NikaMirka

Ovlivňování reality 1 - Prostor variantOvlivňování reality 1 - Prostor variantVadim Zeland

Tato kniha neni pro kazdeho, a uz vubec ne pro lidi, kteri nehledaji hlubsi vyznam zivota sveho, natoz toho kolem nas. Vadim Zeland dokonale popisuje svet kolem nas, vcetne tech svetu ktere nevidime, to ale neznamena ze neezistuji. Nikdy jsem nebyla dobra ve fyzice, ale teto knize, stejne jako tem ostatnim rozumim od prvni vety.
Transformace mysli, stejne jako zmena reality, je tak slozita, za jak slozitou ji clovek povazuje. Nebo velmi jednoducha, pokud ji clovek pochopi. Dokonale myslenky, ktere jsou tak velke a provokativni, ze pro 90% lidi jsou nepouzitelne, jelikoz je nepochopi, natoz aby je prijmuli jako skutecne. A proto je svet tak rozmanity, a kazdy si v nem najde to svoje.

01.08.2018

Poslední začátekPoslední začátekLauren James

Knihu jsem začala číst, ale odložila po pár prvních stránkách. To jako vážně? Tak známí rodiče, kteří způsobili pád vlády? Natočený film? A přesto Clove netušila, kým je? Fotky jejího strýce, který pomáhal útěku by musely být všude v tisku! I když si změnil jméno. No nevím, nějak mě to nepřesvědčilo. Taky mi vadí, že Clove je "lesba". Ne proto, že by mi vadila orientace, ale ke Clove mi to nejde. Moje přesvědčení o tom, že měla být na "kluky" je tak silné, že mi tam vadí každá narážka na její orientaci. Taky mi je naprosto jasný, že bude cestovat v čase a najde své rodiče. Nebo mám pocit, že to tak bude, třeba se pletu, takže pokud je to jinak, klidně mi písněte :D. Všichni tady dávají dobré recenze, takže knihu zatím nehodnotím, nevracím do knihovny a uvidím, zda po ni do konce měsíce třeba ještě nesáhnu.

První konecPrvní konecLauren James

Nemám moc ráda knihy, kde se prolíná víc časových rovin, a obzvlášť mě vadí ty historické linie z 18 a 19 století. Mám problém představit si romantické scény tam, kde nebyla pořádná hygiena :(. Stejně tak tady my myšlenky letěly tím směrem. Přesto jsem chtěla vědět, jak to vše dopadne, kde se příběhy propojí, a co se ukáže, jako hlavní důvod převtělování Matta a Kate. Nadšená z knihy nijak nejsem, takže dávám za tři - průměr.

Smolná sezónaSmolná sezónaMoïra Fowley-Doyle

Knihu jsem dočetla asi před třemi dny a už nevím co vlastně byla pointa. Tak nevím no, asi to vypovídá víc, než tišíc recenzí :D. Byla čtivá, i když trochu zmatená. Chvíli jsem si říkala, že má Cara schizofrenii, a smolná sezóna není smolná, nýbrž si ji jen představuje. Stejně jako nevlastního bráchu, sestru, jejího kluka. Kdo je Elsie, mi bylo tak nějak jasné, jen mi přišlo trapné, jak ji pořád hledala a nikdo nic nevěděl, ani si neklepal na čelo, že Cara zešílela. Ke konci mě překvapila zápletka se sestrou a jejím přítelem, ale to překvapení nebylo tak velké, abych nezapomněla děj knihy :(. Jestli si knihu ještě někdy přečtu, tak snad jen proto, že zapomenu, že jsme ji kdy četla.

04.08.2017

Dohoda s láskouDohoda s láskouR.L. Mathewson

Nn, tuhle knihu jsme dočetla, ale během toho jsme ji dvakrát odložila, že ji vrátím zpět do knihovny. Spisovatelka vykreslila v první kapitole hrdinku jako magnet na katastrofy, ale měla jsme pocit, že se musela hodně snažit, aby vymyslela všechno, co se Zoe mohlo asi tak stát, aby byla považována za smolařku. Pak Trevor- nemám, co dodat, dokonalost sama,klasický chlap, aspoň, že měl dyslexii...naprosto jasný vývoj, který předčil má očekávání, protože zatímco se v jiných knihách dávají hlavní hrdinové dohromady až na konci, tady už to bylo v polovině knihy, a pak to zašlo ještě dál tím sladkým, až přeslazeným koncem. No ne! Znovu bych knihu nečetla.

