních postav. A určitě by se na mě Shakespeare nezlobil, kdybych řekla, že kniha rozvíjí jeho citát:
„Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci."
Je jen na nás, jak s tím hodláme naložit :)

18.07.2015 5 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Musím souhlasit s názorem, že kniha je úplně o něčem jiném, než jsem očekávala. Má hezkou myšlenku co se týče oživování mrtvých, ovšem zbytek je ještě víc sci-fi než sci-fi. Do půlky knihy se člověk probírá psychologií, když to začne být zajímavé a zdá se, že by se to mohlo začít ubírat dobrým směrem začne se objevovat chemie a ke konci už je to dokonce i démonologie :(. Zamotaný a nesmyslný, až moc překombinovaný a úplně ujetý co se týče konce. První polovinou knihy jsem se prokousávala těžko, protože kromě hezky zachycené myšlenky o využití oživování, se tam nic zásadního nedělo, žádný převratný objev, mrtvola...prostě nic! Druhá polovina knihy byla již čtivější, ale konec to totálně zabil se svou propleteností dobra a zla, "Skupiny" a "Jednoty" a dalšími blbostmi.
Přitom, kdyby to bylo napsáno jednodušeji, nebylo tam tolik pojmů a kombinací, dalo by to na hezký příběh. Za mě dvě hvězdičky a to jen za nápad. V případě dalších dílu už ale v četbě pokračovat nebudu, bude to už jen nakombinovaná slátanina již nakombinovaného v prvním díle, takže by to byla ztráta času, kterou můžu věnovat jiné knize.

16.07.2015 2 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Nechápala jsme, proč každý knihu kritizuje, ale jen co jsem přečetla první kapitolu, musela jsem dát všem za pravdu. Film a kniha nemají nic společného. Dostala jsem se ke třetí kapitole a ODKLÁDÁM! Nemá cenu se vůbec dál knihou prokousávat, protože jak již bylo řečeno, je to nic neříkající, bez zápetky, hloupé a nezáživné. Jednotlivé kapitoly jsou rozsekané do podkapitol (zřejmě novinových sloupků, které jsou slepené do kapitol), které vůbec nenavazují, takže člověk má pocit, že v jedné kapitole skáče z místa na místo, ale nedostal se z bodu A do bodu B spíš se rovnou dostal do bodu D nebo E a pak se vrací zpět na začátek. Seriál a film by byl za deset hvězdiček z pěti, ale kniha bez seriálu a filmů za mínus devět, protot dávám jednu hvězdičku, jako poděkování za to, že díky knize vznikl tak úžasný a skvělý seriál.

09.07.2015 1 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Po přečtení některých komentářů níže, jsem tápala, jestli mám knihu vůbec číst. Jsem ráda, že mě těch pár negativních názorů neodradilo. Veit Etzold píše s lehkostí, která způsobuje, že je kniha čtivá a srozumitelná. Veit se snaží nejen psát příběh, ale upozorňuje i na úskalí, které sebou používání internetu přináší a dává nám vhled do našich životů, které poslední dobou žijeme spíš virtuálně než reálně! V příběhu je dokonale popsáno, jak někdy ani netušíme, jaké stopy po sobě na internetu zanecháváme a jakých škod to v závěru v našem životě může napáchat. Dovolím si nesouhlasit s názorem "že kniha má pomalý rozjezd", mě to vůbec nepřišlo, každá kapitola v začátku má své opodstatnění, uvádí nás do kontaktu s osobami, které nás budou celým příběhem provázet a zároveň ani nesouhlasím s názorem, že "je to kniha u které po týdnu nebudete vědět, že jste ji četli" a to proto, že já si ji vybavím pokaždé, když sednu k počítači a budu chtít na Fcb nebo na jakékoli jiné sociální síti něco napsat. Pokaždé si to dobře rozmyslím! Za mě pět hvězdiček a jak bylo již řečeno, těším se na další knihy autora, doufám, že se kvalitou budou jen zlepšovat :-) třeba jako u Larse Keplera

06.07.2015 5 z 5

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

Souhlasím, že člověk knihu do ruky nesmí brát s tím, že bude to samé co seriál! Nic takového jsem neočekávala a proto se mi kniha líbila. Je to lehké čtení na prázdniny o Carrie, která zatím nezná svět, přesto už ale ví, že chce být spisovatelkou a jde si za tím. Příběh se četl téměř sám a vše co se v něm odehrává naprosto odpovídá tomu, jak dospívající lidi uvažují a co se mezi nimi odehrává. Líbí se mi s jakou lehkostí Candace Bushnell vykresluje vztahy mezi lidmi, nenásilnou formou ukazuje, že ženy a muži jsou odlišná stvoření, která bez sebe nemohou být. Ukazuje, jak ženy dokáží zradit kvůli chlapovi a zahodit vše co bylo před ním, jen proto, že s ním stráví pár měsíců. Neštítíme se ani chlapů našich kamarádek, ba naopak, jsme soutěživé mrchy, které rády přebírají, ale jsme nerady ty, kterým je přebíráno. Naprosto dokonalé čtení pro ženy. Za sebe dávám pět hvězdiček!

