nicolettkaa nicolettkaa komentáře u knih

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

O něco lepší než Ohrožená, ale ne o tolik, aby to bylo na čtyři hvězdy. Námět jakoby přebraný z jiné knihy. Další si přečtu také, snad budou ještě lepší.

Jen mi řekněte, je možné, aby Tom probíral případ a kroky, které v něm budou podnikat se svou přítelkyní? Co kdyby si někde pustila pusu na špacír? A co to vloupání do jeho chaty? Snad se k tomu vrátí v dalších dílech. Jinak by to byla opět zbytečná vata, které tam i bez toho bylo dost.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha jejíž název je v rozkazovacím způsobu.

02.12.2019 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Medvědín se mi líbil o něco víc. Příběh je zajímavý, opět ve vás vyvolá spoustu emocí, ale podle mě už toho všecho bylo nějak moc, čímž se pro mě kniha stála méně uvěřitelnou než první díl. Medvědín si ráda přečtu znovu. My proti vám už ale asi ne.

30.11.2019 4 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

No nevím, ale jako psychotriller mi to zrovna moc nepřišlo. Spíš román pro ženy s prvky krimi. Některé pasáže jsou nudné a dialogy strojené, ty mi vadily téměř po celou dobu čtení. Navíc nemám ráda tajemství a lži a těmi se to v knize jen hemžilo. Kdyby aktéři otevřeli pusu a vše si vyříkali hned, dopadlo by to úplně jinak. Pachatele jsem neodhalila, protože tahle možnost mi přišla málo pravděpodobná a uvěřitelná. Na další knihy autorky se chystám (když už jsem si na ně v knihovně počkala), ale na opakování to nevidím.

30.11.2019 2 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Kniha se nečte špatně, jen bych ubrala pasáže, které se opakují vícekrát. S Piper jsem ani moc nesympatizovala. Celou dobu nesnášela Noru, za to že ji práskla (otázka, zda práskla či ne), přitom si odpykávala zločin, který spáchala vědomě a o své vůli. Nečekejte děj, který znáte ze stejnojmenného seriálu. Kniha pro něj byla hodně, ale opravdu hodně volnou předlohou. Některé postavy v knize ze seriálu poznáte, i když je to víc charakterů v jedné seriálové postavě. Znovu bych už nečetla.

P.S. Myslíte si, že vás kniha může připravit na to "jak přežít ve věznici"? O tom dost pochybuji.

16.11.2019 3 z 5

Ještěže se pan Backman nakonec rozhodl knížku vydat. Krátké čtení ale rozhodně silné. Ráda budu číst znovu a znovu a znovu.....

14.11.2019 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zatím jsem přečetla všechny Ladislavovy cestopisy a pokud zase něco napíše, určitě si ho zase přečtu. Ovšem přijde mi, že vtipy a situace se už začínají opakovat a už to úplně nefunguje, tak jak by mělo. Jako plus beru fakta k různým historickým a geografickým faktům z dané země, jen bych je zařadila až na konec kapitoly.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha poprvé vydaná v roce 2019 (nová kniha).

14.11.2019

Gejša Gejša Arthur Golden

Ať už fakta nebo fikce, kniha je, až na konec jak z červené knihovny, zcela uvěřitelná. Čijo mi ze začátku bylo líto, ale postupem času jsem ztrácela sympatie k Sajuri. Hlavně když se nakonec zachovala, tak jak se zachovala k příteli, který jí pomohl, když bylo nejhůř.
Celkově kniha stojí za přečtení a ráda se k ní jednou vrátím.

14.11.2019 5 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

O panu Váchalovi jsem se dozvěděla při návštěvě Litomyšle. Portmoneum a ulička J. Váchaly na mě udělaly dojem, takže když na mě v knihovně vykoukl Krvavý román, nedalo se jinak než po něm sáhnout. Nedokážu ale říct, jestli to bylo šťastná volba nebo ne :D Hodnocení se prozatím zdržuji. Takový galimatyáš jsem snad nikdy nečetla.
Dřevoryty jsou famózní, bez nich by byla kniha dost ochuzena. Také se mi líbilo originální tištění knihy.

03.11.2019

Posel Posel Markus Zusak

Neříkám, že se kniha čte špatně a že je to úplná blbost, ale neudělala na mě takový dojem, jako na většinu hodnotících. Stačí se víc koukat kolem sebe a přemýšlet o lidech a jejich životech a především o těch, které se pohybují v naší blízkosti a nečekat, až nás k tomu někdo postrčí. Celou knihu jsem čekala na nějaký "wow efekt" a ten se tedy bohužel nedostavil. Konec se mí nelíbil vůbec. Znovu bych ji už nečetla.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha, která mě zaujala obálkou.

03.11.2019 3 z 5

Nezbedný mistr balad Nezbedný mistr balad John Erskine

Knížku jsem četla na doporučení až potom, co jsem za sebou již měla naprosto úžasnou knihu od paní Loukotkové a musím říct, že se s ní Nezbedný mistr balad v podání J. Erskine nemůže vůbec srovnávat. Ztvárnění básníkova života mě v tomto případě vůbec nezaujalo a ani jsem si k žádné postavě nevytvořila dostatečné sympatie, abych mu / jí "fandila". Přesto věřím, že romantickým duším by se líbit mohla.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů.