Syndróm ESyndróm EFranck Thilliez

Wow! A tímhle slovem bych asi mohla ukončit komentář. Příběh je jiný. Už v první kapitole jsem musela odložit čtení před spaním a číst to raději v průběhu dne. Zajímavé vysvětlení jak funguje film a podprahové vnímání, i to, co se do filmu dá skrýt. Uchvátilo mě propojení vyšetřování Francie a Egypt. Popis průběhu vyšetřování vražd v Egyptu, mě sice nepřesvědčilo, že Petr Kramný manželku nezabil, ale svitla mu velká naděje, že bych mohla začít pochybovat :D...vtip. Je to fakt zlé a jsem vděčná za to, že žiji kde žiji a mám co mám. Doporučuji k četbě a dávám za pět hvězd. ..Jo, jen ten konec! Ten si snad mohl autor odpustit. A ještě jeden postřeh...koho sakra napadlo překládat knihy v sérii skoro od konce? To bych snad i trestala :D...

Zmizelé dívkyZmizelé dívkyLauren Oliver

Nemohu jinak než za pět hvězdiček. Do poslední chvíle jsem netušila, jak dopadne. Možná proto, že jsem četla a prožívala příběh a nesnažila se odhadnout a předvídat konec. Styl psaní i zápletka se mi líbí. Příběh je jednoduchý, a vážnost tématu s jakým se vypořádává mu dodává i hloubku. Určitě kniha, kterou si přečtu jednou znovu :). Doporučuji.

KulkaKulkaMary Louise Kelly

Kniha nebyla "bombou", že by si po dočtení člověk řekl: "Páni!", ale za to ji nelze ubrat hvězdičku. Byla čtivá a napínavá. Zamotaná a nepředvídatelná. Jediné mínus dávám za poslední část knihy, kdy jsem přeskakovala zbytečně rozvleklý popis útěku. Ten mě nebavil. A nebo možná nejsem trpělivá a chci vědět konec dřív, než k tomu dospěl čas :D? Čtyři hvězdy z pěti, ale nejsou špatné :).

09.07.2017

Dublin StreetDublin StreetSamantha Young

Od této knihy jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Oddechové čtení, které neurazí ani nenadchne. Nic překvapivého, žádné nepředvídatelné zvraty ani konec, dokonce ani nepřekvapivé dialogy. Pro tuto knihu klasika. Jediná věc, která mě rvala vnitřnosti byla neznalost autorky nemoci "panické poruchy" a její neschopnost si zjistit, jak takový attak opravdu probíhá. Jess se z každého záchvatu dostala tak snadno! A ještě větší blbost, jak okamžitě pokračovala v tom, co dělala před záchvatem. Autorka měla zůstat u erotiky, a raději zařadit šuká*ní už v první polovině knihy a necpat do příběhu tak vážné téma. Bojuji s touto nemocí již deset let a attaky opravdu nejsou tak krátké, ani tak jednoduše neodezní. A aby toho nebylo málo, hlavní vyvrcholení je ta záležitost se sestrou Bradena, bože...prostě dvě hvězdičky

07.07.2017

Lovec králíkůLovec králíkůLars Kepler

Když jsem četla recenze, hrozně jsem se bránila abych je nepromítla do svého hodnocení celé knihy. Zuby nehty jsem četla a držela se toho, že další "Keplerovka" je fantastická, ale v polovině knihy jsem musela od svého úsilí upustit. Vraha jsem si tipla brzy a správně, a pak už jsem některé odstavce i přeskakovala, protože se mi zdály nepodstatné a zbytečné. Musím dát za pravdu tomu, co bylo napsáno. Je to asi nejslabší z příběhů v sérii. Vím, že dávám čtyři hvězdičky, kvůli jménu a oblibě, kdyby to napsal jiný autor, dala bych rozhodně tři.

