7 návyků skutečně efektivních lidí

Nové vydání nejúspěšnější knihy renomovaného autora "motivační" literatury a experta na rodinnou problematiku a vedení lidí charakterizuje 7 návyků, které je třeba si osvojit, abychom jednali co možná nejefektivněji, a které jsou základem pro vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti. Čím větším změnám a obtížnějším úkolům musíme čelit, tím naléhavější je potřeba se jimi řídit. Aktualizované vydání knihy, která je považována za jednu z nejvlivnějších knih století a jež byla přeložena do více než 40 světových jazyků, vychází ve zcela novém překladu Aleše Lisy. Čtenáři, kteří by si chtěli osvojit "8. návyk" a chtěli-by přejít od "efektivnosti k výjimečnosti", přivítají i pokračování této knihy, novinku Dr. Coveyho "8. návyk. Od efektivnosti k výjimečnosti"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10751/7-navyku-skutecne-efektivnich-lidi-L5B-10751.jpg 4.3141
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Management Press

The 7 Habits of Highly Effective People (1989)

Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí

Greenfingers

Pro mě je Stephen R. Covey "guru" v problematice motivace, osobního rozvoje a řízení kolektivu. Byl to myslím on, kdo vymezil pojem "leadership". Líbí se mně jeho teze, že " je důležitější dělat správné věci než dělat věci správně".
"7 návyků" jsem četl již před lety, ale stále se k této knížce vracím; je pro mně inspirující.

Pilsner12
08.11.2018

Perfektně didakticky vysvětleno jak být efektivní v každodennosti

Dan95
09.09.2018

Stephen R. Covey vo svojej knihe “7 návykov skutočne efektívnych ľudí” popisuje 7 návykov, resp. princípov správania sa, ktoré pri aplikovaní do praxe môžu dopomôcť k zlepšeniu súkromného či pracovného života. Ako sám Covey v knihe uvádza, nie je autorom daných princípov, čo je počas čítania viac-menej jasné - nakoľko ide o "staré známe pravdy”. Napriek tomuto faktu je táto kniha veľmi prínosná. Covey celkom podrobne popisuje a rozoberá dané návyky/princípy, a obohacuje ich o skúsenosti zo svojho súkromného či pracovného života, čím pomáha čitateľovi lepšie si predstaviť, ako tieto návyky aplikovať do praxe. Hoci je táto kniha veľmi užitočná, nie je určená každému. Pokiaľ si človek neuvedomuje, že vo svojom živote by mohol niečo zmeniť/zlepšiť, a pokiaľ si nechce rozšíriť obzory a snažiť sa aplikovať týchto 7 návykov do svojho každodenného života, v tom prípade je čítanie tejto knihy strata času. Ak však je človek natoľko uvedomelý, chce skvalitniť svoj život, stať sa lepším človekom, uvedomuje si význam a silu daných návykov a čo je najhlavnejšie, je trpezlivý a vytrvalý (nakoľko zmena vyžaduje veľa času), potom by túto knihu mal rozhodne prečítať a obohatiť si ňou svoju knižnicu.

libor5277
13.08.2018

Ještě v minulém tisíciletí (1994) jsem měl první překlad knihy z nakladatelství Pragma. Coveyho kniha a 7 návyků mě provází soukromým a podnikatelským životem. Stále je v ní co objevovat a myslím si, že jek člověk zraje, více a více chápe hloubku Coveyho myšlenek, které se zrcadlí i v dalších jeho knihách.

Stalo se klišé, že téměř u každé knihy o osobním rozvoji uvádí, že jejich kniha vám změní život. Ve většině jde o marketingové tahy. Sedm návyků to však dokáže. Covey je mým učitelem a protože řadu myšlenek z jeho knih znám dlouhá léta, překvapuje mě, že se tyto myšlenky v modifikacích objevují u různých autorů, bohužel i bez citace. Zejména pokud jde o různé e-booky z webů. Je to škoda. Na druhé straně to dokazuje, že nastupující generace potřebují znovu objevovat principy a hledat své "pravdy". Covey nepíše o něčem co časem vyprchá jako módní vlna. Přesto je zřejmě v dobrém slova smyslu potřeba "recyklovat" myšlenky, které čtenáři Coveyho knih mají zažité či se snaží dlouhodobě uplatňovat.

Sedm návyků je na celý život, nejen na sedm cyklů po 21 dnech, jak je dnes populární návyky a jejich budování vnímat. Doporučuji všem jako referenční knihu. Objevujte, aplikujte, vracejte se k ní, zažívejte a prožívejte. DOPORUČUJI!

Martinn95
03.08.2018

Nikdy jsem nevěřil, že by bylo možné, aby měla knížka na člověka takový účinek! Při čtení prvních dvaceti stran jsem propadl filosofii GÉNIA, bohužel již zesnulého S.R.Coveye, který bezesporu pomůže změnit život k lepšímu všem lidem, kteří se o to s touto knížkou pokusí.

Nejkrásnější na knížce je to, že radí naprosto ve všech oblastech života, není tedy určena pouze pro skupinu X, nebo Y. Osobně jsem knížku zvolil pro posílení disciplíny, která je pro mě velmi důležitá, naučil jsem se ale tolik věcí, že mi to pomohlo překopat od základů své principy a hodnoty. Ten, kdo knížku četl, pochopí. Kdo knížku přečte, taky pochopí. Pochopí ostatně i to, že důvod proč tato knížka vznikla je vlastně předmětem jejího obsahu!

DOPORUČUJI !

Aktenanka
26.07.2018

Knizka mi naprosto zmenila zivot - pohled na svet. Vic k tomu psat nebudu. To se musi zazit.

Arembe
09.06.2018

Toto by mela byt povinna cetba! Jedna z nejlepsich knih o osobnim rozvoji ;-)

CtenarKarlik
29.03.2018

Podle mě jedna z mála kvalitních knih o obecném osobním rozvoji, kterou budete potřebovat. Hluboká a přitom popisuje konkrétní principy. Tuhle knihu nepřečtete za tři večery, je třeba nad ní přemýšlet. Pokud se popsanými principy začnete skutečně řídit, velmi vám zlepší život (mluvím z vlastní zkušenosti - četl jsem ji už před několika lety).