nikaj79 nikaj79 komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Spadla mi čelist. Nečekaný konec knihy.

22.04.2021 5 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Moc mě bavila. Přečteno na jedno "začtení se". Plná citů, pocitů. Prožitek iluze na 148 stránkách. Bavil mě styl i niterno knihy.

02.10.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

2. světová válka z pohledu německých civilistů. Lidí, kteří nesympatizovali s nacisty a Hitlerem, žili ve strachu z mučení gestapem, báli se udání od nejbližších, byli usmrcováni bombovými útoky Spojenců. Nikdy jsem 2. světovou válku z této strany nevnímala. Kniha byla nejlepší, co jsem letos četla. Navíc tak napínavý příběh Franky a Johna. Chtěla jsem číst co nejpomaleji, aby mi vydržela co nejdéle. Krásná. Čtěme o minulosti a važme si současnosti.

28.09.2020 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Všechny knihy skvělé autorky Petry Dvořákové mě tak nějak zasáhly niterně. Její knihy nejde odložit a čtou se tak zlehka. Pro mě nejlepší současná česká spisovatelka. Tleskám. I když mi je ze všech tří příběhů této knihy úzko, jsou velmi reálné. A pro mě víc strašidelné, než všechny thrillery bestsellery.

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Perfektní kniha na dovolenou. Česká nátura i venkovské prostředí vylíčeno bravurně. Petra Dvořáková je pro mě nejlepší současnou domácí spisovatelkou.

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Miluju knihy dle skutečné události a baví mě boje o přežití. Skvělá napínavá kniha, stejně dobrý film.

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Kdybych měla den dovolené, přečtu ji snad na jeden nádech. Napsáno tak napínavě, že nešlo u konce kapitoly nezačít číst další. Jen konec byl pro mě malinko zklamáním, i když bez něj by asi nešlo příběh dokončit. Doporučuji pro napínavost.

20.09.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Nedala se odložit a moc jsem se u ní bála. Splnila očekávání při četbě thrilleru.

20.11.2019 4 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Silný příběh podle skutečné události. Knížka mě moc bavila. Mnohem víc, než film. Nebýt mé oblíbené herečky Shaileen Woodley, nedokoukala bych ho. Chybělo v něm to podstatné, co v knize nutilo přemýšlet a co se mi vrylo pod kůži. Boj o přežití a ztráta obrovská, na druhé straně "šťastný" návrat do civilizace a strach z něj. Bylo to silné.

20.10.2019 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Přečetela jsem všechny její 3 knihy. Píše skvěle. Lucy umí popsat prostředí, postavy i děj tak, jako bych byla součástí příběhu. Velmi moc mě baví a těším se na další její knihy. Pro mě TOP.

20.10.2019 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Skvělá práce! Nešlo se odtrhnout a knihu jsem přečetla za 2 dny. Strhující příběh od první stránky. Noční můra všech rodičů, chvíle bezmoci. Ani kousek "hluchého místa" v ději. Doporučuji.

17.03.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hrozně jsem se na novou knížku Patrika Hartla těšila. Všechny jeho knihy jsem přečetla jedním dechem a dost se u nich bavila. Ovšem v této knize na mě padal z příběhů všech osob smutek až depka. Měla jsem problém dočíst. Takže hvězdičky jen za osobitý styl psaní pana Hartla, kterého mám ráda.

09.02.2019 2 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Právě dočteno. Napínavé velmi, občas jsem byla v šoku z nepředvídatelných okolností. A to mě na knížce velmi bavilo. Těšila jsem se na večer, kdy zalehnu s knihou :-D

16.10.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mám pod kůží již týden po dočtění. Čtěme o minulosti a važme si současnosti!

16.10.2018 5 z 5