Nika. Nika. komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Má první kniha od Michaely Klevisové - a jsem velice nadšená. Zajímavý příběh, barvitý popis krajiny, lidí a jejich minulosti...

10.06.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová nikdy nezklame! Opět výjimečná kniha, která se četla doslova sama.

21.11.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Výborná knížka, bohužel však z podstaty věci smutná a depresivní. Je moc dobře, že se o těchto věcech mluví a píše.
Sama jsem komunismus nezažila a ano - je to tak, že z jedné strany člověk poslouchá, že za něj "bylo dobře/nebylo zas tak špatně" nebo naopak - "byla to hrozná/zlá" doba...
Z příběhu "U severní zdi" jsem však měla husí kůži, rozhodně doporučuji přečíst.

02.03.2024 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dechberoucí kniha, opravdu! Krásně, procítěně napsaný děj podle mě nenechá čtenáře v klidu. Hrůzy války, které už byly popsány nesčetněkrát jsou zde vykresleny tak uvěřitelně, že jsem si chvílemi připadala, že se dějou mi... Vypravěčka byla má první, nikoliv však poslední kniha od Jodi Picoultové.

14.05.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Krásná knížka o chlapci, který si zaslouží nesmírný obdiv.

15.08.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zuzanin dech - další příběh, který patří do kategorie "nezapomenutelných" knih, které jsem přečetla a vryly se mi asi navždy do paměti.
Nijak mi nevadil zvláštní styl psaní, velmi rychle jsem si zvykla.
Bylo mi velice líto rodiny Liebeskindových, naopak postavu Hanuše jsem již od počátku příliš v lásce neměla.

31.05.2022 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

"Oddechovka", dá-li se to tak říct vzhledem k ději :)). Příběh se mi moc líbil, do posledních stran byl napínavý, zamotaný...

29.03.2024 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

"útlá knížka bohatá na obsah".

31.12.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Knížka, která mě hned ze začátku chytila a nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku...
Poutavý, napínavý děj a konec, který Vám vrtá hlavou :))
Doporučuji, výborná knížka.

29.08.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Úžasná kniha, které nelze nic vytknout.
Když jsem ji začala číst, netušila jsem, jaký příběh mě čeká - jak silný příběh...
Silné téma, o kterém by se mělo mluvit. Ukazuje se zde, že nic není černobílé a že soudit druhé v situacích, ve kterém jsem se sám nikdy neocitl, je sice jednoduché, ale mnohdy zcela zcestné.
Postava Lilly si zaslouží veškerý obdiv - je silná stejně jako její matka.

25.03.2023 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Perfektní oddechovka!
Druhý díl série "Vzplanutí" za mě několikanásobně předčil už tak dobře čtivý první díl.
Hlavní postavy si musíte zamilovat - moc jsem se u knihy nasmála.
Jediné co nechápu je, že Joellen trvalo tak dlouho, než se zamilovala do Cama - já jsem ho třeba milovala už od cca desáté stránky :)) :D.

10.03.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Další knížka od pana Javůrka, kterou jsem přečetla za tři dny.
Další poutavý příběh, který mě moc bavil.
Nezbývá, než doporučit :)).

26.12.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

WOW! Miluju rugby, kor tým All Blacks - proto číst lovestory z tohoto prostředí byl zkrátka sen :)).

Děj byl krásný, díky handicapu hlavní hrdinky a již zmíněnému rugby neotřelý.

Moc mě potěšilo, když jsem se právě dočetla, že se pravděpodobně jedná o sérii. Velmi se těším na další díl.

06.12.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ajajaj! Přiznám se, že horší knihu jsem letos ještě nečetla :( Dle ohlasů čtenářů uvedených na obálce jsem čekala, že se po dobu čtení knihy budu bát... A upřímně - nebála jsem se ani trošku, a to jsem všeobecně velký strašpytel. :D Nehledě na to, že Igor mi byl velice nesympatický.

11.05.2022 2 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Pěkná knížka, moc pěkná. Začátek byl takový těžší - chviličku trvalo, než jsem se začetla... Emilka je krásný, ale ve své podstatě smutný příběh o jednom "obyčejném" životě jedné "obyčejné" dívky.
V průběhu čtení mi jí bylo chvilkami více i méně líto, avšak všechny rány, které jí život dal, obdivuhodně ustála.
Doporučuji přečíst, stojí to za to.

10.07.2023 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

(SPOILER) Uff!, tak tenhle příběh - to byla síla! Kniha byla napsaná skvěle, při čtení jsem byla absolutně vtažená do děje...
Musím vypíchnout postavu Millie - tuhle úžasnou slečnu jsem si nesmírně zamilovala.
Postava Jacka byla tak odporná, že jsem si doslova oddechla, když bylo jisté, že je mrtvý a nikomu už nikdy neublíží.

23.04.2023 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Jedním slovem - nádhera!
Přiznávám, že mi pár stránek trvalo, než jsem se do knihy začetla.
Ale stejně jako Skříň plná Diora, i tato kniha se autorce nesmírně povedla.

20.06.2022 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Nádherná kniha plná emocí...
Mými emocemi cloumala obzvlášť postava malé Felicie.
I přes děj plný bolesti, krutosti a útrap války, měla rodina Kurcových, jak název napovídá - štěstí.
Rozhodně doporučuji přečíst.

10.06.2022 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Knížky p. Hanišové jsou pro mne vždy zárukou těžkého a depresivního "zážitku" :)). Každopádně Rekonstrukce opět dobře napsaná, jen konec byl takový nějaký moc hrrr podle mého názoru.

02.05.2022 3 z 5

Krásná kniha - rozhodně stojí za přečtení :)
Paní baronka byla pozoruhodná osobnost.

22.04.2022 5 z 5