7 návyků skutečně efektivních lidí

Nové vydání nejúspěšnější knihy renomovaného autora "motivační" literatury a experta na rodinnou problematiku a vedení lidí charakterizuje 7 návyků, které je třeba si osvojit, abychom jednali co možná nejefektivněji, a které jsou základem pro vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti. Čím větším změnám a obtížnějším úkolům musíme čelit, tím naléhavější je potřeba se jimi řídit. Aktualizované vydání knihy, která je považována za jednu z nejvlivnějších knih století a jež byla přeložena do více než 40 světových jazyků, vychází ve zcela novém překladu Aleše Lisy. Čtenáři, kteří by si chtěli osvojit "8. návyk" a chtěli-by přejít od "efektivnosti k výjimečnosti", přivítají i pokračování této knihy, novinku Dr. Coveyho "8. návyk. Od efektivnosti k výjimečnosti"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10751/7-navyku-skutecne-efektivnich-lidi-L5B-10751.jpg 4.3164
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Management Press

The 7 Habits of Highly Effective People, 1989

Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí

JanaO118

Knížka, která mi ukázala v životě správnou cestu. Nečte se úplně lehce, připomíná spíš učebnici psychologie, některými částmi jsem se cíleně prokousávala, ikdyž mě úplně nebavily. Ale ten poklad v informacích tam je "zakopán" :) a to jsem věděla předem - a podařilo se mi ho objevit! Pořád se k ní budu vracet. (kdo se učí rusky - skvělé vlogy k této knize na YouTube Russian with Max).

Vera Silent

Nechci popirat, ze v knize jsou dobre myslenky a koncepty, ale bohuzel me nudil jejich podil na mnozstvi textu. Mela jsem behem cteni silny pocit, ze autor rad povida, rad se posloucha a opravdu moc rad generalizuje.

Naopak pouziti prikladu z jeho rodinneho zivota nebo ze seminaru hodnotim vice mene kladne, to se cetlo dobre. I kdyz nektera prirovnani byla trochu pritazena za vlasy, napriklad dcera alias husa, co snasi zlata vejce, nebo vyvozovani zaveru pro business z toho, ze se mu rozbila sekacka na travu. Nektere situacni priklady jsou typicke pro americke prostredi a na moji zivotni realitu moc nefunguji, ale prave ty rodinne prihody jsou univerzalni a tech je vetsina.

Neni to spatne a mozna je to ve svem zanru vyjimecne - knihy o osobnim rozvoji prakticky nectu, ale vracet se k tehle nebudu.

Jakubac
27.12.2019

Určitě dobrá kniha pro lidi, kteří potřebují pracovat se svou vnitřní motivací.

HelenBarbora
26.10.2019

Knize jsem se věnovala půl roku, sloužila mi spíš jako učebnice a velmi mi pomohla zlepšit můj život v různých úrovních.

primavit
10.07.2019

Základní principy jak prožívat ve všech kategoriích života čtěstí. Pokud bychom jen tuto knihu začli 100% aplikovat ve svém životě byli bychom skutečně vyjmečný. Neboli stále se učíme.

Pro mě zatím nejzajímavější pasáž o pochopení druhé strany při jakékoli komunikaci - Návyk 5 - Nejpreve se snažte pochopit pak být pochopeni

Greenfingers
28.03.2019

Pro mě je Stephen R. Covey "guru" v problematice motivace, osobního rozvoje a řízení kolektivu. Byl to myslím on, kdo vymezil pojem "leadership". Líbí se mně jeho teze, že " je důležitější dělat správné věci než dělat věci správně".
"7 návyků" jsem četl již před lety, ale stále se k této knížce vracím; je pro mně inspirující.

Pilsner12
08.11.2018

Perfektně didakticky vysvětleno jak být efektivní v každodennosti

Dan95
09.09.2018

Stephen R. Covey vo svojej knihe “7 návykov skutočne efektívnych ľudí” popisuje 7 návykov, resp. princípov správania sa, ktoré pri aplikovaní do praxe môžu dopomôcť k zlepšeniu súkromného či pracovného života. Ako sám Covey v knihe uvádza, nie je autorom daných princípov, čo je počas čítania viac-menej jasné - nakoľko ide o "staré známe pravdy”. Napriek tomuto faktu je táto kniha veľmi prínosná. Covey celkom podrobne popisuje a rozoberá dané návyky/princípy, a obohacuje ich o skúsenosti zo svojho súkromného či pracovného života, čím pomáha čitateľovi lepšie si predstaviť, ako tieto návyky aplikovať do praxe. Hoci je táto kniha veľmi užitočná, nie je určená každému. Pokiaľ si človek neuvedomuje, že vo svojom živote by mohol niečo zmeniť/zlepšiť, a pokiaľ si nechce rozšíriť obzory a snažiť sa aplikovať týchto 7 návykov do svojho každodenného života, v tom prípade je čítanie tejto knihy strata času. Ak však je človek natoľko uvedomelý, chce skvalitniť svoj život, stať sa lepším človekom, uvedomuje si význam a silu daných návykov a čo je najhlavnejšie, je trpezlivý a vytrvalý (nakoľko zmena vyžaduje veľa času), potom by túto knihu mal rozhodne prečítať a obohatiť si ňou svoju knižnicu.

Faktomluva
Faktomluva