03.06.2017

CtitelCtitelCharlotte Link

Příběh je psaný čtivou formou, rozhodně ho lze tedy přelouskat od začátku do konce. Řekla bych, že je dobře zpracovaný, pro nás jako čtenáře je děj možná trochu utahaný a předvidatelný, pro hlavní hrdinku, mohl být ale sakra dlouhý. Kniha si nehraje na schovávanou, jako detektivka, ale za to si dobře hraje s myslí hlavních hrdinů a čtenáře, jako psychologický thriller. Myslím, že všechno bylo velice reálné, já prožít něco takového, a v dnešní době víc než reálného, stačilo by mi to na celý život a byla bych naprosto spokojená, že to se mnou dopadlo tak, jak dopadlo. Konec se mi taky líbil. Autorka to nepřehnala zbytečnými scénami, kde cáká krev a graduje násilí. Zvolila spíš konec: "Víc štěstí, než rozumu." Přesto dávám tři hvězdy. Něco mi v celém příběhu chybělo. Možná procítění a zápal. Nevím. Doporučuji spíš, jako dobré čtení pro dlouhé chvíle, nikoli jako čtení od kterého se chcete nechat strhnout.

27.05.2017

Losing itLosing itCora Carmack

Tak takhle jednoduchou knihu jsem už dlouho nečetla. Jsem na padesáté stránce a dokola se opakují stejné věty, pocity, pořád se rozmazává sex a myšlenka na to, jak si má holka zašu*at a tím se zbavit problému, který nazývá "panenství". Bliss mi je krajně nesympatická tím, že zná Shakespeara zpaměti a je tak vypatlaná a zoufalá, že skočí do postele prvnímu koho potká! A ještě vypatlanější na tom je, že to není nikdo jiný, než nádherný, skvělý, okouzlující Brit, který bydlí hned v paneláku vedle -"to jako vážně?"- a po pár hodinách říká hlavní hrdince "lásko" a "princezno". To může napsat puberťačka. Knihu odkládám. Je pro lidi bez fantazie. Nazývat autorku "spisovatelkou" je asi stejné, jako nazvat Leoše Mareše "zpěvákem".

12.05.2017

Tam, kde ji našliTam, kde ji našliKimberly McCreight

Nesouhlasím s tím, že by v ději bylo moc postav, jedná se jen o "tři" rodiny proboha, to není zase tak moc. Hlavní postavy dvě a půl ženy, které v podstatě nemají nic společného, až na tragédii, která je spojuje. Nevidím nic, kde bych se měla ztratit v ději. Jednoduchá zápletka, která nešokuje, protože takové věci se běžně dějí - i když by neměly. Molly jsem chápala, Barb nesnášela, typická americká, "rádoby" dokonalá manželka a žena a Sandy? Tu jsem litovala, i když by o to nestála.

12.05.2017

Dům za zdíDům za zdíDavid Mitchell

Jsem překvapena. Moje první kniha na toto téma. Otálela jsem, protože jsem nevěděla co čekat a bála jsme se zklamání, které jsem zažila u knihy "TO" od Stephana Kinga, kterou jsem nedočetla, ale tohle jsem nečekala. Strhující příběh, který gradoval s každou stránkou, a když už jsem si myslela, že to nemůže být děsivější a úžasnější, vždy jsem se přistihla že zase o něco víc tajím dech a vynechává mi tlukot srdce hrůzou. Souhlasím, že kniha je dobrou předlohou pro filmové zpracování, nejednou mě to napadlo a těším se, že na to nepřijdeme jen my, obyčejní čtenáři :). Jen v předposlední kapitole, skoro "monolog" jednoho z hlavních hrdinů mi přišel delší než bylo nutné, ale o to vše bylo napínavější, situace dostávaly jiný obraz a smysl. Okamžitě hledám další knihu od tohoto spisovatele.

08.05.2017

MrázMrázBernard Minier

Byly pasáže,které jsem přečetla, ale kdyby nebyly nezlobila bych se, jejich čtení mi však nevadilo. Někdy jsem měla pocit, že se autor inspiroval v Hanibalovi a Mlčení jehňátek, hodně pasáží mi vždy připomněly určité scény i protagonisty, př. inteligentní vězeň a mladá psycholožka, nebo pasáž, kdy se soudce vetře do přízně policisty, vaří mu - Hanibal byl sice psychiatr, ale mladého policistu také pěkně oblbnul i krmil (ne jen jeho). Líbila se mi ovšem propojenost vyšetřování a popis psychiatrické léčebny. Dobrá kniha i příběh, těším se na druhý díl.

