Nezbedný mistr balad

Historický román o Françoisu Villonovi Americký autor líčí ve svém románu s určitou dávkou osobitého humoru osudy Françoise Villona, jednoho z největších středověkých francouzských básníků. Villon, věčný darebák a neustále pronásledovaný rebel, jehož život byl ve skutečnosti možná daleko tragičtější, tvořil poezii plnou lásky k životu a lidem. Svým obsahem jsou jeho verše stále moderní a podmaňují si čtenáře hlubokým citem pro spravedlnost, lidskou důstojnost a solidaritu s utlačovanými. V románu se autorovi podařilo vytvořit plnokrevnou postavu, která odpovídá nadčasovému duchu Villonových básní a zároveň čtivý příběh, zasazený do reálných historických souvislostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13158/nezbedny-mistr-balad-6dn-13158.jpg 4.222
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Motto

The brief hour of François Villon (1938)

Kniha Nezbedný mistr balad

Stolda
05.04.2018

Za tenhle komentář se na mě asi snese snůška zloby, ale ač mám Villona hodně rád, tohle přeci s Villonem nic moc společného nemá - jestli vůbec něco. . Jedině, že by se z rebela stal romantik. A to si až tak doopravdy nemyslím.

Damato
11.03.2018

Už vím , co je to dar generacím budoucím. Babičko moje, tys dnes stála někde poblíž, když jsem na půdě otevřela pečlivě zabalený a převázaný balík knih . Na vrchu vydání nějaké knihy z roku 1951, bez názvu, vevnitř pírko - nedávno bych věřila, že to pírko se tam nějak dostalo, dnes vím, žes mi ho tam nechala ty, nebo někdo hodně tobě podobný a na první stránce , až mi srdíčko chvilku i tlouct přestalo...Já nejsem, to já dobře vím, syn králův jemuž vínek sluší... můj milovaný Villon a v tu chvíli mi to došlo. Vždyť první knížky o Villonovi jsem četla u tebe, tys ho milovala , stejně jako já. Jestli jsem v první třídě měla z tvých dárků v podobě knížek radost, dnes jsem se nad touhle rozplakala. Nebylo to radostí, bylo to dojetím a posílám ti nahoru vzkaz a děkuji. Tohle nedám nikdy z ruky a jednou ji takhle tajemně předám svým vnoučatům, protože slibuji, moje dárky pro ně budou stejné jako byly ty tvé.

braunerova
11.05.2017

Hodně romantický obraz Františka Villona, druhá půlka knihy se blížila červené knihovně. Konec jsem už jen prolistoval.

JoshuaFlynn
10.09.2015

Nejlepší kniha jakou jsem doposud četl. Krásne přeložena Hankou, Děkují. Jenom škoda, že doposud jak svetovou tak českou nebolí Slovenskou filmovou tvorbou nebyl povšimnut. Hanba filmařum, kteří točí už ilión kráte natočené filmi stejne tematiky a na figu. Joshua Atwal Flynn - Jzef kanaloš

KikiZ
16.12.2013

Krásná knížka, i když troufnu si tvrdit že se skutečným mistrem Villonem toho příliš společného asi nemá, ale je to celkem fuk, protože se to hezky čte, je to správně francouzsky šarmantní i romantické. Moc pěkné.

mariva
01.10.2012

Naprosto skvělá knížka, krásně se čte, romantická. Bylo to mé první setkání s básníkem F.Villonem a od té doby jsem o něm i od něj četla snad skoro všechno. Dějově se podobá naší J.Loukotkové - Navzdory básník zpívá, ale tahle knížka je mnohem romantičtější, i když skutečnému Villonovi asi víc odpovídá ten od Loukotkové. Já ale dávám přednost tomuto jeho "životopisu"!