02.07.2015 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Opět jsem byla šokována vyobrazením chování mladých lidí v Americe. Amerika jde všem ve světě vzorem, ale proboha, co je to za společnost, která vychovává takové malé "smrady"? Co je to za novou módu vybírat si kamarády podle toho, jak jsou oblíbení? Copak už v dnešním světě opravdu nezáleží na tom, jací lidí jsou? Copak už opravdu nikdo nechce být sám sebou, nýbrž tupcem, který kopíruje chování ještě větších tupců?? Kniha byla velice čtivá, napínavá a opět mě utvrdila, že Amerika a jejich výchova není zas až tak geniální. Nevím, proč by nám jejich výchova měla imponovat, jelikož z mladé generace se stávají pěkně nafoukaní a zákeřní lidi. Nevím, kam se ztratila představa toho, že lidé by si měli pomáhat, mít se v úctě, víc se tolerovat a akceptovat a opravdu, víc se přijímat tací jací jsou. Za mě dávám pět hvězdiček a doporučuji každému k přečtení, už jen kvůli tomu, aby se člověk u příběhu zamyslel, kam až může naše výchova, slepá víra v naše děti a netečnost zajít.

28.06.2015 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kniha mě ze začátku hodně mátla. Špatně jsem se do ní začítala, obávala jsem se, jestli ji vůbec dočtu. Ovšem pak se to nějak zlomilo, a druhá část knihy už se četla skoro sama. Velice dobře je popsáno psychické rozpoložení narušené osobnosti. Řekla bych, že označení knihy "jen pro silné povahy" nespočívá v tom, co se děje obětem, ale spíš v tom, že se člověk začne obávat, jestli sám občas není blázen, protože vnitřní hlas máme asi každý :D a vlastně každému musí dojít, že hranice mezi normálním stavem a šíleností je někdy velice tenká. Taky věřím tomu, že u některých lidí, kteří mají nějaké špatné zkušenosti může popis určitých události vyvolat vzpomínky, které se zdárně podařilo vytěsnit a tím může dojít ke spuštění různých fyzických stavů, které jsou výsledkem rozhozené psychiky. Za sebe dávám tedy 4 hvězdičky za dobrou psychoanalýzu Victorie :), jedna hvězda ubrána za zmatečný začátek

22.06.2015 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Vůbec nevím, co napsat. Možná jsem knihu četla ve špatnou dobu a nebo opravdu nebyla ani zdaleka tak dobrá, jak jsem očekávala. Hodně dlouho trvalo, než se člověk dobral podstaty věci. Celou knihu vlastně šlo o jednu věc, že West leží na lůžku a chodí ho navštěvovat "skoro" mrtvá obyvatelka sousedního pokoje. Žádná hlubší pointa v tom nebyla. Možná, kdyby West odpojil přístroje, nebo něco podobného, aby dívce pomohl dobrat se klidu, by knize dalo jiný směr, ale to se nestalo. Kniha mě ničím velkým neohromila a proto dávám jen tři hvězdičky.

22.06.2015 3 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Co by člověk dělal na místě ženy, která zjistí, že jejím otcem je sériový vrah...nad tím jsem se zamyslela již několikrát od odby, co jsem knihu dočetla. Nad čím jsem se, ale také dost často pozastavila byl jeden odstavec v knize, kde se hlavní postava zamýšlí nad tím, jak je náš život normální, hltáme detektivní knihy o sériových vrazích a myslíme si, že se nám tohle nemůže nikdy stát, jsou to přeci jen příběhy...a pak jdeme nakoupit, pozdě v noci z večírku, projít se se psem a nebo si zaběhat se sluchátky v uchu a už se nikdy nevrátíme..protože život je jedna velká náhoda...poslední dny jsem se při běhání v přírodě, na pláži, nebo i na pitomém oválu někololikrát ohlédla přes rameno, abych se ujistila, že přes hudbu, co mi duní v uších jsem opravdu nepřehlédla něco nebo někoho, kdo by pro mě znamenal nebezpečí...kniha je psaná formou sezení u psychiatra, hlavní hrdinka byla trochu vystrašená a zmatená, ale řekla bych přirozeným způsobem, každý z nás by se s tím vyrovnával asi podobně, hvězdičku jsem odebrala za konec, kdy z mého oblíbeného policisty, sympaťáka a hezouna udělala autorka "narušeného policistu" :D...to jsem nečekala..ale určitě si ještě přečtu další knihy od autorky