04.05.2017

PětPětUrsula Poznanski

Knihu jsem nedočetla. Nevím proč, ale něco mi na ni úplně nesedělo. Možná jsem ji také nečetla ve správnou dobu. Zatím ji odkládám na neurčito :), a nehodnotím, protože pro většinu lidí tady byla dobrou volbou. Nerada bych kazila průměr.

26.04.2017

7 návyků skutečně efektivních lidí7 návyků skutečně efektivních lidíStephen R. Covey

Knihu nelze doporučit ke čtení, ale rovnou je koupi. Není možné ji číst jen jednou, ale musí se s ní pracovat po dobu delší než týden čtení. Je to kniha, která má motivovat ke změnám v životě, k práci na sobě i všem, co se nám nelíbí a co chceme změnit. Mě dala hodně a věřím, že ještě hodně dá.

26.04.2017

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Nechápu, jak někdo může srovnávat Hartla a Třeštíkovou. Nechápu, jak někdo může napsat, že Hartl píše oddechové čtení a už vůbec nechápu, jak někdo může říct, že je to kniha jen o tom, kdo s kým. Já v ní našla hloubku a spoustu životních pravd. Našla jsem v ní přesný obraz společnosti, která dnes opravdu takhle funguje. Pro lidi nemají hodnotu vztahy, ale prachy, nebo kde si s kým zašuk*t. Příběh dobře zobrazuje, že to nejsou jen chlapi, kteří o šuk*ní uvažují. Muži jsou v tomhle primitivnější, a ženský konstruktivní a vypočítavé. Mám v hlavě spoustu otázek a chtěla bych vědět, jestli některá z těch postav opravdu existovala. Je tam některá postava vyobrazena na základě skutečné, a nebo je to jen smyšlené. Další otázky jsou vážnější. Má život smysl? A když, tak jaký? Protože, ať jsme bohatí nebo chudí, ať milujeme celý život, nebo podvádíme, ať lžeme nebo jsme upřímní, co na tom záleží? Je jedno jestli jsme chirurgem, filmovou hvězdou, modelkou nebo obyčejnou účetní. Všichni máme životy, které se skládají z lásky, zklamání, bolesti, ztrát, vášně a potěšení…a v závěru se dobereme stejného konce. Kniha ve mně svým příběhem rozpoutala bouři emocí, jako málokterá a nemohu jinak, než dát za pět hvězd z deseti, DOPORUČIT a ještě si knihu koupit, protože věřím, že až ji budu číst podruhé, najdu v ní ještě mnohem víc, než při prvním čtení.

16.04.2017

NehodaNehodaChris Pavone

Tyyyy jo...Fakt nevím, jak knihu hodnotit. Asi to není brak, ale super bestseller? No to rozhodně taky neodpovídá. Průměr, takže dávám tři. Ve jménech a postavách jsem se neztrácela, námět i zápletka dobrý a věrohodný, proč by se něco takového nemohlo stát...problém ale spatřuji v tom, že opravdu člověk čeká nějaký boom. Kniha je super rozjetá, napínavá a konec? Jako by člověk vypnul napínavý film uprostřed. Na to, jak se děj celou dobu rozvíjel a vlekl celou knihou, to opravdu mohlo dopadnout jinak. Jen já jsem schopna vymyslet minimálně tři jiné závěry, a věřím, že by se jich dalo vymyslet mnohem víc, tak proč to autor nedotáhl? ...

15.04.2017

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Je to sladký a dojemný příběh, který ukazuje jaký je rozdíl ve vnímání světa u dětí a dospělých. Je to nádherný příběh, který vykládá o tom, co je a není důležité, jak lpíme na bohatství, jsme sobečtí a domýšlivý a přitom je spousta věcí, na kterých záleží daleko víc než na "moje" a "já". A konec? Je neuvěřitelné jak ho vnímá dítě a dospělý. Dítě Vám řekne, že je přece šťastný. Princ se dostal domů, za svou květinou. A dospělí? Co myslíte Vy? Já říkám, že konec je smutný. Malý Princ zemřel kvůli květině, já bych chtěla žít, nevzdala bych se života pro někoho kdo je sobecký, nafoukaný a zahleděný sám do sebe, ale přesto to děláme každý den. Každý den se obětujeme kvůli někomu koho milujeme, i když je egoistický a myslí sám na sebe.

