Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tak mám za sebou "povinnou školní" a musím říct, že mě mrzí, že jsem ji nečetla již dříve, i když druhá polovina knihy se z mého pohledu trochu táhla - nicméně vzhledem ke "stavu" vypravěče (ať neprozrazuji děj) chápu... Je to vtipné :-)

08.03.2018 4 z 5

Úžasný, krásně otevřený rozhovor s mým oblíbeným Cimrmanologem a stálicí Divadla Járy Cimrmana, nejen o divadle, ale i literatuře a životě :-)

13.04.2017

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Tož tato kniha, jako "klasika", to tedy byl zážitek :-) Orwell je zkrátka machr! Ještě přelousknout 1984 a budu v obraze.

24.07.2016 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Tak toto je počin, před kterým hluboce smekám. Krásně čtivý, vtipný, prostě paráda!!! Odradily mě totiž tak nějak předchozí knihy o Arménii a Gruzii a buddhisti a komunisti tak trochu též. Ale Santiago !!!! A ty nádherné ilustrace!!! Vážně, úžasně zpracované. Sice jsem zpočátku pak již obracela oči v sloup při (pro mě) nadměrném užívání slovesa "stydět se", ale naštěstí to pak byla "jízda" a Ladík se stydět přestal :-D

06.12.2023 5 z 5

Přiznám se, že jsem původně myslela, že to ani nedočtu. Ladík se tu "rozjel" a opravdu více popisuje, s kým se kde opil, kolik toho vypil a kde potom, slušně psáno, vykonával svou potřebu. Nicméně uznávám, že jsou zde i velmi vtipné části, např. mě dost pobavilo setkání s ruskou rodinou ve skalním městě. Takže také díky koroňáku kniha úspěšně dočtena... sorry, ale ilustrace se mi nelíbí...

27.03.2020 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Kdybych byla bývala nečetla jako první druhý díl, poté čtvrtý a teprve pak ten první... Ale jo, dílky zapadly do skládanky, jen mi to delší dobu trvalo. Čte se to výborně, je to vkusně "nechutné", občas logice se vymykající :-) Rozhodně doporučuji.

17.09.2019 5 z 5

Klaun si povídá s Bohem Klaun si povídá s Bohem Jiří Suchý

To bylo opravdu milé počtení :-) Našla jsem u pana Suchého dosti myšlenek, které se mi také honívají hlavou. Často jsem se i nahlas zasmála. Třeba otázka "Po čem se plazil had, dokud mu Hospodin neřekl, že se bude plazit po břiše a žrát prach" je famozní :-)

16.10.2018 5 z 5

Četla jsem ji na základní škole a prvních 100 stran mi šlo jak psovi pastva. A najednou fíííííí... a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Vážně skvělá kniha!

04.03.2016

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Seriál je silně zaměřený na Meggie a Ralpha... Přitom ten příběh je de facto rodinná sága o tom, jak se žilo Australanům a přistěhovalcům do Austrálie, popisy krajiny jsou fantastické. Člověk má krásný přehled, jak to v Austrálii chodilo např. s prací. Samozřejmě, že Meg a Ralph jsou hvězdy :-) Ale není to jen o nich. Kniha se čte výborně.

18.11.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Sice nejsu hokejový fanda, ale knížka se čte dobře. Dříve zde byl komentář, že se kniha podobá Rowlingové Prázdnému místu, s čímž souhlasím. Nevím, kolikrát se v knize objevilo sloveso "stydět se" v různých formách, ale už jsem začínala obracet oči v sloup. Nicméně "pro výzvu cokoli" :-))

15.09.2022 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavé dílko. Vtipně propojené postavy, až se nechce věřit tomu, že by se všichni mohli takhle sejít :-) Ale jak tu bylo psáno, svět je malý. Mezi jednotlivými profily mi chybí žena, která má NORMÁLNÍ HEZKÝ vztah, řádová sestra a lesbička :-)) Jinak tam byly snad všechny typy. Mít za šéfku Renatu muselo být terno... Ti "spratci" byli taky pěkně vykreslení. Možná teď budu více chápat "dnešní mládež". V dřívějších příspěvcích je cosi ve smyslu, že je tu "hodně prostoru na fantazii, jak to s těmi postavami bylo dál"... to tedy je :-)))

22.05.2020 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Téééda, musím říct, že toto byla jízda! Za mě asi nejlepší ze čtyř knih, které jsem s Lacey četla. Téma ovšem šílené, ale četlo se to tak, že jsem se nedokázala odtrhnout. Výborná detektivka!

04.12.2019 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Kniha, ačkoli to vůbec není veselý příběh, se četla takřka sama. Člověk může být vděčný, že něco podobného nemusel prožít sám. Obávám se, že setkat se s takovou Věrou, ocitla bych se okamžitě "v díře". Psychologický rozbor jednotlivých postav je úchvatný. Jedna baba "lepší" jak druhá...

20.06.2019 5 z 5

Neznala jsem přesnou anotaci knihy, takže jsem se domnívala, že se bude jednat o příběh z II. světové války.. haha... Ono se "více méně" jedná o II. světovou, ale tak nějak... zcela nečekaně. Fantazie a skoro horror. Krásně se čte. U mě patří mezi jednu z nejrychleji přečtených. A líbila se mi hodně :-)

10.05.2017 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Prostě super, fakt super :-) Mám aji CD verzi a mohu to poslouchat dokola.

25.01.2016 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Úžasný vhled do psychiky autisty. Moc mi to pomohlo, i když stejně nevím, zda bych s podobným člověkem dokázala komunikovat. Krom toho, některé body v jeho soupisu behaviorálních problémů se mě také týkají ;-) (s. 42) Jakmile chlapec začal vykládat "vědecké názory", byla jsem ztracená.... :-))

26.08.2022 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Už delší dobu jsem chtěla sáhnout po této "školní četbě", ale pořád jsem to odkládala. Až teď se mi dokonce hodí do Čtenářské výzvy (pruhovaná obálka). Čapek má skvostný jazyk! A ta fantazie! Kdo by se tak dokázal ponořit do sociologické, biologické a politologické studie Mloků!!! Kdo by dokázal vymyslet ty novinové články!!! (Přiznávám ovšem, že se to nečte nijak lehce :-)) ) Celkově je to ohromné dílko.

06.04.2021 4 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Znala jsem filmovou verzi a žasnu nad tím, jak z původní knižní předlohy dokázali dát dohromady tak dobrý film :-) Při líčení, jak se likvidují bomby, mi běhal mráz po zádech a třásla jsem se o Kipa hrůzou stejně jako u filmu. Příběh je skutečnou mozaikou, kdy až téměř na konci začne konečně spousta věcí do sebe zapadat.

21.11.2019 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Doháním opět četbu, kterou jsem měla znát v dětství. Broučci jsou vydařené "poučné" (až katechetické) příběhy. Věřím, že místy dokáží skoro až lézt na nervy :-) A ten konec... P. Karafiát jistě chtěl jen prokázat, že k životu patří všechny "etapy". Nicméně.. na dětskou literaturu mi to tedy přijde DRSNÉ. Osobně bych dětem poslední stránku nečetla :b

04.09.2016 4 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Ó, krása nesmírná to jest! Příběh, v němž takřka nic nechybí. Doporučují všici romantiční čtenáři :-)

16.06.2016 5 z 5