7 návyků skutečně efektivních lidí

7 návyků skutečně efektivních lidí

Nové vydání nejúspěšnější knihy renomovaného autora "motivační" literatury a experta na rodinnou problematiku a vedení lidí charakterizuje 7 návyků, které je třeba si osvojit, abychom jednali co možná nejefektivněji, a které jsou základem pro vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti. Čím větším změnám a obtížnějším úkolům musíme čelit, tím naléhavější je potřeba se jimi řídit. Aktualizované vydání knihy, která je považována za jednu z nejvlivnějších knih století a jež byla přeložena do více než 40 světových jazyků, vychází ve zcela novém překladu Aleše Lisy. Čtenáři, kteří by si chtěli osvojit "8. návyk" a chtěli-by přejít od "efektivnosti k výjimečnosti", přivítají i pokračování této knihy, novinku Dr. Coveyho "8. návyk. Od efektivnosti k výjimečnosti"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10751/7-navyku-skutecne-efektivnich-lidi-L5B-10751.jpg 4.3121

The 7 Habits of Highly Effective People (1989)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Management Press

Arembe

Toto by mela byt povinna cetba! Jedna z nejlepsich knih o osobnim rozvoji ;-)

CtenarKarlik

Podle mě jedna z mála kvalitních knih o obecném osobním rozvoji, kterou budete potřebovat. Hluboká a přitom popisuje konkrétní principy. Tuhle knihu nepřečtete za tři večery, je třeba nad ní přemýšlet. Pokud se popsanými principy začnete skutečně řídit, velmi vám zlepší život (mluvím z vlastní zkušenosti - četl jsem ji už před několika lety).

adorjas
18.10.2017

Nie som na svojpomocné príručky, ale táto mi príde, že ju človek dokáže viac-menej pochopiť a aj z nej niečo zobrať do reálneho života (minimálne v kapitole o empatickom počúvaní/naslouchání). Takže, ak už takýto typ príručky, tak jedine túto!

Ejkix
25.08.2017

Nedočetla jsem, každopádně myšlenky velmi poučné a k zamyšlení.

NikaMirka
26.04.2017

Knihu nelze doporučit ke čtení, ale rovnou je koupi. Není možné ji číst jen jednou, ale musí se s ní pracovat po dobu delší než týden čtení. Je to kniha, která má motivovat ke změnám v životě, k práci na sobě i všem, co se nám nelíbí a co chceme změnit. Mě dala hodně a věřím, že ještě hodně dá.

tuommo
08.03.2017

Kniha se četla dobře, autor má pár zajímavých tipů, jak být efektivní v životě... jde o to nastavit a dodržovat pravidla a návyky (síla vůle) a ono to pak půjde :-D.

Eldar80
09.10.2016

Knize hrozně škodí neskutečně ukecaný začátek. Na prvních 150 stránkách byly napsané natolik samozřejmé věci, že se jejich podstata ztrácela v přehršli slov. Na můj vkus to bylo extrémně přehnané a zbytečné. Bohužel mi taková tak trochu přijde celá kniha. Myslím, že kdyby kapitoly byly stručnějí a mířily přímo k podstatě, působila by kniha mnohem líp. I tak ji však musím doporučit.
První dvě kapitoly jsou sice zbytečně rozepsány, ale už třetí návyk o time managementu je napsán přiměřeně stručně a přináší velmi praktické informace, které můžeme hned uplatnit v reálném životě. Kapitola tak pro mě byla mnohem přínosnější než podrobný popis předchozích dvou návyků.
Kniha tak bude nejspíš velmi individuální a bude hodnocena podle toho v čem se čtenář najde a kde uvidí své vlastní nedostatky. Covey zakládá svá tvrzení na odpozorovaných principech, které lze vysledovat v osobním životě a v občanské společnosti. Hlavně ze začátku se mi kniha jevila jako velmi slabý odvar budhismu. Takové racionální zdůvodňování některých životních principů. Budhismus má bohužel tuhle část mnohem více konzistentní a je schopen jít přímo k základnímu principu a to kauzalitě v lidském chování.
Mě osobně víc oslovují knihy od Ivo Tomana, protože ikdyž je literární kvalita jeho knih dost bídná, tak u životních návyků míří přímo k věci a bez zbytečného vysvětlování. Chápu však, že tahle kniha má poněkud jiné cíle. Covey se v knize snaží zacílit ani ne tak na klasický osobnostní rozvoj, ale spíše na osobní rozvoj v jeho úplné celistvosti. Proto Covey velmi často mluví o kultivaci charakteru a v tomto se jeho kniha značně liší od jiných knih o úspěchu. Popisovaný osobní růst je zde principiální povahy a je téměř zaručené, že při jeho použití v životě bude skutečně fungovat a bude omezen jen tím, nakolik je čtenář schopen knihu pochopit a zařídit se podle ní v životě. 80%

gemi
31.07.2016

Kniha sice není psaná kdovíjak čtivou a poutavou formou (taky nejde o beletrii), ale to, co obsahuje, je z velké části revoluční. Autor dokáže s překvapivou přesností pojmenovat věci, o jejichž existenci tak nějak tušíme, ale řešíme je na podvědomé bázi. A co hlavně - nejsme si vůbec jistí, jestli správně.

