Devátá dívka

„Kovac už viděl víc mrtvých, než by dokázal spočítat. Ale něco takového snad dosud ne...“ V mrazivém silvestrovském Minneapolisu vypadne z kufru jedoucího auta zohavené tělo dívky. Spekulace, jestli byla ještě naživu, když dopadla na zledovatělou vozovku, vedou k její přezdívce: „Zombie Doe“. Jako neidentifikovaná a zároveň neidentifikovatelná je už devátou ženskou obětí roku a detektivové Sam Kovac a Nikki Lisková mají za úkol zjistit její totožnost a najít toho, kdo jí tohle provedl. Co by byla horší představa: že by pachatelem mohl být cestující sériový vrah známý jako Doc Holiday, anebo že monstrum, které by něčeho takového bylo schopno, nemusí pocházet zdaleka?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222586/devata-divka-YAr-222586.jpg 4.3227

Kovac a Lisková 4.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno · Knižní klub

The 9th Girl · 2013

Kniha Devátá dívka

preciousek

Právě jsem dočetla a můžu říct, že takhle dlouho mě žádná knížka nevtáhla do děje... Jdu si na seznam knih připsat další knížky od této spisovatelky... Fakt super, doporučuju...

derminator

Dobrá detektivka, já dříve četl Ledové srdce a tady v této knize se mě spousta věcí spojila. Knihu doporučuji a dávám ji 75%.

Ivulka432

Moc se mi detektivka s Kovacem a Liskovou líbila a souhlasím s komentářem broskev28. Nevím, proč má kniha tak nízké hodnocení, když je tak velmi čtivá a napínavá. Výborně je to i napsané o tom, jak se teenageři cítí "ztracení" - občas se tak cítíme i my dospělí a člověk sám tápe a neví, kam patří.

Česneksmedem

„Žijeme ve společnosti do sebe
zahleděných, nepřemýšlivých lidí,
necitlivých k utrpení druhých.“
Citát z knihy

Thriller to byl velice čtivý. Dvě dějové linky, které se nakonec propojí a vrah, kterého jsem neodhalil. Docela se zde probírá pubertální období a vztah k rodičům v tomto období. Jistě si na to všichni občas vzpomeneme. U prvního dítěte jsme totálně nechápali a lítali v tom ode zdi ke zdi. U druhého dítěte jsme si mysleli, že už víme jak na to, ale opak byl pravdou.
Knihu doporučuji.

broskev28

Už několik měsíců jsem jako knihovnice vídala tuhle knihu na polici, kde máme vystavené knihy koupené v minulém roce. Na rozdíl od knih Mornštajnové, Třeštíkové, Deváté, Vondrušky, Niedla, Bryndzy, Keleové-Vasilkové, Franklinové, Simmela, Harrise či Robothama, Devátá dívka se vůbec nepůjčuje. Tak jsem se rozhodla zjistit, v čem to vězí: objednaly jsme pro naše čtenáře špatnou ( = nudnou a nezáživnou) knihu?
Dnes jsem ji (po dvou volných dnech) dočetla a jsem nadšená. Dvojice vyšetřovatelů, tak lidská a nesupermanská (byli předkové seržantky Liskové Češi - mohla být Lišková či Lísková?); jak sladit rodinný život s profesním - téma obzvláště obtížné pro osamělou matku vychovávající dva pubertální syny; prostředí soukromé střední školy, která údajně aktivně bojuje proti šikaně.
Styl a tempo vyprávěného příběhu jsou skvělé, téma velmi blízké všem rodičům puberťáků, k tomu zvláštní autorské básně. Úžasné čtení, odteď budu vehementně doporučovat milovníkům detektivních příběhů!

JIVaJaH

Ano, tato kniha si procenta zaslouží. Říkala jsem si, že ten příběh o nezletilcích mi připadá zajímavější, než detektivní část knihy....A ejhle, ono se to propojilo!Výborné!

Dagmar111

Toto je první kniha od Tami Hoag, kterou jsem přečetla jedním dechem. Kniha se mi líbila, dobře se četla, závěr byl velmi překvapivý.
Rozhodně si přečtu celou serii "Kovac - Lisková", jako vyšetřovatelé jsou mi velmi sympatičtí.

Janniska

Skvělé