31.10.2019 2 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Fanda do pohádek jsem už od dětství. Knížka nám nyní zpříjemňovala večery s přítelem, kdy jsme po ní sáhli raději než po filmu. Až na pár slabších kousků, které se nám líbili míň, jsme si ji náramně užili a pobavili se u ní. Dařbuján a Pandrhola a O hloupé havířce jsou top :)

31.10.2019 4 z 5

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Pohádku máje nedokážu objektivně ohodnotit. Číst ji v době, kdy byla napsaná, asi bych to viděla jinak. Vůbec, ale vůbec mě kniha nebavila. Příběh na mě až moc naivní a jednoduchý, ale barvitě popsat přírodu, to pan Mrštík uměl hezky, to zase jo :)

Kniha zařazena do čtenářské výzvy 2019 jako kniha, která má v názvu kalendářní měsíc.

24.10.2019

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Po přečtení prvních stránek jsem si říkala, že knížka bude pecka. Prostředí stvořené pro pořádně depresivní a ponurý příběh, což já mám ráda. Nakonec jsem ale moc nadšená nebyla. Nejvíc mě bavily pasáže z minulosti, ale to jen do té doby, než se Nils začíná vracet k domovu.
Mně, co by velkému strašpytly, v ději nic moc děsivého a strašidelného nepřišlo. Kde konkrétně jsem se měla bát? :D

Na další knihy autora se nechystám.

24.10.2019 3 z 5

Lola běží o život Lola běží o život Tom Tykwer

Tohle nebudu snad ani hodnotit. Nějak jsem nepochopila smysl této knihy. Podle mě je naprosto zbytečná. Radši se podívejte na film, ten vám toho dá mnohem víc.

15.10.2019

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Už je to více než rok, co jsem přečetla Jako zabít ptáčka, ale pořád ho mám v živé paměti. Postav hlídku je oproti tomu slabý odvar, kdyby se mi do ruky nedostala, ani by mi to nevadilo. Oproti "Ptáčkovi" jsem si v knize neoblíbila ani jednu postavu. Bavily mě pouze vzpomínky na dětství Jany Louisy.

15.10.2019 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Procházím knihovnou....a hele Medvědín od Backmana.....Babička se mi líbila, tak to zkusím taky.....
Medvědín se mi líbil ještě o chlup víc než Babička (ostatní knihy jsem zatím nečetla). Sice je kniha o hokeji a hokejistech, ale ve výsledku toho hokeje tam zase až tolik není a autor se spíše věnuje příběhu všech lidí z Medvědína a podává spoustu podnětů k zamyšlení nad tím, co je v životě opravdu důležité. Knihu doporučuji všem, ať už fandíte hokeji nebo ne, v téhle knize to není vůbec důležité.

POKUD JSTE KNIHU JEŠTĚ NEČETLI, NEPOKRAČUJTE, ZBYTEK MŮŽE OBSAHOVAT MALÝ SPOILER
Nepřišlo vám divné když po vstřeleném gólu ve třetině všichni hráči naskákali na led? Vždyť by za to tým dostal trest za zdržování hry :D

15.10.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

!!!KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Selfies se čte pořád dobře, jako předešlé knihy. Jen na můj vkus už bylo na jednom místě až moc pachatelů a možná by neuškodilo knížku o pár stran zkrátit. Líbila se mi část věnovaná Rose a jejím démonům. Snad se v dalších dílech podíváme zblízka i na další postavy. Je pravda že v této knize už ubylo vtipů a velbloudů, ale vůbec to nebylo na škodu. Super je, že se Jussi snaží poukazovat na společenské problémy (ne jen) v Dánsku.
Už aby tu byl s dalšími díly!

15.10.2019 4 z 5

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

!!!KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Knížka má zajímavé téma a je čtivě napsaná. Ovšem nedostala jsem odpověď na spoustu otázek. Kam se ty ztracené věci dostávají? Jak se tam ocitnou? Jak je možné se dostat zpět? Proč se nevrátili ostatní? Jak Sandy vysvětli ostatním, kde byla? Pochopí to někdo? Budou ji brát vážně? Neskončí v psychiatrické léčebně? Jsou v té "ztracené zemi" i moje ponožky?
Kdyby mi někdo dokázal odpovědět, napište mi zprávu :D

06.10.2019 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

!!!!POZOR, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!!
Knihu jsem dostala jako dárek, jinak bych se k ní asi ani nedostala a nemůžu říct, že bych měla pocit, že bych zrovna o něco přišla. Čekat téměř 200 stran než se něco začne dít je docela opruz, obzvláště když je to víc než polovina knihy. Spoustu věcí nevysvětleno, jako třeba hlavní dějová zápletka - jak vlastně dívky z trajektu zmizely. Novinářka, která si hraje na detektiva, chová se nelogicky a často jako malá holka. Málem za to zaplatila životem, kdyby se z ní najednou nestala wonder women.
Kniha by nebyla špatná, kdyby autorka dotáhla do konce všechny hlavní dějové linky a milostné pletky Nory si nechala na jinou knihu. Také bych si odpustila informace, zda se Nora zrovna sprchuje studenou nebo horkou vodou atd. atd.

Na další knihy autorky se nechystám.

02.10.2019 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Babička byla moje autorova prvotina. Vlastně jsem ani nevěděla, co si to v knihovně půjčuji. Líbila se mi obálka a název. Jak jsem se na knížku těšila, tak jsem asi prvních 80 stran byla dost rozpačitá a přemýšlela, zda poprvé nevrátím knihu rozečtenou. To bych ale nebyla já a četla jsem dál a rozhodně jsem vůbec neprohloupila! U knížku jsem několikrát musela setřít slzu a zároveň se od srdce zasmát. Také byste chtěli mít babičku, která by po policistech házela "hovínka"? Já asi ne, i když by to asi mohla být docela prča.....

Ke knížce se jednou ráda vrátím a určitě si přečtu i další Backmanovi knihy.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha, která mě zaujala obálkou.

27.09.2019 4 z 5