Po přečtení knihy se mi v mnoha směrech otevřely oči. Pravidla jako "začínejte s myšlenkou na konec" či "to nejdůležitější dávejte na první místo" jsou naprosto klíčová pro jakoukoli oblast života.

Targa Dall
21.06.2016

Výborná kniha ke které se musím vrátit.
Nikdy jsem moc neměl tyhle "vševědné" knihy rád, ale tahle je fakt dobrá, fakt. Prosté věci, názorné příklady, velká výzva. Přirovnal bych to ke Čtyřem dohodám, když se nad tím člověk zamyslí, tak ty rady jsou naprosto logické.
Tohle brát! :)

repli2dev
17.04.2016

Kniha je to americká, ale je to na ní vidět opravdu jen místy, když se autor nechá sem tam unést a když používá už poněkud úsměvně jednoduchá přirovnání.

Oproti jiným knihám se nesnaží popisovat způsoby jak změnit své chování, které je prakticky jen důsledkem jistých našich vnitřních principů. Jde po principem, při čemž narušuje poměrně velkou a častou sadu předsudků – u kterých může být poměrně jednoduché se „kousnout“ a nedostat se přes ně… Bez jejich překonání, ale nelze moc dosáhnout lepší efektivity (= správnosti).

habs
06.03.2016

O této knize jsem dlouho slýchával jako o grálu knih osobního rozvoje. Jde o logický systém kdy jednotlivé návyky do sebe pěkně zapadají. Nejdříve si ujasníme své vlastní hodnoty a následně se podle nich chováme jak vůči sobě tak i ve vtahu k okolí a přitom je na každém jak má své hodnoty nastavené.
Samozřejmě že zavedení těchto návyků do praxe není jednoduché, ale proč to nezkusit ...

Mercatino
07.12.2015

Kniha je zázrak na poli knih o osobním rozvoji. Její přístup k lidem je velmi praktický a profesionální. Každý čtenář musí mít pocit, že má co dělat se skutečným člověkem, který skutečně pochopil dnešní potřeby dnešních skutečně uspěchaných lidí. Hesla jako Integrita, Citové konto, Kvadrant II, mnohým lidem nic neříkají, ale v pozadí těchto profesionálně znějících slov se skrývají opravdové myšlenky, které skutečně změní život nejenom čtenáře,ale i život v okolí jeho působnosti. Nebude to hned, změna proběhne po přečtení knihy ve vašem myšlení nenuceně, automaticky a jednou někdy (za horizontem) Vám to dojde, kolik Vám ta kniha vlastně dala :)

ladyba
19.07.2015

Toto je asi jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla k tematice osobního rozvoje. Je ale taky dost náročná na pochopení návyků a je třeba si ji asi přečíst vícekrát k osvojení těchto pravidel.

ViKto0oRiA
17.08.2014

Na rozdiel od mnohých iných titulov motivačnej literatúry, veľmi komplexná a vôbec nie povrchná. Mnohé rady NAOZAJ skvalitnia život (ak ich dáte do používania, samozrejme). Doporučujem.

elypsa
28.02.2014

Lidi co očekávají jasný recept budou zklamaní. Místo receptu se ale dozvědí jak si vymyslet svůj vlastní recept a jak by měl správně vypadat. Přečíst tuto knihu je prostě pouze jeden z prvních kroků, ale pokud se doopravdy budete řídit tím, co kniha popisuje a pracovat na sobě. Potom věřím, že můžete doopravdy být šťastný, efektivní spokojení a vyhledávaný společník. Ke knize se určitě v budoucnu ještě vrátím, teď je ovšem čas osvojit si 7 návyků.

fleur86
14.02.2013

Velmi motivační. Vážím si toho, že se nejedná o další zaručený návod typu deset kroků jak za deset dnů dosáhnou toho a toho, ale že se autor snaží o hlubší analýzu problému. Také oceňuji čtivost a snadnou pochopitelnost. Kniha mi pomohla v jedné z životních krizí. DOPORUČUJI

nokid
18.12.2012

Vynikající a funkční návod k osobnímu růstu - no i já se mám ještě co učit.

ŽabákDokvákal
18.01.2012

Toto neni "klasicka"motivacni kniha se zarucenym navodem na okamzity uspech...
Presto citim, ze mi jeji precteni hodne dalo! Ziskal jsem, dle meho nazoru, spoustu cennych informaci, tykajicich se rozvoje osobnosti, charakteru, zivotnich cilu, vztahu mezi lidmi apod.
Nejedna se o rady tipu "kdo neco chce, ten to ziska", ale spise popisuje vliv naseho vnitrniho sveta na ten vnejsi. To, jak nas charakter, "bryle", kterema pozorujeme svet kolem sebe, a nase uprimne naslouchani lidem a snaha pochopit je mohou zlepsit nas zivot.
Jen mi obcas prislo, ze jsou nektera temata zbytecne moc slozite popisovany.

Angelic

Tuto knihu doporucuji vsem k cetbe. Budete mit pak silu zmenit svuj zivot a sebe k lepsimu..a jak rika Covey " byt proaktivni ". =]