Lola běží o život

Lola běží o život https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23487/lola-bezi-o-zivot-23487.jpg 4 27 5

Příběh známý z filmového zpracování. Lola musí zachránit svého přítele! Tři možná řešení zapeklitého problému. Filmová povídka, psaná na způsob filmového scénáře - střihy, zkratky, dialogy.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Maťa

Lola rennt

Ladis777
24.05.2023 4 z 5

Je to trochu zamotanější, předává to syžet filmu, některé informace kolem. Myslím, že to plní účel a jako text to nezajímavé není. I když jsem potom hmátl hlavně z důvodu, abych si to po dvaceti pěti letech přečetl znovu a abych měl něco snadné do výzvy.

Disease
04.09.2020 4 z 5

Přepis geniálního scénáře, který sice nedosahuje kvalit filmu, ale i tak se dá číst. Hodnocení s přihlédnutím k filmu.

nicolettkaa
15.10.2019

Tohle nebudu snad ani hodnotit. Nějak jsem nepochopila smysl této knihy. Podle mě je naprosto zbytečná. Radši se podívejte na film, ten vám toho dá mnohem víc.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů.

Elisa.Day
21.10.2011 4 z 5

Filmu se v tomto případě nic nevyrovná, to je jasné - tedy hlavně proto, že jde prakticky o filmový scénář a ne román či povídku, podle které by byl film natočen. Film je natolik vizuálně bohatý a střihy natolik efektivní, že kižní verzi proto dávám o hvězdičku míň.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Velmi povedená knížečka, stejně jako film.

Autorovy knížky

Tom Tykwer
německá, 1965
2000  79%Lola běží o život

Kniha Lola běží o život je v