08.04.2017

Všechno, úplně všechnoVšechno, úplně všechnoNicola Yoon

Zpracování knihy...za pět hvězd. Krátké kapitoly, kresby, doplňky v podobě komentářů a recenzí. Mě to nadchlo.
Nadchla mě i nemoc o které jsem zatím moc nevěděla, díky této knize jsem si o ní něco našla a díky tomu jsem si domyslela, že všechno nebude tak jak se zdá. Konec jsem ale oplakala. Kolik dětí trpí kvůli rodičům, a to nejen protože je rodiče týrají, ale také proto, že je rodiče až přespříliš milují a nechtějí je ztratit. Co je horší??
Pět hvězd dávám, ale i za to, že jsem na straně 247 objevila myšlenku, kterou jsem chtěla znát už léta, a ta zní:
Minulost se opakuje tím, že neustále opakujeme stejné chyby.
Těším se na film.

02.04.2017

Relax pro vyčerpanéRelax pro vyčerpanéRuby Wax

Jednoznačně za pět hvězd. Hezky napsaná kniha pro všechny, kdo ustrnuli na cestě životem v minulosti, a příliš se děsí budoucnosti. Kniha mi pomohla pochopit, jak moc řeším to, co stejně vyřešit nemohu, a jak málo si užívám toho, co mi život nabízí právě teď. Kniha, ke které se vrátím znovu, takže bude brzy v mé knihovně.

KolibříkKolibříkKati Hiekkapelto

Kniha se četla dobře. Zápletka měla hlavu a patu, hlavní hrdinové se postupně rozvíjeli, stejně jako jejich vztahy. Divím se, že se v ději někdo mohl ztratit, nebo že někomu připadalo, že se spisovatelka hodně zaměřuje na duševní stav hlavní hrdinky, nebo kolega byl velký alkoholik (to jste asi nečetli SOVU-doporučuji, ke zvážení změny názoru na tuto knihu dokonce nutnost). Myslím, že v knize byla velice dobře zachycena nenávist vůči přistěhovalcům i celková charakteristika Finů - sportovně založení, s velkou zálibou lovit a konzumovat alkohol kdekoli a kdykoli. Detektivka to není špatná, stejně jako zpracované téma, takže dávám za čtyři. Na pět hvězd mi chybělo víc napětí, které člověka strhne a nepustí. Tady příběh plynul poklidně a stejně klidně dospěl (pro někoho) k dobrému závěru. Rozhodně si přečtu pokračování.

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Tedááá...co na téhle knize je? Ze začátku zajímavé, to souhlasí. Snaha o propojení příběhů, taky dobrý, taky souhlasí. Ale souhlasí i to, že postupem jde o monotónní příběhy, které ničím nenadchnou. Jsou naprosto obyčejné a ze života, nic co bychom běžně neviděli, nezažili a ještě vyprávěné neustále stejným způsobem - s jakousi ironickou nadsázkou a ironickými postřehy hlavních postav. V polovině knihy mě to začalo nudit a u konce už mě to doslova ubíjelo. Kdyby tak byl napsán jeden příběh, dobře, ale všechny?? Pak to vypadalo, že každá postava smýšlí stejně, má stejný smysl vyprávění, styl humoru, ironie i opovržení. Dávám za dvě, jsem ráda, že jsem to přelouskala, a na konec jsem se dostala jen ze zvědavosti, zda se to ještě neukáže jako nějaká šílená tragédie, cože neukázalo.

28.03.2017

VdovaVdovaFiona Barton

Souhlasím se všemi, kdo uvedli, že příběh je pořád na stejné vlně, a že F.Barton natahuje děj jako "žvejku" (to přirovnání fakt sedí). Ale...zas takový brak, že bych hodnotila za dvě to není, a tématem to nemůžu hodnotit ani za tři. Líbí se mi výdrž policisty, který se v případu ztratí. Zároveň mě odpuzuje s jakým klidem člověk dokáže páchat zvěrstva a ještě si to dokáže omluvit a ospravedlnit. Nejvíc mi ale nešlo do hlavy, jak někdo může hrát spořádanou manželku i poté, co tuší to co tuší a ukáže se pravdou. Musím dát za pravdu matce malé holčičky "co je to za zrůdu?" která to ví a nic neudělá? Další velice dobrou tématikou je otázka našeho pohybu na internetu, toho jak si člověk myslí, že je anonymní a může si dovolit vše...a nejhorší je ta neopatrnost, používání sociálních sítí,sdílení nejintimnějších a důvěrných informací, tak lehce zneužitelných. Zamyslel se někdo, kolik z nás má doma děti a kolik z nás má pod kontrolou, co na netu dělají? A jsou to jen děti? Nezavíráme oči před činy našich blízkých, jen proto, že si myslíme, že je milujeme a bez nich bychom to nezvládli?? Je to omluvitelné? Důvod proč dát čtyři hvězdy.

