Praktická typografie

V knize Praktická typografie autorů Pavla Kočičky a Filipa Blažka na mnoha praktických ukázkách uvidíte kvalitně provedenou sazbu různých tiskovin. Nově jsou v knize zařazeny základy typografie pro publikování na Internetu. Kapitola Čeština informuje o dělení slov, interpunkci čo používání zkratek. V kapitole Úpravy textu se dozvíte jak optimálně připravit výchozí text, který dodáte grafikům ke zpracování. V knize je vložen CD-ROM, obsahující několik malých užitečných programů a doplňků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93037/prakticka-typografie-93037.jpg 4.812
Literatura naučná, PC literatura
Vydáno, Computer Press (CPress)

Kniha Praktická typografie

NikaMirka
16.07.2016

Úplně jiný druh knihy o typografii než jsem čekala. Kniha ukazuje jak pracovat s písmem na počítači, je rozdělena do kapitol např. písmo, odstavec, kniha, čeština...strašně se mi líbí, že jsou tam vysvětleny základy korektury. Neuvěřitelně užitečná to věc, pokud hodně píšete :) a potřebujete mít text čistý, upravený. Nemůžu jinak než zase za pět hvězd.

varanbooks
21.04.2015

Veskrze užitečná záležitost.

vanaj
08.03.2012

Dlouho mi leží u pracovního stolu a občas do ní nahlédnu. Praktická a dobře zpracovaná.

Ayllu
19.01.2012

Opravdu praktická. Po přečtení zjistíte, kolik se i v publikovaných textech dělá chyb.

Autoři knihy

Pavel Kočička