Turista

Milo Weaver, bývalý "turista" v CIA - utajený agent bez domova, bez totožnosti - odišiel z terénu, aby sa stal vedúcim úradníkom v centrále CIA v New Yorku. Našiel si ženu, dieťa a slušný byt v Brooklyne a pokúšal sa zbaviť svojho starého života zaťaženého tajomstvami a klamstvom. Istá udalosť však spôsobí, že sa musí k bývalej práci vrátiť......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153516/turista-153516.jpg 4.198

Milo Weaver 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (SK)

The Tourist, 2009

Kniha Turista

MarsyPint
03.09.2020

Ze začátku jsem měla poměrně velký problém se do knihy začíst a orientovat se v postavách. Teprve zhruba v druhé půli dostává příběh spád a ačkoli není vyloženě akční, tak přece jen zaujme. Oceňuji vcelku srozumitelné, ačkoli pro mě dost šokující,vysvětlení práce tajných agentů a "špionů" a dopad na soukromý život.

PetaZ
24.09.2019

Kniha nebyla spatna, ale dalsi dily si poridim jen pokud na ne narazim, za kazdou cenu je shanet nebudu..

trudoš
10.06.2019

Jen Bůh a Tomáš Němec vás mohou přesvědčit, abyste jednu knihu zkusili rozečíst natřikrát. Ale nakonec to stálo za to, a ne že ne. Turista je totiž zvláštní thriller. Zvláštní tím, že jeho nejsilnější stránkou je závěr, který přichází sice s očekávatelným, ale přesto strhujícím dějem. Plusem je také způsob jakým Olen Steinhauer zcivilnil špionážní řemeslo takřka až na dřeň. Zapomeňte na super agenty, řešící neřešitelné. Autor více staví na autentičnosti než na akčním spádu, o čemž svědčí pouhé dvě přestřelky na celých čtyř stech padesáti stránkách. A podobně je na tom i rozvržení zápletky. Z jednoduchého případu hledání vraha se brzy stává doslova pavučina různých lží, které spolu zdánlivě nesouvisejí. Jenže odhalením jedné záhady dostanete střípek jiné, která zase pomůže rozklíčovat další. Tedy místo přímé cesty vás čeká obchůzka poměrně širokým obloukem. V kombinaci s emoční roztříštěností hrdiny tak ve výsledku dostáváte chytrý, ale na můj vkus až zbytečně psychologizující román.

Bacík
06.03.2019

Líbilo se mi to. Úplně mě příběh nešokoval, ale dobře se mi kniha četla.

Fondis
24.09.2018

Zajímavá kniha. Ale že bych hltal každou stránku, to úplně ne. Druhá polovina knihy je o dost zajímavější, jak vše vyplouvá na povrch. Pokračování jistě přečtu. Celkový dojem, dobrá kniha.

Jamra
10.09.2018

Zajímavý, ale překombinovaný. Mnoho jmen = docela chaos.

CharlesWard
06.07.2018

Na začátku knihy, jsem byl rád, že nejde o dalšího Carrého, v prostředku knihy u mně naplno propuklo rozčarování, že vlastně čtu o něčem, a nemám nejmenší tušení o čem a na konci knihy, bych ji přirovnal k řemeslně nezvládnutému Stínu Kondora.

Demonlover
21.02.2018

Překombinované! Sice čtivě napsané, ale za dva týdny nebudete vědět o čem to bylo.