09.06.2015 4 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Normální detektivka, která hodně zdůrazňuje narušenou psychiku hlavní hrdinky. Nevím proč, ale nemám moc ráda ufňukané dívky, slečny, ženy, které ze sebe dělají chudinky, nebo se nechají ovládat druhými, což v téhle knize hlavní postava přesně je! Pokud je hlavní hrdinka nějakým způsobem blázen, líbí se mi když je sebejistá a působí vyrovnaně, i když tomu tak vůbec není, jako třeba hlavní hrdinka v knize ZMIZELÁ...na druhou stranu na tom, že byla hlavní hrdinka zmatená, byl postaven celý příběh, jehož rozzuzlení bylo pro mě trochu překvapivé...dávám tři hvězdičky, protože hodně tápu, zda si od autorky ještě něco přečíst...ale třeba jsem jen sáhla po špatné knize, kde popis hlavní hrdinky neodpovídal zrovna mým představám...takže za mě..doporučuji, když člověk nebude vědět, co by zrovna četl

09.06.2015 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Oddechová kniha, která se hodí jako mezi četba mezi detektivkami (aby z nich člověku nezačalo hrabat :D)...nečekala jsem žádný zázrak, ani hlubší myšlenky a přesně to se i ukázalo pravdou...příběh mě bavil do doby, kdy se Michael probral ze svého "stavu"...docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo ve skutečnosti, 30 lettý chlap, který se chová jako dítě, film podle knihy by mohl být docela úsměvný...čekala jsme, kdy se Michael probere a jak to bude probíhat, čekala jsem, že si na nic nebude pamatovat, ale pamatoval "překvapivě" a zamiloval se do své ošetřovatelky a byl ochotný kvůli ní opustit celý svůj život, i když musel předstírat svou smrt...to už by ale stačilo, ne?? Zase další knížka se šťastným koncem, nádherným princem, bohatým a ochotným pro ženu udělat naprosto všechno!!! Asi bych očekávala trochu víc nápaditosti a víc komplikací, než všechno perfektní až do poslední stránky :D...zvlášť pokud se jedná o mafii...ale za Michaela dávám tři hvězdičky

09.06.2015 3 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Nejprve mě hodně zarazilo, že kniha je psaná od poslední kapitoly do první...ale dle autora to je v pořádku a na to, proč tomu tak je, se dojde v průběhu knihy a opravdu tomu tak je...obávala jsem se, že knihu nebudu moct číst, proto, že jde o únos dětí a dokonce tam jsou i kapitoly, kdy se jedná o popis celé situace z pohledu dítěte...nebylo to ale zas tak hrozné a knihu jsem přečetla..děj je dost zapotany, ale člověk se v něm neztrácí, do poslední chvíle člověk neví, kdo je pachatelem a zda bude dopaden a závěr knihy pro mě byl šokující...brečela jsem dojetím, protože se děti našly, zároveň ve mě vše křičelo u druhé (předposlední kapitoly), že to nemůže být pravda a konec nemůže začít novým během času o život, víc nenapíšu, to bych pak mohla zrovna prozradit konec a to by nebylo fér :D...určitě si musím přečíst další díl "Lovec očí", který je právě v prodeji...knihu doporučuji, i když nedává žádný podnět k zamyšlení, je to prostě detektivka, dávám pět hvězdiček,

09.06.2015 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Za mě dávám plný počet hvězdiček...nejprve jsem se bála toho v jaké době a prostředí se děj románu odehrává, ale nakonec jsem s tím neměla žádný problém. Kniha byla plná zvratů a překvapivých momentů, četla se téměř sama. Hlavní hrdinka se mi líbila, byla odvážná a v mnohých ohledech statečná...spisovatelka z ní nedělá zbytečnou "kńůču", která pořád jen fňuká nad osudem..nezklamal mě ani konec, byl dobrý i špatný zároveň..na druhou stranu ale odpovídal realitě, tak nějak bych očekávala, že by to asi v té době dopadlo. U knihy je i zajímavý doslov a poděkování, které stojí za to si přečíst...určitě se spisovatelka objeví v mých oblíbených a ráda si od ní přečtu další knihu

09.06.2015 5 z 5