19.03.2017

Bez slitováníBez slitováníTim Weaver

Tři hvězdy, a to ještě za to, jak překombinovaný byl konec. Jinak zbytečně vleklé. Některé stránky a informace, nadbytečné. Akorát brzdily spád příběhu. Chyba se SIM kartou?! No to jako vážně? Takovou chybu by si mohl dovolit vyšetřovatel u prvního případu, ne pokud se zabývá hledáním ztracených lidí. Občas jsem se dokonce obávala, jestli "lovec" ze sebe nedělá sám lovenou zvěř, protože tolik chyb, které udělal snad už hraničí až s blbostí, ne s dokonalou prací v utajení. Čekala jsem pecku, která bohužel nebyla zase až takovou peckou. Možná kdybych nečetla tolik jiných, lepších knih, dala bych pět hvězdiček. Ale vím, že jsou jiné knihy z kterých jsem si sedla na prde*, takhle k nim bohužel nepatří.

17.03.2017

Krásný holkyKrásný holkyKarin Slaughter

Dávám tři hvězdičky...První: za super humus, který spisovatelka dokázala zpracovat. Mě z určitých pasáží a představ bylo místy opravdu hodně horko a občas se mi i navalilo, fakt nechápu, jak autor může s takovýma představami žít (není to důkaz, že je trochu narušený takový člověk?) Druhá hvězda: za téma, bohužel věřím, že se taková zvěrstva dějí, právě teď, za další sekundu, nebo minutu se ztratí další holka, a třetí hvězda: za konec. Dvě hvězdy ale musely dolů, některé pasáže opravdu byly zbytečné, poslední třetina knihy bych řekla už nebyla tak záživná, ale spíš vleklá a pouze do počtu stránek.

09.03.2017

Moc přítomného okamžiku – Pracovní knihaMoc přítomného okamžiku – Pracovní knihaEckhart Tolle

Kniha, která mi pomohla uvědomit si, jak moc řeším co bylo a bude, a jak málo vnímám to co je. Nejkrásnější okamžiky života si nechávám proklouznout mezi prsty, jen proto, abych byla někde jinde. Doporučuji každému, kdo se ztratil na cestě životem, kdo neví jak opět svobodně dýchat a relaxovat. Tuto knihu bych dávala jako povinnou četbu nejen dětem, ale i rodičům.

07.03.2017

PusinkaPusinkaSophie Hannah

Ty jo...nevím jak hodnotit, chtěla bych dát tři hvězdičky, ale za co? Jen proto, abych byla hodná a autorce to nebylo líto? Přesně knihy psané tímto stylem nesnáším. Když se konečně dostanete k něčemu napínavému a konečně z nějaké postavy vypadne nějaká produktivní věta, tak autorka odbočí a začne vyprávět, kdy ten člověk potkal někoho, kdo vás vůbec nezajímá, nebo co dělal před deseti lety nepodstatného a než se dostanete opět k podstatě příběhu přečtete zbytečných deset stran o něčem, co do příběhu snad ani nepatří. Přeskakovala jsem co jsem mohla, někdy i přímou řeč, jen proto, že mě zajímalo, co se teda vlastně stalo tak hrozného. Závěr mě zklamal, a to hlavně tím, že vyústil v pravdu nepravdu - že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Blbost, u matek to zásadně neplatí ( poznt. normálních matek).

07.03.2017

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeSharon J. Bolton

Naprosto dokonaly pribeh. Vraha jsem videla v kazdem trochu vic podezrelem, nakonec jsem byla ale vedle jak ta jedle, male podezreni jsem sice pojala po navratu Olivera ale zacalo mi to byt vsechno jasne az kdyz Lacey vraha potkala, coz bylo az v posledni casti knihy. Byl to ale sok. Davam dvacet hvezdicek z peti, doporucuji vsem a uz se tesim na pokracovani, jen doufam ze tam uz Lacey nebude delat hrdinku a tomu Markovi skoci kolem krku...

27.02.2017